خبرنگاران افتتاح طرح های پیشران صنعتی و معدنی بدون حضور کارشناسان خارجی

به گزارش هدا بلاگ، تهران- خبرنگاران- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه افتتاح طرح های پیشران صنعتی و معدنی در سخت ترین تحریم ها پیام روشنی برای دشمنان قسم خورده ایران دارد که راستا توسعه متوقف نشده است، گفت: طرح های پیشران صنعتی و معدنی بدون حضور حتی یک مهندس خارجی به خاتمه رسیده اند.

خبرنگاران افتتاح طرح های پیشران صنعتی و معدنی بدون حضور کارشناسان خارجی

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در مراسم آغاز به کار پویش ملی تولید، تداوم امید که به منظور افتتاح 200 طرح بزرگ پیشران و ملی در حوزه صنعتی و معدنی به ارزش 170 هزار میلیارد تومان از سوی رییس جمهوری برگزار شده بود، گفت: بهره برداری از این طرح های بزرگ صنعتی و معدنی که دارای پیشرفت بالای 80 درصدی هستند، در راستای اجرای سیاست های دولت خدمتگزار مبنی بر تسریع در راه اندازی طرح ها و پروژه های نیمه تمام تا شهریور 1400صورت می گیرد و امروز به فرمان ریاست جمهوری اسلامی ایران 4 طرح بزرگ صنعتی آغاز به کار خواهد کرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از جامعه پرتلاش بخش تولید و خانواده بزرگ صنعت، معدن و تجارت کشور، برنامه ریزی منسجمی را صورت داده تا در قالب پویش تولید، تداوم امید به صورت هفتگی طرح ها را به بهره برداری برساند و بر این اساس، تا شهریور سال 1400 و انتها کار دولت دوازدهم، اثرات قابل توجهی از ابعاد اقتصادی، اجتماعی و امنیتی از این طرح ها نصیب مردم ایران خواهد شد.

وی شرح داد: این 200 طرح صنعتی، سرمایه گذاری معادل 170 هزار میلیارد تومان داشته که به موازات آن، صنایع پایین دستی و مرتبط آن نیز از رونق برخوردار خواهند شد؛ بر این اساس، 200 طرح بزرگ صنعتی و معدنی کشور را از میان 3800 طرح بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی را افتتاح خواهیم کرد.

به گفته مدرس خیابانی، مجموع تولید فولاد کشور در طول فعالیت دولت های یازدهم و دوازدهم به دو برابر افزایش یافته است؛ به این مفهوم که در ابتدای دولت یازدهم، تولید فولاد کشور 14.5 میلیون تن بوده و امروز برای تولید سال 99 به میزان 28 میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده است که با طرح های دیگری که به موازات آن در سال 99 مجدد آغاز خواهد شد، ظرفیت تولید 5 میلیون تن دیگر نیز افزایش می یابد و بر این اساس، ظرفیت تولید فولاد ایران به 55 میلیون تن خواهد رسید.

وی گفت: رتبه ایران در حوزه تولید فولاد از رتبه دهم تولید جهانی با دو پله صعود، برزیل و ترکیه را پشت سر گذاشته و به رتبه هشتم جهانی خواهیم رسید.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: همزمان با طرح تولید کنسانتره سنگان که از سوی فولاد مبارکه اجرا شده است، تولید 2.5 میلیون تنی گندله سازی سناباد با سرمایه گذاری فولاد خوزستان و مجموعه صندوق های بازنشستگی بانک ها، افتتاح خواهد شد که حجم تولید گندله کشور را به 54 میلیون تن خواهد رسید.

وی گفت: این طرح های معدنی در مجموعه سنگان در شرقی ترین نقطه کشور قرار گرفته و ظرفیت بی نظیری را در اختیار کشور قرار خواهد داد؛ به ویژه اینکه این مجموعه در خواف و در یکی از نقاط مرزی واقع شده؛ علاوه بر اینکه امکان تبادلات مرزی و تجارت خارجی را بالاتر خواهد برد، در ابعاد زندگی مردم به لحاظ حوزه های اقتصادی و اجتماعی اثرگذار خواهد بود و به نوعی تضمین کننده امنیت شرق کشور است.

مدرس خیابانی گفت: اجرای این طرح ها به دلیل تراکم جمعیتی منطقه، ایجاد کار و اشتغال و نیز فعالیت تولیدی کشور بسیار حائز اهمیت بوده و منجر به افزایش امنیت منطقه نیز خواهد شد؛ بنابراین اجرای این طرح های بزرگ در مناطق مرزی کشور یک مصونیت امنیتی در کشور حاصل خواهد کرد.

وی گفت: همزمان با این دو طرح، یک طرح تولید لوازم خانگی با بومی سازی و استفاده از پتانسیل های داخلی به بهره برداری خواهند رسید که افزایش ظرفیت 300 هزار دستگاه انواع یخچال را در پی خواهد داشت؛ در استان اصفهان با حضور استاندارد و معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح خواهند شد.

به گفته مدرس خیابانی، این افتتاح طرح ها در شرایطی صورت می گیرد که در محدودیت های بین المللی و شدیدترین تحریم های جهانی قرار گرفته ایم و اتمام این پروژه ها و مراحل تست سرد و گرم آنها صرفا به دست کارشناسان، مهندسان و جوانان توانمند ایرانی و بدون حضور حتی یک مدیر و کارشناس خارجی اجرا شده است.

وی گفت: پیام روشن افتتاح این طرح ها، از این منظر قابل توجه است که بر خلاف خواسته دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی که با تشدید تحریم ها، اعلام می کردند که اداره وضع موجود کشور دچار آسیب شده و با ناتوانی کار اداره کشور صورت می گیرد، بوده و نشان می دهد که نه تنها در اداره کشور وقفه ای ایجاد نشده است؛ بلکه یک لحظه هم کشور، از جهت توسعه خارج نشده و توسعه نظام جمهوری اسلامی در جهت پیشرفت در حال انجام است.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 846

به "خبرنگاران افتتاح طرح های پیشران صنعتی و معدنی بدون حضور کارشناسان خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افتتاح طرح های پیشران صنعتی و معدنی بدون حضور کارشناسان خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید