خط و نشان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای فروشگاه های اینترنتی

به گزارش هدا بلاگ، خبرنگاران: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی طی اطلاعیه ای گفت که فروشگاه های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی ملزم به اعلام به روز قیمت و موجودی کالا هستند.

خط و نشان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای فروشگاه های اینترنتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه به ماده 33 فصل اول از باب سوم قانون تجارت الکترونیکی استناد شده که بر اساس آن فروشندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات باید اطلاعات مؤثر در تصمیم گیری مصرف کنندگان جهت خرید و یا قبول شرایط را از زمان مناسبی پیش از عقد قرارداد در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند. از جمله اطلاعات لازم، اعلام کلیه هزینه هایی است که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود، از جمله قیمت کالا و یا خدمات، میزان مالیات، هزینه حمل و هزینه تماس.

در ادامه این اطلاعیه ذکر شده که به استناد ماده یاد شده، چنانچه کسب و کارهای اینترنتی کالایی را موجود ندارند باید عدم موجودی کالا را در سایت شان اعلام کنند.

همچنین قیمت کالاها باید در سایت به روز شده باشد و چنانچه به دلیل نوسانات بازار از قیمت نهایی کالایی اطمینان ندارند باید در سایت اعلام کنند تا خریدار قبل از اقدام به سفارش کالا، قیمت نهایی را استعلام کند.

لازم به یادآوری است که شهریور ماه سال گذشته رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک از رتبه بندی نماد اعتماد کسب و کارهای اینترنتی در آینده نزدیک خبر داده و گفته بود که داشتن نماد الکترونیک به معنی اعتماد صد در صد به سایت ها نیست و مشتریان باید احتیاط های لازم را در نظر بگیرند. در حال حاضر در راستای اجرای طرح رتبه بندی شهروندان می توانند با کلیک بر روی نماد اعتماد الکترونیکی سایت کسب و کارهای اینترنتی سطح مغایرت از دستورالعمل، سوابق پاسخگویی به شکایات و سابقه فعالیت سایت مورد نظر را بررسی کنند.

در این میان جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سال گذشته 15 هزار و 451 نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارها اعطا شده که نسبت به اعطای 13 هزار و 933 نماد اعطا شده در سال 1397 حدود 10.9 درصد افزایش داشته است.

همچنین رسیدگی به شکایات از کسب و کارهای اینترنتی در سال گذشته 9.8 درصد نسبت به سال 1397 افزایش داشته و به 9846 شکایت رسیدگی شده است.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1103

به "خط و نشان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای فروشگاه های اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط و نشان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای فروشگاه های اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید