ایمن ترین خودرو های 2021 را بشناسید ، مرسدس بنز جای ولوو را گرفت

به گزارش هدا بلاگ، ایمن ترین خودرو های سال 2021 از سوی موسسه Euro NCAP اعلام شد. خبری از ولوو نیست و مرسدس بنز EQS ایمن ترین سدان لوکس دنیا لقب گرفت.

ایمن ترین خودرو های 2021 را بشناسید ، مرسدس بنز جای ولوو را گرفت

https://bitrun.ir/wp-content/uploads/2022/01/Bitrun-picture.mp4

خبرنگاران - محمد فتح اللهی - ایمن ترین خودرو لقبی است که بسیاری از برندهای فراورینماینده خودرو در دنیا در پی آن هستند. سال هاست که هر کدام از برندهای خودرویی را با یک ویژگی شاخص می شناسیم.

محصولات ولوو به ایمن بودن، تویوتا به بادوام بودن، ب ام و به لذت رانندگی و آئودی را به سامانه کواترو مشهور آن می شناسیم. اما شاید وقت آن رسیده باشد که تصورات خودرو را تغییر دهیم.

دوران خودروهای برقی شروع می گردد و بالطبع همه چیز در حال تغییر کردن است. از این پس اشکوداهای برقی می توانند به مقدار رولزرویس ها ساکت و آرام باشند. بوگاتی را قرار است ریمک بسازد و هامر برقی قادر است شتابی در حد و مقدار پورشه های 911 داشته باشد!

در چنین دورانی مفهوم ایمن ترین خودرو دنیا نیز تغییر خواهد نمود. از این پس بسیاری از خودروها بدون موتور عرضه خواهند شد. همین موضوع باعث می گردد بسیاری از برندها بتوانند راحت تر به عنوان ایمن ترین خودرو دنیا برسند.

از آنجایی که باتری های خودروهای برقی در کف آنها جایگذاری می گردد، صدمه ندیدن آنها در تصادفات یکی از مهمترین فاکتورهای فراوری خودرو در سال های آینده خواهد بود.

اما در سالی که گذشته، Euro NCAP فهرست ایمن ترین خودروها را منتشر کرد. خودروهایی که البته صد درصد ایمن نیستند، اما در آنالیز های این موسسه بالاترین امتیاز را نسبت به سایر رقبای خود بدست آوردند.

مرسدس بنز EQS ایمن ترین خودرو کلاس سدان های بزرگ

شاید انتظار داشتیم یکی از سدان های ولوو را در این بخش ببینیم و بخوانیم. اما همان طور که گفتیم دنیا خودرو در حال تغییر است. مرسدس بنز هم به عنوان یکی از مهمترین خودروسازان دنیا خود را به سرعت با این تغییر هماهنگ نموده است.

مدل EQS که در حقیقت نمونه الکتریکی S کلاس است، یکی از فوق العاده ترین ساخته های مرسدس بنز به شمار می رود. این خودرو مجهز به آخرین فن آوری خودرران است.

فضای داخلی ایمن ترین خودرو سدان لوکس

این خودرو برقی می تواند با یکبار شارژ مسافتی در حدود 700 کیلومتر را بپیماید. جالب است بدانید که مدل S500 با بک سوخت پر می تواند 670 کیلومتر مسافت را طی کند! البته که سبک رانندگی در مقدار مصرف سوخت تأثیر بسزایی دارد.

مدل پایه EQS با یک موتور الکتریکی می تواند 330 اسب بخار قدرت و 570 نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده قرار دهد. EQS خودرو سبکی نیست و از یک سدان لوکس 2480 کیلوگرمی صحبت می کنیم. در مقام مقایسه باید گفت که S500L تنها 2065 کیلوگرم جرم دارد.

EQS در نسخه پایه خود با یک موتور برقی در زمان 5/86 ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت می رسد. حال آنکه S کلاس با موتور 435 اسب بخاری نسخه 500 در ایده آل ترین شرایط شتاب 5/55 ثانیه ای را تجربه می نماید.

در مبحث ایمنی، ایمن ترین خودرو سدان دنیا توانسته از مجموع صد درصد، 96 درصد از امنیت سرنشینان خود را تأمین کند. در بحث امنیت بچه ها به رقم 91 درصد رسید و در بحث عابران پیاده به رقم 76 درصد رسید.

تجهیزات ایمنی EQS هم رقم 80 درصد را برای این خودرو خاص مرسدس بنز به ارمغان آورده است.

اشکودا ENYAQ iV با شتاب 7/4 ثانیه ای

بسیاری از ما تا پیش از انتشار این فهرست حتی نام این خودرو را هم نشنیده بودیم. اما چطور یک خودرو از جمهوی چک توانست ایمن ترین خودرو شاسی بلند دنیا لقب بگیرد؟ البته که به لطف فن آوری های گروه فولس واگن.

اشکودا Enyaq iV ایمن ترین خودرو شاسی بلند

این خودرو فوق العاده اشکودا را می توان در کشور بریتانیا با قیمت یک میلیارد و دویست میلیون تومان خریداری کرد. رقمی نزدیک به بسیاری از چینی های بازار ایران که در نبود رقبای خارجی در این مارکت یکه تازی می نمایند!

حال ببینیم با پرداخت این مبلغ به اشکودا چه خودرویی نصیب ما خواهد شد. از آنجایی که این خودرو مجهز به موتور درون سوز نیست، خبری هم از خروجی های اگزوز نخواهد بود. اما جلو پنجره معروف محصولات اشکودا در این خودرو هم دیده می گردد. فرمتی کاملاً فیک که بسیاری از خودروسازها هنوز در محصولات برقی خود از آن استفاده می نمایند.

اما چرا هنوز جلو پنجره های فیک را در خودروهای برقی می بینیم؟ چون هنوز فکر ما به عنوان یک مشتری به ظاهر خودروهای برقی عادت ننموده است. از همین رو کمپانی ها میخواهد حذف این بخش را در طراحی محصولات خود به مرور کنار بگذارند. نه آنکه به یکباره با خودروهایی فاقد جلو پنجره روبرو شویم.

فضای داخلی ایمن ترین خودرو شاسی بلند در سال 2021

قطعاً با زیباترین خودرو شاسی بلند دنیا رو به رو نیستیم. اما اشکودا در پایه ترین نسخه، این خودرو را با موتور 62 کیلووات ساعتی به فروش می رساند.

585 لیتر فضای بار، چترهایی به تقلید از رولزرویس مانند در درب های جلو، 180 اسب بخار قدرت و 410 کیلومتر پیمایش مواردی هست که دراختیار خریدار قرار می گیرد. البته در نسخه قوی تر قدرت موتور به 204 اسب بخار می رسد که از باتری های 82 کیلوواتی استفاده می نماید. حداکثر پیمایش این مدل هم 536 کیلومتر است که ایده آل است.

اشکودا فابیا ایمن ترین خودرو کلاس هاچ بک ها

اشکودا فابیا خودرویی است که باز هم از جمهوری چک آمده و عنوان ایمن ترین هاچ بک شهری معرفی گردیده است. پلت فرم این خودرو با فولکس واگن پولو و سئات ایبیزا یکسان است.

اشکودا فابیا به عنوان ایمن ترین خودرو هاچ بک شهری شناخته شد.

این خودرو در زمینه امنیت سرنشینان ره رقم خوب 85 درصد رسید. در مبحث امنیت بچه ها رقم ثبت شده برای آن 81 درصد بود و توانست در تست های تصادف عابرین پیاده ره رقم 70 درصد دست پیدا کند.

در بخش تجهیزات یاریی ایمنی، اشکودا فابیا به رقم 71 درصد رسید. با توجه به ارقام بدست آمده در تست های تصادف Euro NCAP این خودرو به عنوان ایمن ترین خودرو کلاس خود معرفی گردید.

آیینه های جانبی این خودرو کوچک تر از نمونه قبلی آن طراحی شده است. به این علت که هدف، فراوری خودرویی ارزان از لحاظ مصرف سوخت بوده و رینگ های هفده اینچی آن هم به نوعی طراحی شده تا جریان عبوری هوا دچار اختلال نگردد.

فضای داخلی ایمن ترین خودرو هاچ بک شهری در سال 2021

نکته مهمی که درباره این خودرو وجود دارد، گنجایش محفظه بار 380 لیتری آن است. با اینکه پلت فرم فابیا و پولو یکسان است، اما این خودرو در مقایسه با پلو 30 لیتر فضای بیشتری در اختیار مالک خود قرار می دهد. به همین علت است که فابیا یکی از برترین های رده خود به شمار می رود.

همچنین اینکه حتی در مدل پایه و استاندارد هم شاهد کیلومتر شمار دیجیتالی هستیم و خبری از نشان دهنده های آنالوگ نیست. سه گزینه برای موتور این خودرو در نظر گرفته شده است. دو موتور بنزینی و یک موتور دیزلی. خریداران می توانند بسته به سطح پرداختی خود یکی از موتورهایی که از 65 تا 150 اسب بخار قدرت دارند را انتخاب نمایند.

گیربکس های موجود برای فابیا هم شش سرعته دستی برای مدل پایه و هفت سرعته اتوماتیک برای نسخه های گران قیمت تر است.

تویوتا یاریس کراس پکیجی فوق العاده از یک خودرو خوشنام

1994 سالی بود که تویوتا مدل فوق العاده Rav4 رو به دوست داران خودرو معرفی کرد. خودرویی جمع و جور در عین حال کارآمد که توانست برای ده ها سال، مخاطبان بسیاری داشته باشد.

تویوتا یاریس کراس ایمن ترین خودرو در کلاس خود شناخته شد.

در طول این سال ها، RAV4 رفته رفته بزرگ تر شد و حالا دیگر آن شاسی بلند کوچک دو درب نیست. برای همین تویوتا باید جانشینی برای همان ورژن اصلی راوفور معرفی می کرد و اکنون یاریس کراس رو به رو ما قرار گرفته است.

تویوتا شاید در زمینه نامگذاری این خودرو پیروز نبود، اما پیروز شد خودرویی منحصر به فرد معرفی کند. دیگر نمی توان گفت که خودروهای تویوتا حوصله سر بر هستند. به C-HR، سوپرا یا حتی یاریس نگاه کنید. همگی خودروهایی هستند که طراحی چشم نوازی دارند.

ایمن ترین خودرو کلاس MPV ها کمی کوچک تر از نیسان جوک و پژو 2008 است. اما به مقدار ای جا دار است که اگر جایگاه های عقب را بخوابانید، دو دوچرخه فول سایر درون آن را راحتی جا گردد.

نمای عقب تویوتا یاریس کراس ایمن ترین خودرو کلاس MPV های کوچک

این خودرو تنها با پیشرانه هایبرید به بازار معرفی گردیده است. همان موتوری که در یاریس هم وجود داشته و 116 اسب بخار قدرت دارد. شاید این قدرت کافی به نظر نرسد اما برای علاقه مندان به تکنولوژی یک خبر خوب هم وجود دارد.

تویوتا بالاخره اندروید اتو و اپل کار پلی را بصورت استاندارد در محصولات خود استفاده نموده و یاریس کراس اولین آن است. بخش نوستالژی ماجرا این است که تویوتا بیست سال پیش رنگ طلایی را برای اولین بار برای یاریس استفاده نموده بود. رنگی که برای معرفی یاریس کراس هم استفاده شده است.

فضای داخلی تویوتا یاریس کراس ایمن ترین خودرو MPV

برخلاف بسیاری از کراس اوورهای کوچک، یاریس کراس AWD است. یعنی یک موتور الکتریکی چرخ های عقب را هم به حرکت در می آورد تا بلکه تا مقدار ای در آفرودها توانایی از خود نشان دهد. البته منظور قابلیت هایی چون لندکروزر نیست.

یاریس کراس در زمینه امنیت سرنشینان به رقم 86 درصد رسیده است. امتیاز امنیت بچه ها 84 درصد اعلام شد و امنیت عابرین پیاده هم 78 درصد عنوان شده است. تجهیزات یاری راننده یارس کراس هم امتیاز 81 درصدی را بدست آوردند.

نیسان قشقایی ایمن ترین خودرو شاسی بلندهای کوچک

نیسان مدل قشقایی را به عنوان اولین کراس اوور خانوادگی معرفی نموده بود. حقیقت این بود که این لقب متعلق به تویوتا RAV4 است. این کراس اوور دوست داشتنی (به عقیده عده اندکی!) در بازار اروپا بسیار محبوب است.

نیسان قشقایی به عنوان ایمن ترین خودرو شاسی بلند کوچک معرفی گردید.

قشقایی را می توان با 1/450/000/000 میلیارد تومان در بازار بریتانیا خریداری کرد. رقمی که این روزها چینی های بی نام و نشان در بازار ایران میخواهد محصولاتشان را به فروش برسانند!

در طول سیزده سال گذشته نیسان همیشه به فکر پیشرفت این خودرو بود. این خودروساز بر روی تک تک جزئییات محصول کار نموده و نتیجه آن حضور پیروز در بازار اروپا بود. جالب است بدانید که حتی زاویه باز شدن درب های عقب هم مهم بودند.

درب های عقب این خودرو با زاویه 85 درجه باز می شوند تا بدون درد سر جایگاه کودک یا حتی افراد سالمند سوار و پیاده شوند. فاصله بین دو محور این خودرو هم نسبت به نسل قبل افزایش پیدا نموده است. از همین رو سرنشینان عقب اکنون 28 میلی متر فضای بیشتری در اختیار دارند.

فضای داخلی ایمن ترین شاسی بلند کوچک

یکی از ویژگی های جالب این خودرو Wifi آن است. نه تنها پنج سرنشین قشقایی می توانند از ویژگی اینترنت آن استفاده نمایند، بلکه دو همراه دیگر هم در خارج از آن می توانند از قابلیت های آن بهره ببرند.

به جهت قرارگیری راحت تر اسباب و وسایل در درون محفظه بار، نیسان اعلام نموده است که 20 میلیمتر از ارتفاع آن از سطح زمین کمتر شده است. البته فضای بار 503 لیتری آن کاملاً ایده آل است. اما فولکس واگن تیگوان با گنجایش 520 لیتری فضای بیشتری را در اختیار قرار می دهد.

پیشرانه هایبریدی 158 اسب بخاری قشقایی یک گزینه مناسب برای گردش های آخر هفته است. اما نباید از آن انتظار چالاکی داشت. کما اینکه گیربکس مشهور CVT نیسان عملکرد خوبی در شتابگیری ها ندارد. اما در ترافیک روزانه کارآمد است. چرا که ضربه های گیربکس های چند سرعته را در توقف - حرکت ها ندارد.

نکته مهم درباره قشقایی این است که بسیاری از خبرنگاران بین المللی خودرو، کیفیت سواری آن را بهتر از مرسدس بنز GLE توصیف کردند!

این خودرو در تست های تصادف Euro NCAP توانست در بخش امنیت سرنشینان به رقم 91 درصد دست یابد. این رقم در خصوص امنیت بچه ها هم بدست آمده و برای عابرین پیاده 70 درصد اعلام شد. تجهیزات یاریی ایمنی قشقایی هم امنیت آن را به مقدار 95 درصد تأمین می نمایند.

خبری از ولوو نیست!

اینکه در فهرست اعلام شده به وسیله Euro NCAP محصولی از ولوو دیده نمی شد جای نگرانی نیست. این خودروساز سوئدی هنوز هم خودروهای امنی را به مشتریان خود می فروشد. اما بدست آوردن عنوان ایمن ترین خودرو کمی سخت تر قبل به نظر می رسد. چرا که رقبای این خودروساز در این زمینه هر روز بیشتر از گذشته می شوند.

منبع: بیت ران
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3391

به "ایمن ترین خودرو های 2021 را بشناسید ، مرسدس بنز جای ولوو را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمن ترین خودرو های 2021 را بشناسید ، مرسدس بنز جای ولوو را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید