خبرنگاران ابراز امیدواری موگرینی برای بازگشت بایدن به برجام

به گزارش هدا بلاگ، لندن - خبرنگاران - مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد که رییس جمهوری منتخب آمریکا با تغییر راستا به سمت آنچه او ارزش های بنیادین این کشور توصیف کرد، به سازوکارهای چندجانبه گرایی از جمله توافق هسته ای ایران بازگردد.

خبرنگاران ابراز امیدواری موگرینی برای بازگشت بایدن به برجام

به گزارش خبرنگاران، فدریکا موگرینی روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان اضافه نمود: چهار سال گذشته برای آمریکایی ها و اروپایی هایی که شاهد بودند آن دمکراسی عظیم ارزش های بنیادین خودش را زیر پا گذشته و نادیده گرفته است، سخت بود.

وی ابراز اطمینان کرد که بازگشت به این ارزش ها و به طور کلی چندجانبه گرایی و سازکارهای بین المللی اولویت اول دولت جدید جو بایدن خواهد بود.

مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا شرح داد که در دوره ترامپ شاهد بازی حاصل جمع صفر بودیم و روشن بود که از نظر ترامپ برای کسب پیروزی باید ببازی. اما این رویکرد مناسبی برای اروپا نبود و هرگز اینطور نبوده است.

وی گفت، امیدوارم که با پیروزی بایدن دولتی در آمریکا روی کار آید که به رویکرد برد-برد بازگردد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری کنونی آمریکا برجام را به طور یکجانبه در سال 2018 فسخ کرد و کوشید با تحریم های شدید ایران را به یک توافق گسترده تر که شامل برنامه های موشکی این کشور نیز می گردد وادارد که در این کار ناکام بود.

جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا در کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود که در صورت پیروزی به این توافق بین المللی بازخواهد گشت.

در همین حال وزیر امور خارجه آلمان امروز در گفت وگویی بر لزوم بازگشت آمریکا به همکاری با اروپا بر سر توافق هسته ای ایران تاکید نمود.

هایکو ماس در گفت وگو با شبکه رادیویی آلمان (Deutschlandfunk) در خصوص لزوم همکاری دولت جو بایدن با جامعه بین الملل گفت: ما باید دوباره به همکاری با هم برگردیم. در ایالات متحده قطعاً بحث در خصوص پیوستن مجدد به توافق نامه یا احتمالاً توافق نامه گسترده ای با ایران وجود خواهد داشت.

وی هشدار داد: اگر ایالات متحده و اروپا استراتژی های کاملاً متفاوتی را دنبال نمایند ، نه در توافق هسته ای و نه در خصوص نقش منطقه ای ایران پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1886

به "خبرنگاران ابراز امیدواری موگرینی برای بازگشت بایدن به برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابراز امیدواری موگرینی برای بازگشت بایدن به برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید