اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست آذرماه 1398

به گزارش هدا بلاگ، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست آذرماه 1398

44 درصد

بانک جهانی: حدود 44 درصد از افراد دچار فقر شدید را بچه ها و نوجوانان کمتر از 14 ساله تشکیل می دهند.

81.5 میلیون تن

ورلد استیل: در ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان) حدود 81.5 میلیون تن فولاد در چین تولید شده است که این رقم 0.6 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد. چین بزرگترین تولیدکننده فولاد در جهان به شمار می رود و به تنهایی بیش از نیمی از فولاد جهان را تولید می کند.

7.4 میلیارد دلار

بلومبرگ: شهروندان آمریکایی در روز جمعه سیاه (آخرین جمعه ماه نوامبر) مجموعاً 7.4 میلیارد دلار خرید آنلاین داشته اند.

1.4 میلیون نفر

بلومبرگ: حدود 1.4 میلیون نفر در بریتانیا قادر به تأمین ساده ترین نیازهای اساسی خود از جمله پوشاک و مواد شوینده و بهداشتی نیستند.

35 میلیارد دلار

سی ان ان: انتظار می رود در سال جاری میلادی مجموع هزینه های شرکت آمازون در حوزه حمل ونقل از مرز 35 میلیارد دلار عبور کند که این رقم بیش از دو برابر هزینه ای است که آمازون در سال 2017 صرف حمل ونقل کرده بود. شرکت آمازون که بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک جهان محسوب می شود، قصد دارد با کاهش چشمگیر زمان تحویل مرسوله ها همچنان فاصله خود را با رقبایش حفظ کند.

3.1 میلیون دستگاه خودرو

سی ان ان: بر اساس پیش بینی کارشناسان شرکت خدمات اقتصادی فیچ، فروش خودرو در جهان طی سال جاری میلادی 3.1 میلیون دستگاه (4 درصد) نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت. در صورت تحقق این پیش بینی، صنعت خودرو جهان بیشترین کاهش فروش خود پس از بحران اقتصادی 2008 را تجربه خواهد کرد.

9500 نفر

سی ان ان: شرکت خودروسازی آئودی، از شرکت های وابسته به گروه خودروسازی فولکس واگن، قصد دارد در افق 2025 حدود 9500 نفر از کارکنان خود را از طریق جابجایی یا بازنشستگی تعدیل کند. این شرکت در عین حال 2000 شغل جدید را در حوزه حمل ونقل برقی و سایر فناوری های جدید در حوزه حمل ونقل ایجاد خواهد کرد.

10 هزار نفر

رویترز: شرکت خودروسازی دایملر آلمان گفت ظرف سه سال آینده دست کم 10 هزار نفر از کارکنان خود در سراسر جهان را تعدیل خواهد کرد. کاهش فروش خودرو و همچنین تلاش برای کاهش هزینه ها به منظور افزایش سرمایه گذاری در تولید خودروهای برقی، مهم ترین دلایل اتخاذ این تصمیم بوده است.

2.1 درصد

سی ان بی سی: وزارت بازرگانی آمریکا نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه سوم سال 2019 (در مقایسه با دوره مشابه سال قبل) را 2.1 درصد گفت. این در حالی است که در برآوردهای اولیه ورزات بازرگانی آمریکا نرخ رشد اقتصادی این کشور در دوره مذکور 19 درصد اعلام شده بود.

1 درصد

یورو استات: بر اساس برآوردهای اولیه، شاخص قیمت مصرف کننده در منطقه یورو طی ماه نوامبر سال جاری 1.0 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است.

7.5 درصد و 6.3 درصد

یورو استات: نرخ بیکاری در منطقه یورو طی ماه اکتبر 7.5 درصد برآورد شده است که پایین ترین میزان آن از اواسط 2008 تاکنون به شمار می رود. نر خ بیکاری در اتحادیه اروپا نیز در ماه اکتبر به 6.3 درصد رسیده است که پایین ترین میزان آن از زمان ثبت آمار مشترک بیکاری در اتحادیه اروپا به شمار می رود.

18.5 درصد

دفتر ملی آمار انگلیس: در سال 2018 دست کم 18.5 درصد از کسب وکارهای بزرگ (دارای حداقل 1000 نفر نیروی کار) در بریتانیا با حوادث امنیتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات روبرو شده اند.

688 میلیارد پوند

دفتر ملی آمار انگلیس: کسب وکارهای بریتانیایی در سال 2018 حدود 688 میلیارد پوند کالا و خدمات از طریق اینترنت به فروش رسانده اند. این رقم بدون احتساب فروش آنلاین خدمات شرکت های اقتصادی برآورد شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 82

به "اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست آذرماه 1398" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست آذرماه 1398"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید