باکو: ارمنستان جبرئیل را مورد حملات خمپاره ای قرار داد!

به گزارش هدا بلاگ، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه ای، ارمنستان را به نقض آتش بس جدید به وسیله حمله به شهر جبرئیل متهم کرد.

باکو: ارمنستان جبرئیل را مورد حملات خمپاره ای قرار داد!

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، علیرغم آنکه از بامداد امروز (یکشنبه) توافق آتش بس جدیدی میان دو جمهوری ارمنستان و آذربایجان به مرحله اجرا درآمده است، اما مقام های دفاعی باکو و ایروان بار دیگر یکدیگر را به نقض توافق آتش بس متهم کردند.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک در این خصوص گزارش کرد، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در ساعات اولیه امروز (یکشنبه) با صدور بیانیه ای، نیرو های مسلح ارمنستان را به حملات خمپاره ای به مواضع جمهوری آذربایجان در امتداد خط تماس منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی متهم کرد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه ای اظهار داشت: علیرغم اعلام یک آتش بس انساندوستانه جدید در ساعت 00:00، 18 اکتبر (00:30 بامداد یکشنبه 27 مهرماه به وقت تهران)، نیرو های مسلح ارمنستان بار دیگر آشکارا این توافق را نقض کردند. دشمن حملات خمپاره ای و توپخانه ای در شهر جبرئیل و همچنین روستا های آزادشده در رود ارس را شروع نموده است. هیچ تلفاتی از پرسنل (جمهوری آذربایجان) برجای نمانده است. یگان های ما پاسخ متناسبی را انجام داده اند.

پیش از این نیز، ارمنستان بامداد امروز، جمهوری آذربایجان را به نقض توافق آتش بس که از ساعاتی قبل اجرایی شده بود متهم نموده بود و سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در بیانیه ای در توئیتر اظهار داشت: دشمن از ساعت 00:04 تا 02:45 اقدام به شلیک گلوله های خمپاره در جهت شمالی و از 02:20 تا 02:45 اقدام به شلیک راکت در جهت جنوب کرد.

دور جدیدی از تنش ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ 27 سپتامبر (6 مهرماه) در مورد منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی شروع شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم می نمایند و این درگیری ها تا امروز ادامه داشته و جمهوری آذربایجان تأکید نموده است که ارمنستان باید از منطقه قره باغ خارج گردد.

پیش از این، بامداد شنبه گذشته (19 مهرماه) توافق آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مورد منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی با میانجیگری مسکو حاصل شد، اما درست ساعاتی قبل از شروع اجرایی شدن آتش بس و بعد از اجرای آن، ایروان و باکو بدون توجه به تعهدات خود حملاتی را علیه مواضع یکدیگر ترتیب داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1527

به "باکو: ارمنستان جبرئیل را مورد حملات خمپاره ای قرار داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکو: ارمنستان جبرئیل را مورد حملات خمپاره ای قرار داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید