تیموری: از فرصت هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه استفاده شود

به گزارش هدا بلاگ، در ابتدای این نشست تیموری با تشکر از حضور فعالان بخش خصوص در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه گردشگری و سفر تحت تاثیر بحران شیوع کرونا متحمل خسارت های شدیدی شده است، باید از فرصت و بهانه هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه و جا انداختن این مفهوم نزد مردم و مسئولان استفاده کنیم و از طریق رسانه ها و فضای مجازی موضوع گردشگری را در جامعه مطرح و پررنگ کنیم.

تیموری: از فرصت هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه استفاده شود

او ادامه داد: در این مناسبت هدف ما این است که موضوع سفر را به بطن جامعه برگردانیم و دغدغه هایمان را به گوش مسئولان و دستگاه های مرتبط برسانیم. قطعا برگزاری مراسم با لحاظ محدودیت ها، رعایت پروتکل ها، در محیط های باز و تعداد محدود همچنین با رعایت فاصله اجتماعی و متفاوت از سال های گذشته با تمرکز روی برنامه های آن لاین انجام خواهد شد.

تیموری با اشاره به گردشگری و توسعه روستایی به عنوان موضوع محوری امسال که از سوی سازمان جهانی گردشگری انتخاب شده است، افرود: ما به عنوان عضوی از این سازمان بحث های مرتبط با گردشگری روستایی را که ابعاد مختلفی را در بر می گیرد مدنظر قرار خواهیم داد. گردشگری با ایجاد اشتغال روستایی، معرفی فرهنگ بومی و میراث فرهنگی روستاها، کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها از جمله موضوعاتی هستند که در هفته گردشگری و سال پیش رو به آن ها خواهیم پرداخت.

معاون گردشگری ادامه داد: امسال به جای برگزاری یک مراسم بزرگ، مراسمی در ابعاد کوچک اما در تعداد بیشتر را در ستاد و استان ها با مشارکت تشکل ها و دانشگاه ها برنامه ریزی و تقویمی را در این خصوص آماده کرده ایم.

او از اعضای تشکل های حاضر در جلسه درخواست کرد که برنامه های خود را برای این ایام اعلام کنند تا با هماهنگی و مشارکت برنامه ریزی های لازم در این خصوص صورت گیرد.

در ادامه هر یک از حاضران به ارائه برنامه های خود به مناسبت هفته گردشگری پرداختند که برگزاری جشنواره، سمینار و کارگاه های آموزشی به صورت آن لاین از جمله آن ها بود.

همچنین در این نشست کنندگان بخش های خصوصی ضمن تاکید بر اهمیت بزرگداشت روز جهانی گردشگری، برنامه های پیشنهادی خود را مطرح کردند.

برقرای تماس تصویری با رئیس جمهوری، راه اندازی کمپین مردمی با موضوع حمایت از صنعت گردشگری برای ایجاد حس مسئولیت در مردم، تزریق منابع مالی از صندوق ذخیره ارزی به صنعت گردشگری، برگزاری وبینار با حضور دستگاه های مرتبط با گردشگری ورودی، اختصاص بسته ای مختص فعالان گردشکری شامل کمک هزینه هایی برای تبلیغات و بازاریابی و همچنین استفاده از الگوها و تجربیات سایر کشورها در ایام کرونا از جمله نکاتی بود که از سوی رؤسای تشکل های بخش خصوصی عنوان شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: گردشبان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1595

به "تیموری: از فرصت هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه استفاده شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیموری: از فرصت هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه استفاده شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید