برای کفالت والدین باید تا اواخر ژانویه صبر کرد

به گزارش هدا بلاگ، برنامه کفالت والدین به کانادایی ها و دارندگان اجازه اقامت دائم این کشور اجازه می دهد تا با برعهده دریافت کفالت والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ های خود، آنها را با کارت اقامت دائم به کانادا بیاورند.

برای کفالت والدین باید تا اواخر ژانویه صبر کرد

تا سال گذشته برای ارائه درخواست کفالت (اسپانسرشیپ) والدین، متقاضیان می بایستی هر سال در دوره کوتاهی بین دوم تا آخر ژانویه ثبت نام می کردند تا بعدا از بین آنها قرعه کشی شود. برندگان قرعه کشی سپس می بایستی مدارک خود و والدین شان را برای اداره مهاجرت ارسال می کردند تا اگر همه چیز درست می بود، مقدمات اقامت دائمی والدین فراهم می شد.

اما امسال تاریخ بازگشایی این برنامه مهاجرتی تا اواخر ژانویه به تاخیر افتاده است. در ضمنً قرعه کشی نیز حذف خواهد شد و بر اساس ظرفیت سالانه که امسال به 20 هزار نفر رسیده، به درخواست های اسپانسرشیپی والدین به نوبت رسیدگی می شود.

  • برنامه مهاجرتی کفالت والدین: قرعه کشی حذف می شود و ظرفیت افزایش می یابد

قانون قرعه کشی که مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته بود، چند سالی بیشتر دوام نیاورد. قرعه کشی شرایطی را ایجاد کرده بود که تعداد زیادی از متقاضیان اسپانسرشیپی والدین، بدون برنامه ریزی و بررسی دقیق مدارک خود، ثبت نام می کردند تا فرصت پیش آمده را از دست ندهند. اما موقع تحویل مدارک، چون شرایط لازم را نداشتند، درخواست آنها رد می شد یا اصلا فایل مهاجرتی را باز نمی کردند. این موضوع باعث شده بود ظرفیت برنامه کفالت والدین خالی بماند و اداره مهاجرت از آنهایی که در دور نخست قرعه کشی، اسمشان بیرون نیامده بود، دعوت به ارسال مدارک می کرد. موضوعی که وقت و انرژی زیادی از طرفین می گرفت و برنامه ریزی زندگی والدین در کشور زادگاه شان یا فرزندان آنها در کانادا را با اخلال روبرو می کرد.

اداره مهاجرت کانادا امیدوار است با تغییر جدید در رویکرد خود بتواند حتی تعداد بیشتری پرونده علاوه بر 20 هزار تای وعده داده شده را بررسی و زمینه را برای گردهم آمدن مجدد خانواده ها دور هم محیا کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش کفالت (اسپانسرشیپ) والدین در وب سایت اداره مهاجرت کانادا رجوع کنید.

اداره مهاجرت کانادا اسپانسرشیپ والدین کفالت والدین مهاجرت به کانادا

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: مداد
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1742

به "برای کفالت والدین باید تا اواخر ژانویه صبر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای کفالت والدین باید تا اواخر ژانویه صبر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید