توسعه زیرساخت های گردشگری کلیبر، در راستای افزایش جذب گردشگر

به گزارش هدا بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از توسعه زیرساخت های گردشگری و احداث مرکز اطلاع رسانی گردشگری در شهرستان کلیبر اطلاع داد.

توسعه زیرساخت های گردشگری کلیبر، در راستای افزایش جذب گردشگر

به گزارش هدا بلاگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار، با بیان این که آذربایجان شرقی با داشتن قابلیت ها و توانایی های بالا در جذب گردشگر، شرایط مناسبی برای بهره برداری و توسعه زیرساخت های گردشگری در مناطق مختلف دارد، گفت: کمیت و کیفیت زیرساخت ها در افزایش فعالیت های گردشگری به ویژه در جذب گردشگر موثر است.

آبدار با اشاره به اینکه شهرستان کلیبر یکی از نقاط گردشگر پذیر استان است، ادامه داد: کلیبر به واسطه اماکن تاریخی، طبیعت بکر و روستاهای هدف گردشگری مورد توجه بخش عمده ای از گردشگران استان قرار گرفته است، لذا در راستای توسعه و تقویت ظرفیت های این شهرستان پروژه های زیرساخت گردشگری در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

او گفت: در سال 97 مرمت برج آس کلیبر، امامزاده کلیبر به اتمام رسید و کاروانسرای جانانلو پس از انجام اقدامات اولیه مرمتی به منظور حفاظت، مرمت، احیا و بهره برداری به بخش خصوص واگذار شده است.

او اضافه نمود: سال جاری نیز پروژه هایی از قبیل کف سازی جهت اُبا به قلعه بابک از طرف روستای شجاع، کف سازی جهت اصلی و پله ها و همچنین ادامه برق رسانی به قلعه بابک در دستور کار قرار گرفته است.

آبدار اضافه نمود: علاوه بر آن حفاظت، مرمت و سامان دهی روستاهای تاریخی خانقاه و برزندیق شهرستان از برنامه های اجرایی در سال 98 خواهد بود.

آبدار اعلام کرد: احداث و ساخت مجتمع های بین راهی در این شهرستان با هدف توسعه زیرساخت های گردشگری در سطح شهرستان نیز صورت خواهد گرفت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 24

به "توسعه زیرساخت های گردشگری کلیبر، در راستای افزایش جذب گردشگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه زیرساخت های گردشگری کلیبر، در راستای افزایش جذب گردشگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید