بهترین زمان مراجعه به پزشک برای کرونا

به گزارش هدا بلاگ، بعضی افراد به علت مراجعه بی دلیل ممکن است خود را در معرض خطر بیشتر قرار دهند و بعضی هم ممکن است با مراجعه دیرهنگام با بیماری شدیدتری روبرو شوند، به همین دلیل زمان مناسب برای مراجعه به پزشک از اهمیت بسیاری برخوردار است

بهترین زمان مراجعه به پزشک برای کرونا

متخصصان توصیه می کنند افراد به محض آغاز علایم ابتدا ارتباط شان را با دیگران به حداقل برسانند و خود را قرنطینه کنند. سپس در صورت ادامه و شدت بروز علایم به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه کنند.

علایم بیماری معمولا بین سه تا پنج روز بعد از تماس با ویروس ظاهر می شود.

آغاز علایم در ابتدا ممکن است خفیف باشد، ولی اگر بین بازه زمانی 5 تا 10 روز بعد از استقرار علایم بیماری تخفیف پیدا کرد، ثابت ماند یا تشدید نشد، تقریبا می توان پیش بینی کرد که بعد از روز دهم امکان بدحال شدن بیمار خیلی غیراحتمال دارد.

ادامه تب تا بیش از پنج روز، بروز سرفه به صورت مستمر و مداوم و بروز تنگی نفس چه در حال استراحت و چه در هنگام فعالیت مهم ترین علایم هشدار این بیماری است که در این موارد توصیه می شود افراد با سامانه 4030 در ارتباط باشند یا با پزشک مشاوره کنند.

استمرار مسائل شدید گوارشی و اسهال شدید از مواردی است که حتما باید افراد برای پیگیری درمان آن به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه کنند.

بیشتر علایم این بیماری از اوایل هفته دوم آغاز می شود و فرق آن با بیماری آنفلوآنزا همین است، بنابراین اگر در آغاز هفته دوم علایم شدت یابد و افزایش سطح علایم بالینی به خصوص تنگی نفس و علایم تنفسی ایجاد شود، احتمال دارد که در هفته دوم شرایط بستری بیمار را تهدید کند.

بهترین مکان برای مراجعه، مراکز جامع سلامت است، چرا که در صورت مراجعه به این مراکز امکان تماس مستمر با بیمار فراهم می شود و مراقبان سلامت بیمار را مورد ارزیابی و پیگیری قرار می دهند و اگر احتمالا بیمار بدحال شود از طریق مراکز جامع سلامت امکان ارائه تخت و بستری برای بیمار فراهم می شود.

در صورت نیاز نداشتن به بستری، حداکثر هر 48 ساعت یک بار شرایط خود را از طریق پزشک معالج پیگیری کنید، به عبارت دیگر ارزیابی روزانه شرایط بیمار در این بیماری اهمیت بسیاری دارد و در صورت بروز هرگونه تغییر در شرایط بالینی باید مجدد به پزشک مراجعه شود.

شرایط و حدت بیماری باید توسط پزشک قضاوت شود و حتی اگر علایم خفیف است، ارزیابی و مانیتورینگ بیمار در فواصل 48 ساعته اهمیت زیادی دارد. به عبارت دیگر پزشک معالج بر اساس شرایط بیمار در خصوص انجام تست، سی تی اسکن ریه، تجویز دارو یا نیاز به بستری یا ادامه درمان در منزل تصمیم می گیرد.

افراد دارای بیماری زمینه ای، مسائل ریوی، کلیوی، فشار خون و دیابت، سالمندان و افراد چاق، با مشاهده کوچک ترین علایم تنفسی سریع به پزشک مراجعه کنند و پیگیر شرایط خود باشند.

بیماران دارای مسائل زمینه ای نباید تا زمان بهبودی کامل رها شوند.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همگردی
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2018

به "بهترین زمان مراجعه به پزشک برای کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان مراجعه به پزشک برای کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید