ترکیب سیاه دانه و عسل قادر به درمان بیماری کرونا است

به گزارش هدا بلاگ، آزمایشات جدید نشان می دهند که سیاه دانه و عسل می توانند در درمان نوع شدید و متوسط بیماری کووید 19 موثر باشند.

ترکیب سیاه دانه و عسل قادر به درمان بیماری کرونا است

به گزارش خبرنگاران از مهر، در اولین آزمایش بین المللی بر روی تأثیر گیاهان در درمان کووید 19، محققان پاکستانی، کانادایی، شیلیایی و امریکایی دریافتند گیاه سیاه دانه و عسل قادر به درمان نوع متوسط تا شدید بیماران کووید 19 هستند.

محققان به خواص ضدویروسی این گیاه پی بردند. همچنین نتایج نشان داد سیاه دانه موجب کاهش تکثیر کروناویروس در کشت های آزمایشگاهی سلولی شد.

مطالعات مولکولی نشان داده است که برخی از فیتوشیمیایی ها نظیر nigelledine، a-hederin و thymoquinone دارای شباهت بالایی با چندین آنزیم و پروتئین کروناویروس هستند. در حقیقت کمپلکس انرژی آنها به مراتب بهتر از کلروکین، هیدروکسی کلروکین و فاویپیراویر است.

به گفته محققان، انواع فیتوشیمیایی های موجود در سیاه دانه دارای خواص التهاب زا، ضدمیکروبی و تنظیم کننده سیستم ایمنی است.

همچنین عسل هم دارای تأثیرات ضدویروسی، ضدمیکروبی، ضدالتهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی است.

مطالعات مولکولی نشان داده که عسل دارای شش ترکیب فلاوونوئیدی است که مانع از تکثیر کروناویروس می شود. عسل همچنین در مقابله با باکتری های مقاوم به دارو مؤثر است.

عسل به خاطر وجود ترکیبات پلی فنولیک اش، که موجب تحریک واکنش های ایمنی می شود، موجب تقویت سیستم ایمنی می شود. از سوی دیگر در تسکین عفونت های مجاری تنفسی فوقانی مفید است.

تیم تحقیق دریافت ترکیب سیاه دانه و عسل دارای خواص دارویی هستند که می توانند در تسکین شدت بیماری کووید 19، کنترل تکثیر ویروسی و درمان کووید 19 مؤثر باشند.

همچنین نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف سیاه دانه همراه با عسل منجر به بهبود سریع تر و پاکسازی ویروسی در بیماران کووید 19 می شود.

در این مطالعه، 313 بیمار کرونایی تحت مطالعه قرار گرفتند. از بین این تعداد، به 160 بیمار ترکیب سیاه دانه و عسل و به 153 بیمار دارونما داده شد.

محققان مشاهده کردند علائم بیماران دریافت کننده ترکیب سیاه دانه و عسل در مدت 3 تا 7 روز تسکین یافت.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1926

به "ترکیب سیاه دانه و عسل قادر به درمان بیماری کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب سیاه دانه و عسل قادر به درمان بیماری کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید