افزایش عرضه رایانه های شخصی با دورکاری ناشی از کرونا

به گزارش هدا بلاگ، آنالیز های دو مؤسسه گارتنر و آی دی سی نشان می دهد عرضه جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه دوم سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به علت افزایش دورکاری بیشتر شده است.

افزایش عرضه رایانه های شخصی با دورکاری ناشی از کرونا

شیوع ویروس کرونا موجب خانه نشینی اجباری میلیون ها نیروی شغلی در سراسر دنیا شد و آنها برای انجام بسیاری از وظایف خود مجبور به استفاده از رایانه های شخصی شدند. همین مساله عرضه و خرید رایانه را بیشتر کرد.

گارتنر از عرضه 64.8 میلیون واحد رایانه در سه ماهه دوم سال 2020 خبر داده که نسبت به سه ماهه دوم سال 2019 حدود 2.8 درصد افزایش نشان می دهد. اما آی دی سی بر این باور است که این افزایش عرضه 11.2 درصد بوده و به 72.3 میلیون واحد در سه ماهه دوم سال 2020 رسیده است.

بخش زیادی از این افزایش عرضه در کنار شیوع ویروس کرونا به اختلال در چرخه های عرضه و تقاضا به علت خانه نشینی اجباری کارمندان شرکت های تجاری و فناوری در سه ماهه اول سال 2020 نیز مربوط است. آی دی سی و گارتنر بر این باورند که این افزایش تقاضای بازار مقطعی است و در ماه های آینده عرضه رایانه های شخصی باز هم افت می نماید.

در این میان بیشترین استقبال مربوط به لپ تاپ ها و رایانه های قابل حمل بوده که گزینه ای مطلوب برای دورکاری است. در عین حال تقاضا برای خرید رایانه های شخصی سنتی و رومیزی در آمریکا، اروپا و خاورمیانه و شمال آفریقا نیز بیشتر از حد انتظار بوده است.،مهر

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1127

به "افزایش عرضه رایانه های شخصی با دورکاری ناشی از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش عرضه رایانه های شخصی با دورکاری ناشی از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید