آنالیز عملکرد دستگاه های فرهنگی در حوزه جنگ نرم در کمیسیون اصل نود

به گزارش هدا بلاگ، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از آنالیز طرز کار دستگاه های دخیل در امر فرهنگ در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.

آنالیز عملکرد دستگاه های فرهنگی در حوزه جنگ نرم در کمیسیون اصل نود

علی خضریان در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (سه شنبه) کمیسیون اصل نود گفت: جلسه امروز با توجه به اهمیت موضوع فرهنگ، همچنین به منظور استفاده از فرصت ها و کاهش تهدیدات در حوزه جنگ نرم، آنالیز طرز کار دستگاه های دخیل در امر فرهنگ با حضور مسئولین ارشد، معاونین و مدیران کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ارتباطات، سازمان تبلیغات اسلامی، و صدا و سیما و دستگاه های نظارتی مرتبط برگزار گشت.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه متولی اصلی اجرا در موضوع فرهنگ در کشور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و پیش تر نیز کارگروهی با حضور دستگاه های مختلف فرهنگی و نظارتی برای پیشبرد بخشی از موضوعات مرتبط با این امر و استفاده بهینه از همه ظرفیت های موجود در این عرصه تشکیل شده که دبیرخانه آن در این وزارتخانه مستقر بوده است، اما جلسات این کارگروه به شکل منظم تشکیل نمی شد؛ در کمیسیون اصل نود ضمن مطالبه ارایه گزارش دقیق از تصمیمات اتخاذ شده و اجرا شده براساس مصوبات گذشته، مقرر شد برای هم افزایی دستگاه های مختلف دخیل در امر فرهنگ و استفاده از ظرفیت همه نهادها و دستگاه های دخیل در امر فرهنگ این کارگروه با نظارت کمیسیون اصل نود جلساتی منظم تر و با خروجی معین داشته باشد.

نماینده تهران یادآور شد: امر فرهنگ، امری چندوجهی است و برای پیشبرد آن نیازمند هم افزایی همه بخش های کشور هستیم و باید از ظرفیت های مختلف از جمله هنر، رسانه، ورزش، آموزش و بخش های مختلف برای پیشبرد اهداف فرهنگی و جنگ نرم بهره برد؛ لذا مقرر شد نماینده کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 بر حسن تشکیل جلسات این کارگروه نظارت نموده و به عنوان ناظر در جلسات حاضر گردد و گزارشی از آن را به کمیسیون اصل 90 ارائه کند.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2965

به "آنالیز عملکرد دستگاه های فرهنگی در حوزه جنگ نرم در کمیسیون اصل نود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز عملکرد دستگاه های فرهنگی در حوزه جنگ نرم در کمیسیون اصل نود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید