9 اختراع عجیب و ترسناک که در گذشته محبوب بودند

به گزارش هدا بلاگ، ریزسنج زیبایی عجیب و غریب شرکت مکس فکتر یکی از مشهورترین اختراعات زیبایی ترسناک تاریخ است که ظاهری شبیه به ابزار های شکنجه داشت. این کلاه به 325 روش مختلف قابل تنظیم بود به همین علت برای هر کسی قابل استفاده بود. از این ریزسنج برای تشخیص عدم تقارن در بخش های مختلف چهره استفاده می شد. این دستگاه کمکی برای میکاپ آرتیست ها بود تا بتوانند کار خود را بهتر انجام دهند و بر روی بخش هایی از چهره که به آرایش احتیاج داشت بیشتر کار نمایند.

9 اختراع عجیب و ترسناک که در گذشته محبوب بودند

هر ساله اختراعات زیادی در جهان به امید بهبود زندگی بشر صورت می گیرد. گرچه برخی تکنولوژی ها زندگی ما را ارتقا داده اند، اما برخی هم به علت بیهودگی به دست فراموشی سپرده شدند.

1- دستگاه فر نماینده مو

گرچه به سادگی استفاده از دستگاه های فر نماینده امروزی نبود، اما فر کردن مو ها در دهه های 1920 و 1930 از محبوبیت زیادی برخوردار بود. با تجهیزاتی که آن موقع برای فر کردن مو ها وجود داشت، زنان مجبور به طی کردن فرآیند بسیار پیچیده تری بودند.

دستگاه فر نماینده از چند گیره فلزی تشکیل شده بود که آرایشگر آن ها را به مو های مشتریان متصل می کرد. برای دادن فری طبیعی به موها، دستگاه از آب، مواد شیمیایی و حرارت استفاده می کرد.

2- ریزسنج زیبایی

ریزسنج زیبایی عجیب و غریب شرکت مکس فکتر یکی از مشهورترین اختراعات زیبایی ترسناک تاریخ است که ظاهری شبیه به ابزار های شکنجه داشت. این کلاه به 325 روش مختلف قابل تنظیم بود به همین علت برای هر کسی قابل استفاده بود. از این ریزسنج برای تشخیص عدم تقارن در بخش های مختلف چهره استفاده می شد. این دستگاه کمکی برای میکاپ آرتیست ها بود تا بتوانند کار خود را بهتر انجام دهند و بر روی بخش هایی از چهره که به آرایش احتیاج داشت بیشتر کار نمایند.

3- ماسک زیبایی الکتریک

این ماسک لاستیکی الکتریک شاید برای ما خیلی بیگانه نباشد چرا که امروزه هم ماسک های زیادی مشابه آن داریم که در ساخت آن ها از نور اِل ای دی استفاده می گردد. با این حال، در این ابزار زیبایی الکتریک، المنت های حرارتی به کار رفته بود و کار آن از میان بردن چین و چروک ها و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست بود.

4- دستگاه چال ساز

این ابزار طراحی بسیار ساده ای داشت و از دو برجستگی تشکیل شده بود که به یک فنر که به گونه ها فشار می آورد متصل بودند. این شیوه چال سازی در آن موقع بسیار امیدبخش به نظر می رسید، اما در نهایت معلوم شد کاملاً بی فایده است. متأسفانه چال ویژگی ای مادرزادی است و این ابزار کوچک توان ایجاد آن را نداشت.

5- سشوار بزرگ پایه دار

سشوار در اواخر قرن نوزدهم اختراع شد، زمانی که مردم معتقد بودند هر چیزی هر چه بزرگ تر باشد بهتر است. آرایشگر ها از سشوار های عظیمی برای مشتریان خود استفاده می کردند. این سشوار ها نه تنها معایب زیادی مثل قابل حمل نبودن داشتند، بلکه برخی از آن ها یک بخش کلاه مانند داشتند که به آن ها متصل بود.

6- دستگاه لاغری

به این ابزار دستگاه لاغری گفته می شد و فرد پا های خود را برای لاغر کردن درون آن قرار می داد. این نوع دستگاه ها عمدتاً به وسیله زنان و به عنوان روشی برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گرفتند. مشابه این دستگاه برای قسمت های دیگر بدن هم ساخته شده بود، مثل دستگاهی که مخصوص لاغر کردن شکم بود.

7- ماشین دینسفیر

دیسنفیر (Dynasphere) یک ماشین تک چرخه بود که در دو مدل برقی و بنزینی ساخته شد. صندلی راننده و موتور ماشین هر دو درون این چرخ بزرگ قرار داشتند. شیوه راهنمایی ماشین بسیار ضعیف بود و راننده برای حرکت به سمت جهت موردنظر خود مجبور بود به جلو خم گردد.

8- قفس های کودک پشت پنجره ای

قفس های کودک در سال 1922 اختراع شدند و هدف از آن ها سختی دادن به نوزادان بود تا در برابر سرماخوردگی مقاوم تر شوند. در آن موقع تصور می شد قرارگیری در معرض هوای سرد، ایمنی بدن خردسالان را در برابر بیماری های خفیف بالا می برد. برای این منظور، نوزادان را در هوای آزاد قرار می دادند و با آب سرد حمام می کردند.

9- سشوار کلاه دار

سشوار کلاه دار در سال 1951 به مشتریان ارائه شد. این دستگاه از یک سشوار و یک بخش قابل حمل تشکیل شده بود که به یک لوله منتهی به کلاه متصل می شد. هدف از این طراحی رساندن حداکثر حرارت ممکن به سر مشتری بدون هدررفت آن بود.

ایده سشوار کلاه دار با گذشت زمان از میان نرفت، بلکه تبدیل به ابزار مدرن تری شد که همان هدف اولیه را داشت.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 8 بهمن 1401 بروزرسانی: 8 بهمن 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3630

به "9 اختراع عجیب و ترسناک که در گذشته محبوب بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 اختراع عجیب و ترسناک که در گذشته محبوب بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید