با تماشای این تصاویر غرب وحشی به گذشته عجیب آمریکا سفر کنید!

به گزارش هدا بلاگ، وب سایت گجت نیوز - کیا علیپور: در این مطلب مجموعه ای دیدنی از تصاویر غرب وحشی را گرد هم آورده ایم تا نگاهی به گذشته تاریک و عجیب و غریب آمریکا در دوران نمایش داده شده در فیلم های وسترن هالیوودی بپردازیم.

با تماشای این تصاویر غرب وحشی به گذشته عجیب آمریکا سفر کنید!

مجموعه تصاویر غرب وحشی این مطلب ما را به گذشته آمریکا و اولین سال های توسعه تکنولوژی عکاسی می برد؛ دورانی که در تعداد بی شماری فیلم وسترن به نمایش گذاشته شده و شرایط ایالات متحده در آن تاریک و نسبتا عجیب و غریب بوده است. در ادامه با ما همراه باشید.

مشکل اصلی فیلم های ساخته شده در خصوص دوران گذشته این است که حتی اگر سازندگان توجه مخصوصی به بازسازی دقیق و صحیح جزئیات داشته باشند، باز هم حسی که با دیدن تصاویر واقعی مربوط به گذشته می بینیم، در ما پدیدار نمی گردد. از طرف دیگر بسیاری از فیلم های گیشه ای هم تنها برای جذب مخاطب و سود بیشتر، واقعیت های دوران قدیم را تا حدی تغییر می دهند که اگر کسی از همان دوران به حال سفر می کرد، با دیدن این فیلم ها شوکه می شد و یا به سختی می توانست خنده خود را کنترل کند!

به همین دلیل برای تمامی کسانی که به دیدن اوضاع دوران قدیم و شرایط زندگی مردم در گذشته قبل از توسعه گسترده تکنولوژی و اینترنت علاقه دارند، مجموعه ای از تصاویر غرب وحشی را حاضر نموده ایم که دیدن آن ها به هیچ وجه خالی از لطف نیست.

تصاویر غرب وحشی آمریکا

در تصویر بالا کارکنان روزنامه دیلی ریپورتر، یکی از روزنامه های ایالت یوتا آمریکا در دوران قدیم را می بینیم که در مقابل دفتر کار خود ایستاده اند. این دفتر کاری یک چادر عظیم در مکانی شبیه به یک اردوگاه بود که به خوبی سختی های زندگی مردم قبل از توسعه گسترده ساخت و ساز در گوشه گوشه ایالات متحده را به ما نشان می دهد.

تصویر بالا از خیلی جهات بیننده را به دوران گذشته علاقه مند می نماید و یکی از دلایل جذابیت آن، لبخند جالب صاحب عکس، فرد لورین (Fred Loring) است. لورین که دو روز بعد از ثبت عکس بالا به دست سرخپوستان آپاچی کشته می گردد، اینجا در کنار قاطرش ایستاده و برخلاف بیشتر تصاویر قدیمی که تا به امروز دیده ایم، از حالت رسمی و خشک معمول به هنگام ژست دریافت در مقابل دوربین های صد سال پیش فاصله گرفته است.

این مورد از تصاویر غرب وحشی روزنامه نگار خبرگزاری شهر سانفرانسیسکو را در حال تهیه گزارش از میدان نبرد نشان می دهد؛ نکته جالب تصویر تضاد شرایط موقر و شسته رفته این خبرنگار بوده که در کنار سربازان خسته از جنگ تفاوت شرایط زندگی افراد را نشان می دهد.

در حین یک سفر اکتشافی زمین شناسی، فردی به نام جان کی هیلرز (John K Hillers) را می بینیم که به عنوان عکاس گروه فعالیت داشته و مشغول آنالیز شرایط نگاتیو دوربینش است.

درشکه آمبولانس بالا در میان صحرایی فوق العاده گرم و دور افتاده در ایالت نوادا دیده می گردد که به یاری 4 اسب قوی در بین شن ها و حرارت روز حرکت می نماید.

این تصویر با نام وقت نهار شناخته می گردد و در آن اعضای یک تیم اکتشافات زمین شناسی را به هنگام صرف نهار می بینیم. با دیدن این صحنه بیشتر از همه به یاد فیلم ها و رمان های ماجراجویی وسترنی می افتیم که گروهی از مردان در آن با ظاهر های متفاوت مشغول وقت گذراندن هستند.

مسافرت های غرب وحشی

در دوران قدیم مسافرت کردن معمولا با کاروان ها و دسته هایی شبیه صحنه بالا بود که شامل تعداد زیادی افراد مسلح سوار بر اسب و مسافران پیاده می شده است. این عکس مجموعه تصاویر غرب وحشی حاشیه رودخانه ای در پارک ملی معروف یلواستون را نشان می دهد.

صحنه بالا مدیران شرکت راه آهن یونین پاسیفیک را در سال 1866 و قبل از آغاز جشن افتتاح خط آهنی جدید در شهر آیداهو نمایش می دهد. همان طور که می بینیم پیشرفت های گوناگون تکنولوژیکی از گذشته های دور باعث به وجود آمدن تغییرات سریع و شگفت انگیزی می شد.

در عین حال، عکس بالا را می بینیم که حدودا 5 سال بعد از تصویر قبلی به ثبت رسیده و زیرساخت های فوق العاده ابتدایی برای جابه جایی بین شهر ها و در مناطق گوناگون آمریکا را به ما نشان می دهد.

سه سال از تصویر قبل جلوتر می رویم و به عکس بالا از سواره نظام آمریکا می رسیم که به دستور ژنرال جورج کاستر (George Custer) معروف، مشغول جابه جایی هستند؛ برخلاف توسعه جهت های راه آهن، تمامی مسافران از چنین تکنولوژی هایی برای جابه جایی استفاده نمی کردند.

در بالا عکس قایقی با نام غنچه رز را می بینیم که مدتی قبل و بعد از سال 1878 مسافران و علاقه مندان را در سراسر رودخانه میزوری جابه جا می کرد.

یکی دیگر از تصاویر غرب وحشی که دلیجانی حامل مسافران و بسته های پستی را در کنار محافظان مسلح و سوار بر اسب این درشکه نشان می دهد.

یکی از سخت ترین کار ها در دوران ثبت تصویر بالا که به سال 1898 مربوط می گردد، ساخت راه آهن بود. این نما زحمت کارگران سخت کوشی را ثبت نموده که در گرمای شدید ایالت آریزونا جهت های جدیدی برای حرکت قطار های رو به پیشرفت ایجاد می نمایند.

وسایل مختلف جابه جایی

معمولا علاقه مندان فیلم های وسترن به دیدن درشکه های سرهم شده و یکپارچه عادت دارند، اما همان طور که می بینیم، این وسایل حمل و نقل با دردسر های فراوانی ساخته و سر هم می شدند و نگهداری و تعمیر آن ها هم چندان کار راحتی نبود.

برخلاف شرایط حال حاضر که با هر وسیله ای می توان به راحتی بین شهرها، استان ها و حتی کشور ها جابه جا شد، عکس بالا مربوط به سال 1911 نشان می دهد که حتی در قرن بیستم هم جابه جایی در جهت های طولانی چالشی عظیم به حساب می آمد و با دردسر های فراوان مخصوص خود همراه بود.

یک سال بعد از عکس قبلی، این مورد از لیست تصاویر غرب وحشی را می بینیم که از به کار گیری وسایلی مانند اتومبیل برای جابه جایی خبر می دهد.

عکس آخر لیست هم تقابل دنیای قدیمی و مدرن را در سال 1912 به ثبت رسانده است. در این تصویر یک اتومبیل راه را برای عبور کالسکه ای قدیمی باز نگه داشته و شاید کسی تصور نمی کرد که چندین سال بعد، دیگر افراد برای جابه جایی به سراغ درشکه ها نمی رفتند. البته در آن دوران خودرو ها آن قدر هم ارزان قیمت نبودند و بیشتر کسانی که توانایی اقتصادی برای خرید اتومبیل نداشتند، مجبور بودند که دردسر های درشکه سواری را به جان بخرند.

منبع: pocket-lint

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: برترین ها
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 954

به "با تماشای این تصاویر غرب وحشی به گذشته عجیب آمریکا سفر کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تماشای این تصاویر غرب وحشی به گذشته عجیب آمریکا سفر کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید