آشنایی با انتشارات خیلی سبز و انواع کتاب های آن-شماره 2

به گزارش هدا بلاگ، انتشارات خیلی سبز اولین کتاب خود را در سال 1381 منتشرکرد و سال 1387 نام خیلی سبز برای آن انتخاب شد. خیلی سبز از همان ابتدا خیلی متفاوت بود و همچنان هم هست. از ادبیات کتاب های انتشارات خیلی سبز گرفته تا طرح روی جلدهای آن و نوع نگاه آن به آموزش بیانگر نگاه فانتزی این انتشارات به آموزش است.

آشنایی با انتشارات خیلی سبز و انواع کتاب های آن-شماره 2

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام چی بخونم، کلمات عجیب و غریب در کتاب های خیلی سبز جایی ندارند و اکثرا خودمانی و حتی در برخی موارد محاوره ای نوشته شده اند. خیلی سبز با کتاب های زیست ش، خیلی سبز شد ولی بعد از آن ریاضی تجربی، دیفرانسیل، گسسته، عربی اش در نظام قدیم شاهکار کرد و سری در میان سرها شد و اصطلاحا بازار را گرفت. لیست کتاب های خیلی سبز شامل چند سری کتاب است که حتما نام برخی از آنها مثل ماجراهای من و درسام، فصل آزمون، آموزش شگفت انگیز را شنیده اید. در ادامه می خواهیم درباره هر یک این سری ها آشنایی مختصری پیدا کنیم تا در خرید کتاب های خیلی سبز دچار خطا نشویم و کتابی را انتخاب کنیم که تمام احتیاجهای ما را رفع می نماید. برای یک تحقیق کامل، می توانید تحلیل و آنالیز کتاب های خیلی سبز را در چی بخونم بخوانید و از همین طریق برای خرید کتاب های خیلی سبز اقدام کنید. چی بخونم یک بانک کتاب واقعی است پر از اطلاعات بدرد بخور درباره کتاب های یاری درسی.

کتاب های ماجراهای من ودرسام برای 20 دریافت خیلی سبز

در آزمون های تشریحی (امتحان نهایی) تألیف شده اند و معمولاً دارای یک درس نامه جمع وجور و نسبتاً خلاصه و در نهایت تعداد زیادی تمرین تشریحی هستند که به شکل میکرو طبقه بندی بعد از هر موضوع مرتب شده اند. معمولاً تعداد انگشت شماری تست هم دارند؛ یعنی اگر هدف موفقیت در آزمون های تشریحی را دارید خرید کتاب های ماجراهای من و درسام خیلی سبز برای شما مناسب است.

کتاب های جمع بندی خیلی سبز

کتاب های جمع بندی خیلی سبز همان طور که از اسمشان پیداست، جزوه ای خلاصه است که ضمن آن تست های چند سال اخیر آزمون های سراسری در آن حل شده است. ایام جمع بندی، زمان مناسبی برای استفاده از این کتاب هاست. در واقع انتشارات خیلی سبز با این سری از کتاب هایش کار خلاصه نویسی را برای دانش آموزان انجام داده و خواننده با خرید کتاب های جمع بندی خیلی سبز خیالش از خلاصه نویسی آسوده می گردد. این کتاب ها در قطع جیبی هستند و به راحتی می توان آن ها را همه جا همراه داشت.

کتاب های آموزش شگفت انگیز خیلی سبز

این سری از کتاب ها دقیقا مشابه رقیبانی که برای آن ذکر کردیم سه هدف آموزش، آمادگی برای امتحانات تشریحی و آمادگی برای آزمون تستی را با هم دارند. برای فصل های مختلف هر کتاب، ابتدا درس نامه هایی مفصل وجود دارند که معمولاً سؤال تشریحی و تستی هم در آن حل شده است. این درس نامه ها با این رویکرد نوشته شده اند که خواننده را از معلم بی احتیاج نمایند. بعد از درس نامه هر فصل، تعدادی سؤال تشریحی و سپس تست های مرتبط با آن فصل را خواهید دید. البته معمولاً هر فصل خود به چند درس تقسیم شده است. در کل کتاب های آموزش شگفت انگیز خیلی سبز کتاب هایی با آموزش عمیق، مفهومی و مالی هستند، چرا که با خرید کتاب های شگفت انگیز خیلی سبز از خرید چند کتاب بی احتیاج می شوند.

کتاب های موضوعی خیلی سبز

کتاب های موضوعی خیلی سبز در واقع ادامه سیر تکاملی کتاب های هفت خان ادبیات هستند. ناشرین معمولاً کتاب های موضوعی را با عنوان های ادبیاتی آن آغاز می نمایند. کتاب های موضوعی خیلی سبز مثل آیات و روایات دین وزندگی، حفظیات شیمی، ریدینگ و کلوز تست انگلیسی، ترجمه و لغات عربی و ... البته ایده جدیدی ندارند، ولی در زمره خودشان با کیفیت هستند. با عنایت به سؤالات آزمون های سال های اخیر، اهمیت موضوعی کار کردن (بخصوص در دروس عمومی) بر هیچ کس پوشیده نیست. خرید کتاب های موضوعی خیلی سبز و مطالعه مستمر آنها همچون آیات و روایات دین و زندگی و یا استفاده از آن برای مرور روزهای پایانی قبل از آزمون های جامع تستی، بسیار مفید است. شاید مطالعه پیوسته موضوعات یک درس (مثلاً اینکه آیات دین وزندگی را در خلال درس بخوانیم) درس خواندن را شیرین تر و قابل تحمل تر بکند.

کتاب های تیزهوشان (پیشتاز) خیلی سبز

کتاب های تیزهوشان خیلی سبز هم به شکل تک درس و هم به شکل جامع برای مقاطع ابتدایی و متوسطه اول چاپ شده اند. این کتاب ها درس نامه های خوب و مفصلی دارند و در درس نامه ها تست های متنوع گنجانده شده است. بعد از آن تست ها معمولاً مرتب چیده شده اند، طوری که فرایند آموزشی خاصی را مدنظر دارد؛ یعنی مؤلف کوشش نموده که با ترتیب تست ها ذهن خواننده را طبقه بندی بکند. در تست های این کتاب ها از سؤالات آزمون های داخلی مثل استعدادهای درخشان، انرژی اتمی و همچنین آزمون های خارجی مثل مسابقات ریاضی آمریکا، آفریقای جنوبی، تیمز، کانگورو و … بهره گرفته شده است؛ بنابراین کسانی که دغدغه قبولی در مدارس برتر و عبور از آزمون های ورودی را دارند می توانند با خرید کتاب های تیزهوشان خیلی سبز خود را آماده نمایند.

کتاب های خوش خطی خیلی سبز

کتاب های خوش خطی برای رهایی از خرچنگ ها و قورباغه هاست. این شعار کتاب های خوش خطی خیلی سبز است. این کتاب ها برای مقطع ابتدایی چاپ شده و برای هر پایه متناسب با سطح آن، سرمشق هایی برای تمرین خوش خطی با اتوماتیک یا مداد ارائه شده است. با توجه به این که خیلی از مطالب کتاب های درسی احتمالاً بعدها بدردمان نمی خورد! تمرین های این کتاب ها تا آخر عمر بدردمان خواهد خورد… در وانفسای بدخطی، خرید کتاب های خوش خطی خیلی سبز ایده خوبی است، بخصوص برای دکترهای آینده!

انتهای رپرتاژ آگهی

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 785

به "آشنایی با انتشارات خیلی سبز و انواع کتاب های آن-شماره 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با انتشارات خیلی سبز و انواع کتاب های آن-شماره 2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید