تمدید مهلت بیمه گری محصولات زراعی ، باغی و تنه درختان در آذربایجان شرقی

به گزارش هدا بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران-مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: مهلت بیمه گری محصولات کشاورزی اعم از محصولات زراعی، باغی و تنه درختان تا انتها دی ماه امسال تمدید شد.

تمدید مهلت بیمه گری محصولات زراعی ، باغی و تنه درختان در آذربایجان شرقی

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در سطح شیبدار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مهندس علی تبریزی در تبادل نظر با هدا بلاگ ضمن اظهار این مطلب اضافه کرد: براساس نامه صندوق بیمه کشاورزی، برابر درخواست استانها مهلت بیمه گری محصولات زراعی، باغی و تنه درختان، تا خاتمه در ماه 1399 بشرح بارگزاری سامانه جامع بیمه تمدید شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به عدم امکان حذف عامل خطر در زمان صدور بیمه نامه، خسارت هائی که تاریخ وقوع آنها قبل از تاریخ صدور بیمه باشد مشمول پرداخت غرامت نخواهد شد ادامه داد: بیمه سایر محصولات مطابق دستورالعمل های بیمه ای خود ادامه دارد.

مهندس تبریزی با بیان اینکه شایسته است اطلاع رسانی لازم از طرق مختلف انجام گردد گفت: از این طریق متقاضیان خرید بیمه از فرصت بوجود آمده جهت بیمه و تکمیل مراحل انعقاد قرارداد استفاده خواهند نمود.

وی با بیان اینکه سال زراعی گذشته 87 هزار و 835 هکتار از مزارع آذربایجان شرقی در قالب 10 هزار و 85 بیمه نامه، زیر پوشش بیمه قرار گرفته بود اضافه کرد: از ابتدای سال زراعی جاری 105 هزار هکتار از مزارع آذربایجان شرقی در قالب 11 هزار و 700 بیمه نامه زیرپوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است که 53 هزار هکتار از آن به تعداد 4 هزار و 171 بیمه نامه مشمول یاری بیمه ای ستاد اجرایی فرمان امام در استان بوده است.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان با بیان اینکه سال گذشته 24 هزار و 303 هکتار از باغات استان زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته بود اضافه کرد: تا به امروز 3 هزار و 544 هکتار از باغات استان آذربایجان شرقی در قالب 7 هزار و 763 بیمه نامه زیر پوشش بیمه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه 100 درصد غرامت خسارت محصولات زراعی به حساب خسارت دیدگان در استان واریز شده و تا به امروز همچنین 75 درصد غرامت خسارت دیدگان محصولات باغی نیز به میزان 312 میلیارد ریال پرداخت شده است اضافه کرد: مابقی جاماندگان نیز به مرور در حال پرداخت بوده و کوشش می کنیم بقیه غرامت محصولات باغی را تا 20 دی پرداخت نماییم.

مهندس تبریزی با بیان اینکه به منظور گسترش و توسعه فرهنگ بیمه کشاورزی با هدف حمایت از فراوری محصولات اساسی دیم کشور و ارائه خدمات بیمه ای مورد احتیاج کشاورزان براساس ماده واحده بیمه کشاورزی مصوب 1362 و توافق بعمل آمده سه جانبه با حضور وزیر جهادکشاورزی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام وقائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، فی مابین وزارت جهاد کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان امام و صندوق بیمه کشاورزی پوشش بیمه ای کشت های دیم منطبق بر قراردادهای طرح جهش فراوری در دیم زارها با کشاورزان در کشت های دیم تعیین شده در استان های هدف طی 5 سال که از سال زراعی 1400-1399 شروع شده است اضافه کرد: بیمه محصولات دیم شامل گندم، جو، حبوبات، گلرنگ و محصولات علوفه ای در استان های آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و همدان و محصول کلزا دیم در استان های خوزستان و گلستان در سال اول نیزبه عنوان موضوع این تفاهم نامه درج شده است که از جمله تعهدات تعهدات صندوق بیمه در این تفاهم نامه می توان به تعریف گزینه های ویژه این تفاهم نامه براساس توافق سالیانه برای هریک از محصولات در هریک از استان ها مطابق برنامه های عملیاتی طرح با پوشش کامل (0-100 درصد) عوامل خطر منطقه ای همچون باد گرم و بادزدگی، سرما و یخبندان زمستانه و انفرادی و برای عوامل باران های سیل آسا، تگرگ، زلزله، سرما و یخبندان بهاره، سیل و طوفان و پوشش خسارت فاجعه بار خشکسالی هر یک از طرحهای بیمه ای موضوع این تفاهم نامه، محاسبه و کوشش برای تامین سهم یاری دولت بصورت ویژه در حق بیمه ها ، فراهم نمودن امکان صدور بیمه های تکمیلی در صورت تقاضای کشاورزان، پرداخت غرامت درصورت وقوع خسارت براساس قرارداد بیمه نامه به کشاورزان طرف قرارداد مطابق دستورالعملهای ارزیابی خسارت صندوق بیمه و ارائه آمار و اطلاعات مورد احتیاج طرفین تفاهم نامه برای این گروه از بیمه گذاران، برای تمام طرح هااشاره نمود .

وی اضافه کرد: با اجرای این تفاهم نامه مهم، پشتوانه بیمه ای برای آرامش خاطر بیمه گذاران فراهم خواهد بود. حمیدرضا ایازی خبرنگار هدا بلاگ در آذربایجانشرقی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2037

به "تمدید مهلت بیمه گری محصولات زراعی ، باغی و تنه درختان در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید مهلت بیمه گری محصولات زراعی ، باغی و تنه درختان در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید