اعتقاد جمهوریخواهان به تقلب در انتخابات آمریکا

به گزارش هدا بلاگ، شبکه الجزیره گزارش داد، بیشتر طرفداران حزب جمهوریخواه آمریکا معتقدند در انتخابات اخیر ریاست جمهوری این کشور، پیروزی از دونالد ترامپ سرقت شد.

اعتقاد جمهوریخواهان به تقلب در انتخابات آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ناصر الحسینی، خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در واشنگتن، گفت: دونالد ترامپ از تصمیم دادگاه عالی برای مخالفت با رسیدگی به شکایت ایالت تگزاس علیه چهار ایالتی که ترامپ می گوید در انتخابات آن ها پیروز شده است، خشمگین و سرخورده است.

بر اساس این گزارش، توئیت های ترامپ نشانه آن بود که ترامپ تا چه اندازه ناراحت است. ترامپ پنج بار در مدت دو ساعت، توئیت هایی منتشر و تاکید کرد دادگاه عالی او را تنها گذاشت و به سرقت انتخابات از خودش باور دارد. ترامپ از وزیر دادگستری آمریکا خواست همه شواهدی را که درباره تقلب در انتخابات دارد، علنی کند. رودی جولیانی وکیل ترامپ هم بر آنچه که آن ها را نشانه های تقلب در زمان انتخابات خواند، تاکید کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: تصمیم دادگاه عالی، ضربه جدیدی به ترامپ و ستاد تبلیغاتی اوست. ترامپ به دستکم سه قاضی محافظه کار این دادگاه امیدوار بود تا از موضع او برای تغییر نتیجه انتخابات، حمایت کنند. اما گزارش های رسانه ای تاکید کرد این قضات حاضر به رسیدگی و بررسی این شکایت هم نشدند. زیرا این پرونده مدارک ضعیفی داشت.

تا زمانی که نتیجه نهایی نبرد های قضایی ترامپ معین شود، جمهوریخواهان طرفدار او روز شنبه در واشنگتن تجمع کردند تا حمایت خودشان را از او اعلام کنند. آن ها تاکید می کنند باور دارند که در انتخابات ریاست جمهوری تقلب شد. به نظر می رسد، ترامپ بدون توجه به ناکامی شکایت های قضایی اش همچنان به حرکت در این راستا اصرار دارد.

نظرسنجی ها نشان می دهد بیش از 60 درصد از طرفداران حزب جمهوریخواه، باور دارند که پیروزی از ترامپ سرقت شد.

مارک الیاس، وکیل حزب دموکرات آمریکا به الجزیره گفت: به نظر من، وقتی این بحث ها تمام شود باید یک گام به عقب برداریم و نهاد ها و اصول خودمان را بررسی کنیم. باید از خودمان سوال کنیم آیا قوانین می توانند در برابر این سلطه جویی که در طول دولت ترامپ شاهد آن بودیم، ایستادگی کنند.

خبرنگار این شبکه خاطر نشان کرد: پلیس آمریکا شماری از تظاهرکنندگان را در واشنگتن بازداشت کرد. اعضای این گروه راستگرای افراطی، معتقدند سفیدپوستان با خطر نسل کشی روبرو هستند. طرفداران ترامپ اصرار دارند که باید همچنان نتیجه انتخابات را زیر سوال برد.

حزب دموکرات و حتی تحلیلگران بیطرف می گویند، اعضای حزب جمهوریخواه، زمانی که دموکراسی به نفع آن ها باشد، به دموکراسی باور دارند. اما زمانی که در انتخابات دموکراتیک شکست می خورند، آن را زیر سوال می برند. این مسئله آمریکا را در تنگنا قرار می دهد و پدیده جدیدی در صحنه سیاسی این کشور است. هدف آن ها از یک سو ضربه زدن به مرحله انتقالی و نیز تاکید بر جایگاه ترامپ در حزب جمهوریخواه است. ترامپ تاکید دارد که بیشترین تعداد آرای مردمی را به دست آورد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2087

به "اعتقاد جمهوریخواهان به تقلب در انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتقاد جمهوریخواهان به تقلب در انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید