اجرای محدودیت سفر در صورت تصویب ستاد کرونا

به گزارش هدا بلاگ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: از مردم می خواهیم مانند گذشته همکاری کنند و از انجام هر گونه سفر های غیر ضرور جدا چشم پوشی کنند و در صورت اعمال محدودیت های مختلف از جمله محدودیت تردد و سفر های بین جاده ای به صورت همه جانبه در مدیریت و اجرای آن همکاری لازم را انجام خواهیم داد.

اجرای محدودیت سفر در صورت تصویب ستاد کرونا

شهرام آدم نژاد در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای شروع این پاندمی در جهان و حتی پیش از شیوع آن در ایران، حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران اقدامات پیشگیرانه در کنترل و کاهش خطرات شیوع بیماری کووید 19 از طریق حمل و نقل در کشور را در دستور کار خود قرار داد و پس از تشکیل ستاد ملی مقابله با کرونا نیز، به عنوان یکی از اعضای اصلی ستاد و با مسئولیت کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل و مراکز تجمع مسافران فعالیت خود را در این زمینه ادامه داد.

وی افزود: در پیک اول بیماری در کشور با همکاری مردم در کاهش سفر های نوروزی که کاهش 68 درصدی در سفر های جاده ای، 88 درصدی در سفر های ریلی، 76 درصدی سفر های هوایی و 97 درصدی در سفر های دریایی را در پی داشت. همچنین ضدعفونی کردن مستمر ناوگان و پایانه های حمل و نقل بر اساس پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و غربالگری مسافران در پایانه های مسافری تاثیر بسیاری در حفظ استاندارد های بهداشتی در حمل و نقل در پیشگیری از شیوع ویروس داشته است.

آدم نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور و بالارفتن آمار ابتلا و نرخ مرگ و میر نسبت به موج اول آیا اقدامات پیشگیرانه ای مانند کاهش سفر های مردم اجرا شده است یا خیر گفت: کمیته حمل و نقل ستاد ملی مقابله با کرونا کماکان همه را اجرا کرده و از همان ابتدا علیرغم انجام عملیات مستمر ضدعفونی ناوگان و پایانه ها و درخواست برای رعایت بهداشت فردی، مکررا از طرق مختلف تقاضا برای صرف نظر کردن از سفر های غیرضروری مطرح شده است. کماکان نیز از مردم درخواست می کنیم با توجه به رفتار غیرقابل پیش بینی این ویروس و واکنش متفاوت آن روی بدن افراد، به منظور حفظ سلامت خود و خانواده شان، جدا از انجام هر گونه سفر های غیرضروری چشم پوشی کنند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بدون شک یکی از دلایل کنترل شیوع بیماری پس از فروردین ماه، همکاری ارزشمند مردم در پیروی کردن از مصوبات ستاد ملی و به ویژه کاهش سفر های غیرضروری بوده است.

آدم نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا با توجه به شدت دریافت شیوع ویروس کرونا در کشور، تصمیمی در ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعمال محدودیت های مختلف از جمله در زمینه سفر های بین استانی اتخاذ شده است یا خیر اظهار کرد: در زمان دوره اول شیوع این بیماری، جهان با شوک روبرو شد و به دلیل عدم شناخت دقیق کشور ها نسبت به تبعات گسترده شیوع این پاندمی، مدت زمانی طول کشید تا بتوانند مدیریت امور را برای از سرگیری روال معمول به دست گیرند.

با تجربه ای که در طول این مدت نیز به دست آمده، سعی کردیم تا امکان برقراری سفر های بهداشتی ایمن را با اجرای پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی فراهم کنیم. بدون شک کمیته حمل و نقل نیز کمافی سابق تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا بوده و در صورت اعمال هر محدودیتی، همکاری همه جانبه را در مدیریت و اجرا وظایف محوله صورت خواهد داد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1297

به "اجرای محدودیت سفر در صورت تصویب ستاد کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای محدودیت سفر در صورت تصویب ستاد کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید