تولید سیگار در شرکت دخانیات ایران 3 برابر می شود

به گزارش هدا بلاگ، جهش 200 درصدی تولید و فروش محصولات برای بازیابی سهم ازدست رفته دخانیات، در سال 1399 از جمله برنامه مهم شرکت دخانیات ایران است و به همین دلیل به زودی یک خط تولیدی در تهران که سه سال متوقف شده بود، به شکل مشارکتی راه اندازی خواهد شد.

تولید سیگار در شرکت دخانیات ایران 3 برابر می شود

به گزارش خبرنگاران، شرکت دخانیات ایران، یکی از قدیمی ترین شرکت های تهیه، تولید و توزیع تنباکو و دخانیات در ایران است که از سال 1316 هجری شمسی در ایران فعالیت می کند و تا پیش از سال 1392 کاملا دولتی بوده است، اما تقریباً از سال 1391 فرایند خصوصی سازی آن آغاز شد و به عنوان بخشی از رد دیون دولتی به صندوق بازنشستگان فولاد واگذار شد. البته حدود هشت ماه پیش دوباره رای به دولتی بودن صندوق فولاد صادر شد که بر اساس رای وحدت رویه شرکت دخانیات ایران هم از آن پیروی می کند. علت این رای جدید دیوان عدالت اداری این بود که صندوق فولاد از بودجه دولتی استفاده می کند؛ بنابراین شرکت دولتی محسوب می شود. این شرکت با 100 سال قدمت حدود 5000 نیروی انسانی دارد و با 6000 کشاورز همکاری می کند.

در نیمه اول سال گذشته تولید این شرکت متوقف شده و تا آستانه تعطیلی پیش رفته بود و در مجموع تولید این واحد در سال 1398 به حدود شش میلیارد نخ رسیده بود. البته با وجود اینکه این شرکت توانسته دوسوم از شش ماه دوم سال 1398 را فعالیت کند، اما در تولید و فروش نسبت به شش ماه اول افزایش داشته است.

خرداد ماه امسال پیام همدانی مجرد، عضو هیأت مدیره شرکت دخانیات ایران، سیاست های غلط کسب و کار محصولات دخانی، خود تحریمی و بی برنامگی ساستگذاری های کلان دولت در این بخش را از جمله عوامل کاهش تولید در شرکت دخانیات ایران عنوان کرده و گفته بود که این می تواند به تنهایی نیمی از بازار 80 میلیارد نخی کشور را تامین کند.

تولید دخانیات ایران به ماهی 800 میلیون نخ رسید

براساس اطلاعاتی که این شرکت در اختیار خبرنگاران قرار داده است، در سه ماه نخست امسال بالغ بر 2 میلیارد و 400 میلیون نخ سیگار توسط شرکت دخانیات ایران تولید شده است؛ به عبارتی ماهانه 800 میلیون نخ سیگار تولید شده و در چهار ماهه اول امسال فروش نخی و ریالی37 و 40 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. البته اگر شیوع ویروس کرونا و آغاز فعالیت های تولیدی در اردیبهشت ماه و تعداد روزهای کاری را محاسبه کنیم، رشد تولید به مراتب بیشتری به ثبت رسیده است. این شرکت وعده داده که تولید در ماه های مرداد و شهریور به میانگین ماهی یک میلیارد نخ خواهد رسید.

همچنین در تیرماه امسال، کارخانه های تولید سیگارت سایز کوچک در خمینی شهر اصفهان با دو خط تولیدی و با ظرفیت حدود چهار میلیون نخ در روز پس از دو سال توقف آغاز به کار کرد. دو خط دیگر نیز به زودی آغاز به کار خواهند کرد.

به طور کلی جهش 200 درصدی تولید و فروش محصولات برای بازیابی سهم ازدست رفته دخانیات، در سال 1399 از جمله برنامه مهم این شرکت است و به همین منظور علاوه بر اقدامات انجام شده، به زودی یک خط تولیدی در تهران که سه سال متوقف شده بود، به شکل مشارکتی راه اندازی خواهد شد که باعث استفاده از ظرفیت های خالی شرکت دخانیات می شود. البته بر اساس اعلام این شرکت، مجتمع های تهران، گیلان، ارومیه، گلستان و مازندران به ترتیب پیروز شدند در تیر ماه امسال 123، 120، 112، 143 و 145 درصد اهداف را محقق کنند.

انتقال دانش در زمینه بسته بندی

اطلاعات رسیده حاکی از آن است که شرکت دخانیات ایران با یک شرکت بزرگ برای تولید مشارکتی به توافق رسیده و در مرحله تدوین تفاهم نامه است. این همکاری دو دستاورد تولید درآمد و منبع درآمد و انتقال دانش را برای شرکت دخانیات به همراه دارد. این شرکت ها از تکنولوژی بالایی برخوردار هستند و طی این همکاری در زمینه بسته بندی انتقال دانش صورت خواهد گرفت.

با به کارگیری این استراتژی های جدید، شرکت دخانیات ایران به دلیل فعالیت در قالب دو شیفت در مجتمع گیلان، یک شیفت بلند در مجتمع مازندران، راه اندازی کارخانه های جدید در خمینی شهر اصفهان و تولید با ظرفیت کامل در تهران و ارومیه، ظرفیت های لازم را برای جذب نیرو برای مجتمع های تولیدی فراهم کرده و 110 نفر را از طریق آزمون و بر اساس نوع تخصص و سطح تحصیلات و با تأکید بر بومی بودن به کار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1365

به "تولید سیگار در شرکت دخانیات ایران 3 برابر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید سیگار در شرکت دخانیات ایران 3 برابر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید