دی ماه 99؛ آلوده ترین ماه تهران در 10 سال گذشته

به گزارش هدا بلاگ، شروع زمستان سال جاری برای تهرانی ها همراه با هوای آلوده بود تا جایی که تا امروز برای شهر تهران، 13 روز شرایط ناسالم و 11 روز ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است و بر اساس آمار های موجود دی ماه 99 را می توان آلوده ترین ماه از منظر آلودگی هوا در 10 سال گذشته در شهر تهران دانست.

دی ماه 99؛ آلوده ترین ماه تهران در 10 سال گذشته

به گزارش ایسنا، احمد طاهری - مدیر واحد سنجش و نگهداری شرکت کنترل کیفیت هوا - درباره جزئیات این خبر گفت: در حالی به 27 دی ماه 99 رسیده ایم که در این ماه، بر اساس شاخص کیفیت هوای گزارش شده برای شهر تهران، 13 روز در شرایط ناسالم و 11 روز ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است. اگرچه تغییرات ایجاد شده در نحوه محاسبه شاخص در سال جاری و سختگیرانه تر شدن حدود مجاز نیز در افزایش تعداد روز های ناسالم نقش داشته، اما حتی اگر با دستورالعمل و حدود مجاز سابق نیز شاخص کیفیت هوا در دی ماه سال 99 را محاسبه کنیم، 9 روز ناسالم و 14 روز ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد.

او اضافه کرد: با توجه به آمار ارائه شده، دی ماه 99 را می توان آلوده ترین ماه از منظر آلودگی هوا در 10 سال گذشته در شهر تهران دانست. بر اساس اطلاعات ثبت شده شاخص کیفیت هوا، از دی ماه 89 تا کنون هیچ گاه تعداد روز های ناسالم در یک ماه به 9 روز بر اساس دستورالعمل سابق و به 15 روز بر اساس دستورالعمل جدید نرسیده است. همچنین بر اساس این اطلاعات، آذر 89 با 11 روز ناسالم شرایط بدتری از دی ماه 99 داشته است.

طاهری گفت: این شرایط در حالی رقم می خورد که به دلیل شرایط ایجاد شده توسط بیماری کرونا، الگوی حمل و نقل در شهر تهران دستخوش تغییراتی شده که افزایش تردد ناوگان سواری در ساعات مجاز تردد و عدم تردد ناوگان حمل و نقل در بازه ساعتی 21 تا 4 صبح را شاهد هستیم که در ساعات روز افزایش انتشار را به همراه داشته است و شرایط جوی از جمله کاهش ارتفاع لایه مرزی، پایداری جوی و عدم وزش باد با سرعت قابل ملاحظه، انباشت آلاینده مذکور در سطح شهر را به همراه داشته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، مدیر واحد سنجش و نگهداری شرکت کنترل کیفیت هوا با تاکید بر قابل قبول بودن شرایط هوای امروز گفت: همچنین با توجه به افزایش مصرف گاز در بخش های مسکونی، احتمال مصرف سوخت نامناسب با تولید آلودگی بالا در صنایع مجاور شهر تهران نیز به تشدید سطح آلودگی در شهر تهران منجر شده است، اما خوشبختانه در روز جاری به علت وزش باد از شدت آلودگی انباشت شده در شهر کاهش یافته و شرایط هوا به محدوده قابل قبول و شاخص برخط به 73 رسیده است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2276

به "دی ماه 99؛ آلوده ترین ماه تهران در 10 سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دی ماه 99؛ آلوده ترین ماه تهران در 10 سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید