دستگاه های بدنسازی در خانه را از کجا بخریم؟

به گزارش هدا بلاگ، خبرنگاران: بسیاری از افراد ترجیح می دهند که با داشتن یک باشگاه خانگی هر چند کوچک، شرایط بسیار راحتی را برای ورزش و سلامتی خود فراهم نمایند. این موضوع به ویژه با شیوع بیماری کرونا و در خانه ماندن افراد به مراتب اهمیت بیشتری پیدا می نماید. در چنین شرایطی بیشتر مردم ترجیح می دهند که در خانه هایشان بمانند و از سلامت خود و عزیزانشان محافظت نمایند. این موقعیت نیز زمان بسیار خوبی است که باشگاه خانگی خود را داشته باشید و دستگاه های ورزشی و بدنسازی تان را خریداری نمایید. در این مطلب همراه ما باشید تا به این موضوع بیشتر بپردازیم و به شما بگوییم که دستگاه های بدنسازی در خانه را از کجا بخریم؟

دستگاه های بدنسازی در خانه را از کجا بخریم؟

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

ورزش در خانه

به طور کلی برای آنکه بتوانید در خانه خود ورزش کنید باید با دسته بندی های متفاوت تمرینات و حرکات ورزشی آشنا شوید. مثال اگر به دنبال تمرینات هوازی و کنترلی هستید باید به سراغ بعضی از وسایل و دستگاه ها بروید و اگر هم تصمیم دارید که تمرینات قدرتی انجام دهید دسته دیگری از دستگاه های بدنسازی به یاری شمار می آیند.

ورزش های کنترلی و هوازی

این نوع از حرکات و تمرینات ورزشی جزء مهم ترین و تأثیرگذارترین تمرینات در چربی سوزی هستند و علاوه بر این در تنظیم فشار خون، کاهش کلسترول، افزایش متابولیسم بدن و... نیز مفید خواهد بود. برای آنکه بتوانید این نوع از تمرینات را در خانه تان انجام دهید به این وسایل احتیاج خواهید داشت:

1. زیرانداز ورزشی یا همان مت

یکی از مهم ترین وسایلی که برای انجام حرکات ورزشی به کارتان می آید مت و یا همان زیرانداز ورزشی است. مت های ورزشی غالباً برای انواع حرکات و تمرینات هوازی خوابیده و نشسته، تمرین های مربوط به یوگا، ایروبیک، پیلاتس و هر رشته ورزشی دیگری که به سطح نرم و صافی احتیاج دارد به کار می فرایند.

برای انتخاب مت ورزشی باید بسته به نوع استفاده خود، ضخامت این وسیله را نیز در نظر داشته باشید. برای مثال برای انجام حرکات مربوط به یوگا بهتر است که به سراغ مت هایی با ضخامت بین 3 تا 5 میلی متر بروید.

2. طناب

این وسیله نیز یکی از کاربردی ترین وسایل در تمرینات هوازی و کنترلی به حساب می آید. شما می توانید از این وسیله در کمترین فضا و البته هزینه بهترین استفاده را داشته باشید.

3. حلقه لاغری

حلقه لاغری نیز یکی از جذاب ترین وسایل لاغری و انجام حرکات هوازی و کنترلی است. انجام حرکات با این وسیله بر روی ناحیه شکم متمرکز می گردد می تواند در کاهش سایز شما تأثیر چشمگیری داشته باشد.

4. توپ و حلقه پیلاتس

توپ و حلقه پیلاتس وسایلی چندمنظوره هستند که با یاری آن ها می توان تمرینات و حرکات ورزشی بسیاری را انجام. نکته ای که باید به آن توجه کنید اندازه و وزن قابل تحمل توپ است. شما باید توپ پیلاتس را متناسب با قد خود و همین طور وزنی که دارید انتخاب کنید.

5. تخته استپ و استپر

به طور کلی باید بگوییم که تخته استپ یکی از کاربردی ترین وسایل در رشته ورزشی ایروبیک است. با یاری این وسیله می توانید حرکات ورزشی پرانرژی را انجام دهید و میزان بسیاری نیز کالری بسوزانید. این وسیله نیز با وجودی که فضای زیادی را اشغال نمی نماید، اما می تواند در باشگاه خانگی شما به خوبی جای بگیرد.

در رابطه با استپر نیز باید بگوییم که یک وسیله هوازی با دو پدال است که در حفظ تعادل به شما یاری می نماید. با یاری حرکات مربوط به این دستگاه می توانید ضربان قلب خود را بالا برده و کالری بسوزانید. داشتن استپر مشروط به آن است که در خانه تان فضای کافی برای قرارگیری آن داشته باشید.

6- دوچرخه ثابت

یکی دیگر از وسایل و دستگاه های بدنسازی در خانه دوچرخه ثابت است. این نوع از دوچرخه ها انواع متفاوتی دارند که شما می توانید بنا بر استفاده و احتیاج خود آن ها را انتخاب نمایید.

7. تردمیل

تردمیل به عنوان یکی از مهم ترین دستگاه های بدنسازی در خانه شناخته می گردد. شما می توانید با یاری این وسیله حرکات و تمرینات هوازی بسیاری را در سرعت ها و شیب های متفاوتی انجام دهید.

تمرینات قدرتی

به طور کلی می توان گفت که تمرینات قدرتی در افزایش حجم قدرت عضلات تأثیرگذار هستند و به همین دلیل هم می توان آن ها را در بدنسازی و فیتنس بسیار مؤثر دانست. به طور کلی برای انجام این حرکات دستگاه های بدنسازی بسیاری وجود دارد که می تواند برای افراد متفاوت با میزان استفاده مختلف مناسب باشد. در ادامه شما را با بعضی از دستگاه های بدنسازی در خانه آشنا می کنیم.

1. میز پرس و نیمکت بدنسازی

میز پرس به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات بدنسازی شناخته می گردد. معمولاً میز های پرس چندکاره گزینه های خوبی برای خانه ها هستند و می توانند با یاری اضافه کردن صفحات وزنه و همین طور حرکات مختلف، کارایی های متفاوت تر و حرفه ای تری نیز پیدا نمایند. میز های چندکاره نیز با تنوع بسیار زیاد در قیمت می توانند گزینه هایی به صرفه و کاربردی به حساب آیند.

2. دمبل، هالتر و صفحات وزنه

به طور کلی باید بگوییم که وزنه ها یکی از مهم ترین و مؤثرترین وسایل در تمرینات قدرتی به حساب می آیند. شما می توانید با تهیه این وسایل ورزشی با توجه به توان و میزان استفاده خود، حرکات قدرتی خود را حرفه ای تر و بهتر انجام دهید.

3. میل شنا و میل بارفیکس

شنا و بارفیکس از آن دست حرکات بدنسازی هستند که هم قدیمی و کلاسیک بوده و هم تأثیر بسیار زیادی را به دنبال دارند. به همین دلیل هم هست که در بیشتر برنامه های بدنسازی می توان شاهد وجود آن ها بود. این وسایل جاگیر نیستند و به همین دلیل نیز می توانند انتخاب های خوبی برای استفاده در خانه باشند.

4. کش تمرین

کش تمرین نیز به عنوان یکی دیگر از وسایل مؤثر در انجام حرکات قدرتی می تواند در تقویت عضلات، رباط ها و لیگامنت های شما مؤثر باشد. حرکات تمرینی این وسیله بسیار متنوع است و می تواند برای افراد متفاوتی مناسب باشد.

خرید دستگاه های بدنسازی خانگی

اگر تصمیم داشتید که دستگاه های بدنسازی خانگی را خریداری کنید باید به نکات بسیاری توجه نمایید. به طور کلی باید بگوییم که دستگاه های بدنسازی در خانه احتیاجمند یک فروشگاه و فروشنده معتبر هستند. به همین دلیل هم باید به خوبی بدانید که دستگاه های بدنسازی در خانه را از کجا بخرید.

اولین مسئله ای که باید به آن دقت کنید حدود قیمت محصولات است. طبیعی است که خرید دستگاه های بدنسازی نسبت به یک دمبل و یا کش ساده هزینه های به مراتب بیشتری را برایتان به دنبال دارد؛ بنابراین برای خرید این وسایل به سراغ برند ها و فروشگاه هایی بروید که با برخورداری از تنوع قیمت بالا، امکان خرید درست و هوشمندانه را برای شما فراهم می نمایند.

مسئله دیگری که باید به آن توجه کنید ایمنی دستگاه است. از آنجایی که شما در منزل خود تحت نظارت مربی فعالیت های ورزشی خود را انجام نمی دهید طبیعتاً به امنیت به مراتب بیشتری نیز احتیاج خواهید داشت. به همین دلیل هم باید حتماً به سراغ برند ها و فروشگاه هایی بروید که با عرضه محصولاتی ایمن و باکیفیت سلامت شما را تضمین می نمایند.

در کنار این مسائل استحکام دستگاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی باید بگوییم که دستگاه های بدنسازی در خانه باید در عین مقاومت نسبت به وزن و حرکات ورزشی شما، انعطاف کافی نیز داشته باشند تا در نهایت بتوانید حرکات ورزشی خود را به درست ترین شکل ممکن انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که انتخاب برند و فروشگاه های معتبر دستگاه های بدنسازی در خانه به شما یاری می نماید که خرید خود اطمینان خاطر داشته باشید و بدون آنکه تحت نظارت مربی باشید، بتوانید حرکات ورزشی خود را به درست ترین حالت ممکن پیش ببرید.

منبع: برترین ها
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1048

به "دستگاه های بدنسازی در خانه را از کجا بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه های بدنسازی در خانه را از کجا بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید