جزئیاتی از بسته حمایتی دولت برای مستاجران؛ اختصاص وام برای اجاره نشین ها

به گزارش هدا بلاگ، خبرنگاران: معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی اطلاع داد: که بسته حمایتی از مستاجران شامل مبلغ وام حمایتی و مکانیزم پرداختی آماده است و روز سه شنبه در جلسه ای با حضور رییس جمهوری آنالیز و تصویب می گردد.

جزئیاتی از بسته حمایتی دولت برای مستاجران؛ اختصاص وام برای اجاره نشین ها

به گزارش خبرنگاراناسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری ساعتی پیش اطلاع داد که وزارت راه و شهرسازی مسوول تهیه بسته حمایتی برای ساماندهی بازار مسکن شد.

به همین دلیل محمود محمودزاده عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در مورد جزییات بسته حمایتی وزارت راه برای مستاجران، گفت: پیشنهادات حمایتی وزارت راه روز سه شنبه در حضور رییس جمهوری مطرح می شود و بعد از تصویب اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

وی اضافه نمود: به دلیل نابسامانی در حوزه اجازه، دولت به وزارت راه، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مسوولیت طراحی این بسته را سپرد تا فورا برنامه حمایتی برای مستاجران به تصویب برسد.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی اختصاص وام به مستاجران را مشروط به داشتن کد رهگیری دانست و گفت: کد رهگیری مصوبه ای قدیمی است که به 10 سال پیش باز می شود، تمامی بنگاه ها مجهز به این سامانه هستند اما بعضی از آژانس های املاک اقدام به ثبت کد رهگیری نمی نمایند که تخلف است.

محمودزاده گفت: تمامی بنگاه های املاک باید این تکلیف قانونی را انجام دهند و دولت برای شناسایی واجدین راهی جز دریافت کد رهگیری ندارد.

وی افزود: قراردادهای بین مستاجر و مالک بدون کد رهگیری حتی قابلیت پیگیری قضایی هم ندارد و ما تمام مستاجران را به دریافت این کد توصیه می کنیم.

محمودزاده ادامه داد: کمیسیون مالی دولت روز سه شنبه مبلغ این وام و مکانیزم پرداخت را اعلام خواهد نمود.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 976

به "جزئیاتی از بسته حمایتی دولت برای مستاجران؛ اختصاص وام برای اجاره نشین ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از بسته حمایتی دولت برای مستاجران؛ اختصاص وام برای اجاره نشین ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید