اجرای دومین اعدام فدرال در یک هفته با چراغ سبز ترامپ

به گزارش هدا بلاگ، یک روز پس از توییت مداخله جویانه دانلد ترامپ در اعتراض به صدور حکم اعدام سه متهم جوان در ایران، دیوان عالی آمریکا راه را برای اجرا شدن دومین اعدام فدرال با تزریق سم در یک هفته هموار کرد.

اجرای دومین اعدام فدرال در یک هفته با چراغ سبز ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای پی، 9 عضو دیوان عالی آمریکا صبح پنجشنبه گرد هم آمدند و پنج نفر آنها با اجرای حکم اعدام وسلی ایرا پرکی موافقت کردند. چهار عضو لیبرال دیوان عالی به دلیل کافی نبودن شواهد و مدارک با اعدام پرکی موافق نبودند و با صدور یک بیانیه دلایل مخالفت خود را اعلام و منتشر کردند.

این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا موافق اجرای حکم اعدام است و پیش تر هم خواستار انتها تعلیق اعدام های ایالتی پس از 17 سال شده بود. ترامپ یک روز پس از اجرای نخستین حکم اعدام ایالتی از سال 2003 به بعد سراغ توییتر رفت تا مخالفت خود را با اجرای حکم اعدام در ایران اعلام کند. با این حال بسیاری از مردم ایران -حتی آنها که خواستار تعلیق حکم اعدام سه جوان هستند- توییت رئیس جمهوری آمریکا را در اوج تحریم های آمریکا علیه ایران برنتابیدند و آن را محکوم کردند.

  • اولین اعدام فدرال پس از 17 سال | قاتل آمریکایی با تزریق سم کشته شد

محکوم 68 ساله آمریکایی قرار بود ساعت 7:30 عصر با تزریق سم در زندان ایالتی ایندیانا در شهر تره هوت اعدام شود که به احتمال فراوان به امروز موکول شده است. نخستین اعدام ایالتی آمریکا پس از حدود 17 سال تعلیق روز سه شنبه روی دنیل لوییس لی اجرا شد و تلاش های او و وکلایش برای توقف حکم با رای دیوان عالی به نتیجه نرسید. حالا نوبت پرکی است که روی صندلی اعدام بنشیند و با تزریق سم کشته شود.

او سال 1998 یک دختر 16 ساله به نام جنیفر لانگ را در کانزاس ربوده، به او تجاوز و بدنش را تکه تکه کرده و سپس آتش زده بود. دیگر اتهام پرکی کشتن یک زن 80 ساله فلج با ضربه های چکش است. وکلای محکوم 68 ساله گفته بودند او به زوال عقل دچار شده و حالش برای اعدام شدن با تزریق سم مناسب نیست. آنها معتقد بودند پس از تعلیق اجرای حکم در روز چهارشنبه دادگاه باید بار دیگر برای معین روز اعدام حکم بدهد.

اما مقام های فدرال گفته اند پس از صدور رای دیوان عالی آمریکا می توان روز پنجشنبه هم حکم اعدام پرکی را در تره هوت اجرا کرد. تعدادی از شهروندان آمریکایی صبح و ظهر چهارشنبه پیش از اجرای حکم اعدام پرکی بیرون زندان تره هوت در ایالت ایندیانا گرد آمدند تا مخالفت خود را با حکم اعدام به گوش مسئولان دولتی و اعضای دیوان عالی برسانند. هر چند اعتراض آنها به نتیجه نرسید و پس از اجرای حکم پرکی، دو محکوم دیگر هم اعدام می شوند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1144

به "اجرای دومین اعدام فدرال در یک هفته با چراغ سبز ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای دومین اعدام فدرال در یک هفته با چراغ سبز ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید