با مقاومت مردم شاهد طلیعه های لغو تحریم های ظالمانه هستیم

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا) - دویست و سی و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد، در ابتدای این جلسه سازمان برنامه و بودجه گزارشی از تامین و پرداخت خرید تضمینی کالاهای اساسی مردم ارایه کرد.

با مقاومت مردم شاهد طلیعه های لغو تحریم های ظالمانه هستیم

براساس این گزارش خرید گندم تولید داخلی، انجام و تا به امروز بیش از 90درصد مطالبات گندم کاران پرداخت شده است و براساس برنامه ریزی های انجام گرفته مطالبات به جای مانده کشاورزان هم تا انتها ماه تسویه خواهد شد همچنین تلاش شده است علاوه بر تامین کافی ذخایر، در راستا تامین نیازهای آینده بگونه ای برنامه ریزی و اقدام گردد که در ادامه کار در دولت آینده هم هیچ گونه مسئله ای وجود نداشته باشد.

حسن روحانی گفت: عوارض اقتصادی ناشی از محدودیت های پاندمی کرونا موجب افزایش قیمت های جهانی در تمامی کالاها به ویژه کالاهای اساسی شده است و از سوی دیگر خشکسالی هم تولید برخی محصولات را کاهش داده است از این روی دولت با برآورد واقع بینانه، پیش بینی های لازم را انجام داده و با وجود همه مسائل بویژه دو مانع بزرگ کرونا و جنگ اقتصادی ، اجازه نخواهد داد، دولت سیزدهم در آغاز فعالیت خود با مسئله ای در زمینه تامین کالاهای اساسی روبرو گردد.

همچنین در این جلسه پیرو مباحث مطرح شده درخصوص تامین کالاهای اساسی، بانک مرکزی گزارش مدیریت بهینه منابع ارزی و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز را ارائه کرد.

روحانی با بیان اینکه با مقاومت مردم امروز شاهد طلیعه های امید بخش شکست جنگ اقتصادی دشمن و لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران هستیم، گفت: با آزادسازی منابع ارزی کشور که به ناحق و غیرقانونی در کشورهای مختلف بلوکه شده است، ان شا الله شاهد به ثمر نشستن مقاومت ملت ایران در برابر جنگ اقتصادی و اعتراف دشمن به ناکارآمدی تحریم ها خواهیم بود

رییس جمهوری افزود: نحوه هزینه منابع ارزی آزاد شده می بایست بگونه ای برنامه ریزی گردد که بر سرعت و سهولت جریان تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید داخلی کشور اضافه نموده گردد و مناسبات بانکی بین المللی در راستا رونق تولید کشور تقویت گردد.

روحانی همچنین استفاده از منابع ارزی برای تسریع واکسیناسیون عمومی چه از طریق تولید داخل و چه از طریق واردات واکسن را با توجه به اهمیت واکسیناسیون همه افراد جامعه در سریع ترین زمان ممکن مورد تاکید قرار داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3029

به "با مقاومت مردم شاهد طلیعه های لغو تحریم های ظالمانه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مقاومت مردم شاهد طلیعه های لغو تحریم های ظالمانه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید