اهدای پلاسما توسط 3 هزار بیمار بهبود یافته کرونا، نیاز بیشتری به اهدای پلاسما داریم

به گزارش هدا بلاگ، مدیر پروژه کووید 19 سازمان انتقال خون گفت: تا به امروز 3 هزار نفر از بهبود یافتگان از بیماری کرونا پلاسمای خود را اهدا کرده اند اما نیازبیشتری به اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان داریم.

اهدای پلاسما توسط 3 هزار بیمار بهبود یافته کرونا، نیاز بیشتری به اهدای پلاسما داریم

به گزارش خبرنگاران ، فارس نوشت: سید مرتضی طباطبائی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی، جذب و فراخوان اهداکنندگان سازمان انتقال خون در پاسخ به این پرسش که تا به امروز چه تعداد از افراد بهبودیافته از بیماری کرونا پلاسمای خود را اهدا کرده اند؟، گفت: حدود 4 هزار نفراز افراد بهبود یافته از بیماری کرونا برای اهدای پلاسما مراجعه کرده اند که از این تعداد 3 هزار نفر پیروز به اهدای پلاسمای خود شده اند.

وی با اشاره به اینکه دو کار آزمایی بالینی در خصوص اهدا کنندگان پلاسما انجام گرفته است،گفت: نتایج آن در حال استخراج است و هنوز اعلام نشده است.

مدیر پروژه کووید 19 سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه در 24 استان کار دریافت پلاسمای بهبود یافتگان از بیماری کرونا انجام می شود، افزود: روزانه 70 تا 80 نفر برای اهدای پلاسمای خود مراجعه می کنند اما باید این تعداد افزایش یابد؛ چراکه نیاز روزانه بیشتری داریم و باید حداقل روزانه 200 نفر برای اهدای پلاسما مراجعه کنند.

طباطبایی در پاسخ به این پرسش که تزریق پلاسما به بیماران کرونا چقدر مؤثر بوده است؟، خاطرنشان کرد: اگر در روزهای اول بستری فرد مبتلا به کرونا که اکسیژن خونش در حال افت است، پلاسما تزریق شود اثرات خوبی دارد. همچنینهزینه ایاب و ذهاب افراد اهدا کننده پلاسما به آنها در قالب کارت هدیه پرداخت می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اهدای پلاسما توسط بهبود یافتگان از بیماری کرونا به بدن آسیب نمی رساند؟، شرح داد: اهدای پلاسما شرایط خاصی دارد و افراد اهدا کننده مورد معاینه قرار می گیرند و در صوررت داشتن شرایط پلاسمای خود را اهدا می کنند.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1205

به "اهدای پلاسما توسط 3 هزار بیمار بهبود یافته کرونا، نیاز بیشتری به اهدای پلاسما داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای پلاسما توسط 3 هزار بیمار بهبود یافته کرونا، نیاز بیشتری به اهدای پلاسما داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید