تصاویری عجیب از شهرهای متروک دنیا

به گزارش هدا بلاگ، دیرزمانی است که شهر ارواح به پدیده ای جهانی تبدیل شده است. شهرهای متروک و مخروبه که هریک برای خود داستانی دارد. هم سوانح و فاجعه های طبیعی و هم بحران های اقتصادی می توانند یک آبادی پرجمعیت را به شهر ارواح بدل کنند.

تصاویری عجیب از شهرهای متروک دنیا

قصرهای افسانه ای خالی

در استان بولی ترکیه صدها ویلای لوکس ساخته شده و به دلیل ورشکسته شدن شرکت سازنده پروژه، ویلاها ناتمام و بدون استفاده مانده اند. برخی از خریداران عرب این ویلاها نتوانستند بهای آن را پرداخت کنند که به ورشکسته شدن شرکت سازنده منجر شد.

ایتالیا ـ کراکو

کراکو، یک شهر ارواح زیبا، در منطقه باسیلیکاتای ایتالیا واقع شده است. به علت زلزله های پیاپی (1963 تا 1975) این شهر به تدریج خالی از سکنه شد. خانه ها نیز رو به ویرانی گذاشتند و ریزش کردند. حال از کراکو بیشتر برای فیلمبرداری صحنه های سینمایی استفاده می شود. صحنه هایی از فیلم ذره ای آرامش، از مجموعه فیلم های جیمزباند و همچنین فیلم آخرین وسوسه های مسیح در این منطقه فیلمبرداری شدند.

اوکراین ـ میراث چرنوبیل

پریپیات شهر ارواح اوکراین است که در 1986 بر اثر حادثه نیروگاه هسته ای چرنوبیل خالی از سکنه شد. پیش از این حادثه 50 هزار نفر در این شهر زندگی می کردند. پریپیات در 30 کیلومتری نیروگاه اتمی قرار گرفته است که امروزه می توان از خیابان های اصلی آن نیز به عنوان بخشی از جهت تورهای گردشگری نیروگاه هسته ای بازدید کرد. این مناطق از سموم رادیوآکتیو تمیز شده اند.

نامیبیا ـ کولمانزکوپ

شهرک کولمانزکوپ، واقع در جنوب نامیبیا یکی از ثروتمندترین شهرهای آفریقا محسوب می شد. این شهرک برای کارگران معادن الماس احداث شده بود. در دوران شکوفایی استخراج الماس 400 نفر در این شهرک زندگی می کردند. در اواسط دهه 1950 و با اتمام استخراج معادن، به تدریج کارگران از شهر کوچ کردند. این شهرک اکنون تبدیل به بیابان شده، با این حال برخی اتاق های آن هنوزهم سالم مانده اند.

نروژ ـ سوالبارد

سوالبارد سالیان دراز از معادن کوهستانی زغال سنگ برخوردار بود. این شهر از سال 1927 به شوروی پیشین تعلق گرفت. با استخراج معادن خانه های کارگری، مرکز ورزشی، کتابخانه و سالن تئاتر احداث شد. با پایان یافتن استخراج معادن زغال و پس از آنکه پایان در سال 1998 شهر یکسره از سکنه خالی شد، همه خانه ها و ساختمان ها متروک شده اند.

کرپن ـ مانهایم ـ آلمان

منطقه مانهایم در شهر کرپن آلمان نیز به تازگی به شهر ارواح بدل شده است. تا همین اواخر 1400 نفر در این منطقه زندگی می کردند. اکنون اما مانهایم تقریبا خالی از سکنه است. تا پنج سال دیگر استخراج زغال در این منطقه به کلی متوقف می شود. بسیاری از اهالی منطقه را ترک کرده اند و گاه مردگان را نیز با خود برده اند.

اسپانیا در بحران املاک و مستغلات

سراسر اسپانیا پر است از خانه های نیمه تمام و رها شده و آپارتمان های خالی که این مناطق را به شهر اوراح تبدیل کرده اند که گواهی است بر بحران ساخت و ساز در این کشور. برای نمونه: شهرک آلدلوس در 60 کیلومتری مادرید که برای سکونت 30 هزار نفر ساخته شده یکی از این شهرهای متروکه است. سرمایه گذاران با امید فراوان هزینه کردند، اما شهفرایندان برای خریدن این خانه ها پولی در بساط نداشتند.

چین ـ کانک باشی ـ بزرگترین شهر ارواح در جهان

این شهرک مسکونی در اوردوس کانگ باشی واقع در صحرای غربی مغولستان، برای سکونت یک میلیون نفر در نظر گرفته شده بود. اما اکنون کل ساکنان این شهرک تنها چند هزار نفر است. حیرت آور است که با وجود خالی بودن این شهرک، همچنان فرایند ساخت و ساز در آن ادامه دارد. حتی بسیاری از ثروتمندان چین امنیت سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی در این منطقه را تضمین می کنند.

ژاپن ـ هاشیما ـ شهر ارواح در میان دریا

زمانی جمعیت جزیره هاشیما ناکازاکی، به مساحت 6،3 هکتار، 5300 نفر بود. این جزیره سنگی به طور نسبی پرجمعیت ترین منطقه جهان محسوب می شد. از سال 1974 جزیره کوچک هاشیما یکسره از سکنه خالی شد. از سال 1885 تا 1974 شرکت بزرگ میتسوبیشی به استخراج معادن زغال سنگ در این جزیره پرداخت. اما تولید زغال سنگ با هزینه هنگفتی همراه بود و به ناچار متوقف شد و اهالی پراکنده شدند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: یک پزشک
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 850

به "تصاویری عجیب از شهرهای متروک دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری عجیب از شهرهای متروک دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید