دیداری بین ایران و آمریکا انجام نمی شود

به گزارش هدا بلاگ، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در توییتر ضمن اعلام موافقت تهران و اعضای باقی مانده در برجام برای برگزاری نشست حضوری در وین تاکید کرد، انجام هرگونه دیداری بین ایران و آمریکا را غیرضروری خواند.

دیداری بین ایران و آمریکا انجام نمی شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر خارجه ایران بعد از انتها نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام بیان نمود که هرگونه نشستی بین تهران و واشنگتن غیرضروری است.

محمد جواد ظریف بعد از انتها نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام گزارشی توییتری درباره این نشست منتشر کرد.

وزیر خارجه ایران در این پیام نوشت: در نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام، ایران، اتحادیه اروپا، سه کشور اروپایی به اضافه 2 کشور (چین و روسیه) موافقت کردند که مذاکرات حضوری را سه شنبه هفته آینده در وین از سر بگیرند.

به گفته ظریف، هدف (از احیای مذاکرات حضوری در وین) نهایی کردن فوری اقدامات مربوط به رفع تحریم ها و (اقدامات) هسته ای است تا همه تحریم های (ایران) برچیده شوند و متعاقب آن ایران کاهش تعهدات (برجامی) را به عقب برمی گرداند.

وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارنظر ادعایی روزنامه وال استریت ژورنال درباره حضور آمریکا در نشست سه شنبه کمیسیون مشترک برجام در انتها توییت خود نوشت: هیچ دیداری بین ایران-ایالات متحده (نخواهد بود) و این کار غیرضروری است.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مدعی شده بود که در نشست روز سه شنبه در وین که در ادامه نشست امروز کمیسیون مشترک برجام برگزار خواهد شد، آمریکا هم حاضر می شود، اما مذاکره مستقیم با ایران انجام نخواهد شد.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2738

به "دیداری بین ایران و آمریکا انجام نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیداری بین ایران و آمریکا انجام نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید