خبرنگاران موج چهارم کرونا در حال شکل گیری است

به گزارش هدا بلاگ، قزوین - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: موج چهارم کرونا در کشور و قزوین در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حال شکل گیری است و باید تدابیر لازم برای کنترل اوضاع و پیشگیری به بهترین شکل ممکن اتخاذ گردد.

خبرنگاران موج چهارم کرونا در حال شکل گیری است

به گزارش خبرنگاران، پیمان نامدار روز شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین گفت: انواع جهش یافته ویروس کرونا در دور تا دور کشور و استان به وجود آمده و در ترکیه و عراق نیز ویروس جهش یافته آفریقایی و انگلیسی زیاد شده است.

وی اضافه نمود: رهگیری یکی از موضوعات بسیار مهم در استان قزوین است و باید به سمتی پیش برویم که بیماران معین شده قرنطینه را به صورت کامل رعایت نمایند که در این زمینه دادستان ها و نیروی انتظامی باید ورود جدی به این موضوع داشته باشند.

نامدار بابیان اینکه متاسفانه شمار شهرهای نارنجی کشور در حال افزایش است ؛ یادآورشد: استان های شمالی کشور شرایط خوبی ندارند و این می تواند زنگ خطری جدی برای استان قزوین به حساب بیاید.

وی ، شرایط بستری در بیمارستانهای استان قزوین را رو به کاهش دانست و گفت : این مهم نشان دهنده کنترل و مدیریت اوضاع در سطح این استان است که امیدواریم روز به روز شیوع و گسترش این ویروس کاهش یابد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تعداد فوتی ثبت شده بر اثر کووید 19 را امروز یک نفر بیان کرد و اضافه نمود: در حال حاضر 210 بیمار در بیمارستان های سطح این استان بستری هستند و خوشبختانه بیماران بد حال هم روز به روز در حال کاهش می باشد.

نامدار اضافه نمود: مراجعات مردم به بیمارستان ها کم تر شده که این مهم نشان دهنده توجه بیشتر مردم نسبت به کرونای جهش یافته بیشتر است.

وی اضافه نمود: در زمینه درصد مبتلایان متاسفانه جوانان بیشترین نفرات مثبت هستند و در موارد فوت هم همچنان سالمندان در صدر لیست قرار دارند.

این مسوول گفت: در خصوص فعالیت دستگاه های اجرایی کاهش یک سوم از کارمندان در حال اجراست و محدودیت شبانه باید با جدیت بیشتری پیگیری شده و برگزاری تجمع ها و مراسم ها نیز باید کنترل بیشتری گردد.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2592

به "خبرنگاران موج چهارم کرونا در حال شکل گیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران موج چهارم کرونا در حال شکل گیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید