در مطب های زیبایی چه خبر است؟

به گزارش هدا بلاگ، مرد نسبتا مسنی به همراه یک زن جوان از اتاق جراحی خارج می شوند. مرد، افتادگی پلکش را عمل نموده، تزریق بوتاکس و ژل هم انجام داده است و از عمل رضایت بخشش برای چند مردی می گوید که در سالن انتظار نشسته اند تا نوبتشان گردد.

در مطب های زیبایی چه خبر است؟

مطب شلوغ است. با اینکه سالن انتظار عظیمی دارد، اما تقریبا همه جایگاه ها پُر است. متقاضیان زیبایی سعی نموده اند فاصله اجتماعی را رعایت نمایند، اما به نظر می آید ناموفق بوده اند. گرچه از همه قشر و با هر سلیقه ای منتظر نشسته اند تا نوبتشان برسد، اما باز هم تعداد مردانی که وقت قبلی داشته اند قابل توجه است.

دو منشی جوان در تکاپو هستند؛ یکی دستیار دکتر در اتاق جراحی است و دیگری که جلوی در ورودی نشسته است، پرونده بیماران را تشکیل می دهد، مبلغ ویزیت را می گیرد و به آن هایی که بدون رعایت پروتکل بهداشتی وارد می شوند، ماسک و دستکش می دهد. گاهی هم در اتاق جراحی رفت و آمد می نماید تا از دکتر بپرسد عمل بیمار چه زمانی تمام می گردد و مریض بعدی را چند دقیقه دیگر به اتاق معاینه هدایت کند.

بعد از نیم ساعت مرد نسبتا سن داری همراه یک زن جوان از اتاق جراحی خارج می شوند. منشی توصیه های لازم بعد از جراحی را گوشزد می نماید. چند مردی که منتظر نشسته اند تا نوبتشان گردد سر صحبت را با فردی که تازه عمل نموده، باز می نمایند:

- درد داره؟ آخه منم می خوام پلک هامو بکشم.

- درد زیادی نداره. فقط وقتی تزریق بی حسی رو پشت پلک هام انجام داد درد داشتم.

بعد از خارج شدن مرد و همراه جوانش، یک دختر و پسر جوان وارد مطب می شوند. ماسک می زنند، پرونده تشکیل می دهند، برای خودشان نسکافه ای می ریزند و روی کاناپه ای می نشینند. مطب دکتر به اندازه کافی عظیم است و با طراحی خاص و شیکی چیدمان شده. جلوی هر اتاق تابلو هایی نصب شده است: اتاق لیزر، اتاق جراحی، اتاق معاینه، اتاق کاشت مو. در بخش دیگری از مطب، قاب عکس های آقای دکتر و سلبریتی هایی که مشتری هایش هستند، نصب شده است.

متقاضی بعدی زیبایی وارد اتاق جراحی می گردد. زمان عمل، طولانی تر از قبل شده و صدای منتظران در سالن درمی آید. منشی با هر صدای اعتراضی سری به دکتر می زند تا آنالیز کند عمل چه موقع تمام می گردد. بعد از یک ساعت دکتر از اتاق جراحی بیرون می زند و وارد اتاق معاینه می گردد. منشی هم پشت سرش با یک ظرف زیتون وارد اتاقش می گردد و بعد از چند دقیقه متقاضی زیبایی بعدی را هدایت می نماید.

منشی دوم، همانی که پرونده بیماران را تشکیل می دهد، چهار ماهی می گردد که مشغول به کار شده. اطلاعات بیمار را وارد یک گوشی آیفون می نماید. 23 ساله است و بدش نمی آید ابروهایش را لیفت کند، اما خانواده اش با هر عملی که به زیبایی ختم گردد مخالفند. استرس ابتلا به کرونا برای منشی هم آزاردهنده است و از مرد هایی که تا سینه روی پیشخوان خم می شوند، شاکی است: برخی از مراجعا واقعا ملاحظه نمی کنن. با اینکه بعد از ورود بهشون ماسک میدم بازم مراعات نمی کنن. همین آقایی که چند دقیقه پیش از اتاق جراحی بیرون اومد و لیفت پلک انجام داده بود، هی می اومد خودشو روی میز پهن می کرد تا یه سوال کنه. آخر سر مجبور شدم بهش تذکر بدم. بیشتر بیمارا اصلا نمی تونن صبر کنن تا نوبتشون بشه. مخصوصا وقتی دکتر نیم ساعت دیر کنه، طبیعتا همه نوبتا به تاخیر می افته، اما بیمارا شاکی میشن، غُر میزنن و دوست دارن زودتر کارشون تموم بشه و برن. نمی دونن که زیبایی قرص نیست که بخورن. برای این اتفاق باید روی صبرشون هم تمرین کنن. بیشتر مراجعه نماینده های ما خانمن و، چون دکتر متخصص پوسته، خیلیا برای لیزر بدن و پوستشون مراجعه می کنن. آقایون هم برای کاشت مو و لیزر ریش میان. خدا رو شکر تا حالا مشکل خاصی نداشتیم. فقط چند وقت پیش یه خانمی مراجعه نموده بود که به بوتاکس حساسیت داشت و از این موضوع اطلاعی نداشت. بعد از چند روز اومده بود و مطبو گذاشته بود روی سرش. در نهایت هم مجبور شدیم ازش شکایت کنیم. این موارد طبیعیه، چون واقعا نمیشه تشخیص داد که کسی به بوتاکس حساسیت داره یا نه.

صحبت هایمان تمام نشده که طاقت یکی از مراجعه نماینده های آقا تمام می گردد و بدون اجازه منشی درِ اتاق معاینه را باز می نماید و داخل می رود. منشی ابرویی بالا می اندازد و می گوید: بفرما، اینم نمونه ش. اصلا براش مهم نیست که یه بیمار دیگه داخل اتاقه. با این کارش حق بیماری که داخله و بیماری که نوبتش جلوتر از اونه رو ضایع می کنه!

لیست تعرفه های زیبایی را از منشی می گیرم تا نگاهی به قیمت ها بیندازم. او شرح می دهد: تغییر قیمت داشتیم. قیمت های جدیدو از خودم بپرسین. قیمت جدید یک پَک بوتاکس، یک میلیون تومان و 30 سی سی آن 600 هزار تومان شده است. درباره تابلویی که در گوشه ای از دیوار مطب نصب و روی آن نوشته شده با صفر درصد افزایش قیمت می پرسم که جواب می دهد: تغییر قیمت طبیعیه. تعرفه ها در چهار ورق A. 4 نوشته شده و شامل خدمات مختلف از جمله هزینه تخلیه ژل دو میلیون و 500 هزار تومان، لیفت کنار چشم (چشم گربه ای) دو میلیون و 500 هزار تومان، چال انداختن هر گونه500 هزار تومان است.

یکی از متقاضیان زیبایی که آلمان زندگی می نماید و برای انجام خدمات زیبایی به ایران آمده، تعرفه قیمت ها را دستم می بیند و سر صحبت باز می گردد: تعرفه خدمات زیبایی تو ایران خیلی ارزونه. می دونی برای هر کدوم از این کارا تو آلمان باید چقدر بدی؟ این خدمات شامل بیمه نمیشه و باید آزاد حساب کنیم. از طرفی آلمان قوانین خاص خودشو داره. من واسه خدمات زیبایی رفتم یه کلینیک تو آلمان. دکتر بهم گفت: تزریق ژل و بوتاکس واسه افراد بالای 40 سال انجام میشه و، چون بوتاکس عضله ها رو فلج می کنه بیشتر از سه مرحله اجازه تزریق ندارن. منم واسه اینجور کارام میام ایران. پارسال اومدم ایران و عمل پروتز سینه انجام دادم. وقتی برگشتم آلمان عفونت کردم. رفتم یه بیمارستان تو آلمان که گفتن باید بستری بشی. سریع بلیت گرفتم اومدم ایران، خدا رو شکر مشکلم رفع شد.

بعد از چهار ساعت انتظار، پایان نوبت به من هم می رسد. وارد اتاق معاینه می شوم. دکتر تبلتش را دستش می گیرد و کد ملی ام را وارد می نماید. مشخصاتم را یک بار دیگر چک می نماید. نگاهی به صورتم می اندازد و می گوید: باید زودتر از اینا تزریق بوتاکسو آغاز می کردی. حالا چینا عمیق تر شده و حتی با تزریق ژل هم کاملا از بین نمیره. با تبلتش عکسی از صورتم می اندازد. صحبت های متقاضی زیبایی که در سالن انتظار نشسته و از آلمان آمده را با دکتر هم مطرح می کنم که آیا در ایران هم محدودیت سنی برای این کار وجود دارد؟ او پاسخ می دهد: معمولا از 23 سال به بالا متقاضی تزریق داریم، اما محدودیت تکرار تزریق نداریم. این کار همه جای جهان انجام میشه. دکتر بعد از معاینه پیشنهاد می نماید حتما تزریق انجام گردد، هم بوتاکس و هم ژل، سپس من را به سمت منشی هدایت می نماید.

منشی نگاهی به گوشی اش می اندازد و تجویز دکتر را برایم می خواند. حساب و کتابی انجام می دهد و می گوید هزینه تزریق ژل و بوتاکس روی هم حدود سه میلیون تومان برایم آب می خورد. تشکر می کنم و از مطب خارج می شوم.

سعی می کنم با یکی از پزشکان زیبایی در آلمان تماس بگیرم و درباره قوانین انجام عمل های زیبایی بپرسم. رئیس بخش جراحی پلاستیک بیمارستانی در آلمان - که این سِمت به زبان آلمانی فاخ آرتس گفته می گردد - و اتفاقا یک ایرانی است، درباره عمل های زیبایی در بیمارستان های این کشور می گوید: متقاضی زیبایی توی هر رده سنی وجود داره، اما بیشترشون نهایتا بین 50 تا 55 سالشونه. مثلا متقاضی لیپوساکشن توی آلمان زیاده. هزینه شم آزاده. به عبارتی بیمه، این هزینه ها رو نمیده مگر اینکه عمل با تجویز روانشناس یا روانپزشک انجام بشه. مثلا عمل بیمارایی که زیبایی صورتشون بر اثر عوارض یه بیماری دیگه مثل سرطان آسیب دیده و احتیاج به عمل زیبایی دارن، با دستور پزشک و با بیمه درمانی انجام می شه. در کل هزینه های عمل زیبایی توی آلمان خیلی گرونه و متقاضیا واسه انجام این کارا میرن پراگ توی جمهوری چِک یا مثلا ترکیه، چون اونجا ها هزینه ها خیلی پایین تره. حتی توی برخی از بیمارستانای ترکیه کل خدمات زیبایی به صورت پکیج ارائه می شه. بیشترین عملای زیبایی توی آلمان شامل تزریق چربی صورت و لیپوساکشنه. متقاضی عمل بینی خیلی کمه. معمولا تزریق ژل و بوتاکس هم پزشکایی که توی کلینیکای سطح شهر کار می کنن انجام میدن. این خدمات توی بیمارستان ارائه نمی شه. هزینه تزریق بوتاکس توی آلمان از 300 یورو آغاز می شه و تزریق ژل برای لب حدود 900 یورو آب می خوره. محدودیت سنی هم واسه تزریق وجود نداره. این کار واسه هر کسی که متقاضی باشه انجام می شه، اما معمولا جوونا توی آلمان تمایلی به این کارا ندارن. محدودیت انجام عمل زیبایی واسه زیر 18 سال هم خیلی زیاده و انجام شدنی نیست. مگر اینکه فرد دچار سوختگی یا آسیب جدی شده باشه. برای افراد سن بالا هم هر عملی انجام نمی شه، چون از نظر قوانین پزشکی، ریسک عمل بالاست و ممکنه سلامت فرد به خطر بیفته.

منبع: ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: فرادید
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1620

به "در مطب های زیبایی چه خبر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مطب های زیبایی چه خبر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید