راه اندازی 140 استارت آپ توسط کارآفرینان ایرانی غیر مقیم

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) از جمله برنامه هایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای همکاری با نخبگان و توانمندان ایرانی خارج از کشور طراحی و اجرا کرده است. برنامه ای که توانسته در 6 ماه ابتدای سال، 150 نفر را به زیست بوم فناوری و نوآوری جذب کند.

راه اندازی 140 استارت آپ توسط کارآفرینان ایرانی غیر مقیم

این برنامه با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقراری ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجرا است. این برنامه با ایجاد شبکه گسترده ای از پایگاه های تخصصی شامل بهترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان کشور با سرعت قابل قبولی توسعه یافته است.

همچنین تا به امروز 140استارت آپ توسط این متخصصان و کارآفرینان راه اندازی شده است.

بر اساس آخرین آمارها تا به امروز بیش از 120 پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته اند. در این برنامه تا به امروز بیش از 6 هزار و 500 همکاری پیروز شامل پست داک، استاد مدعو، فرصت مطالعاتی، تاسیس شرکت و اشتغال در شرکت های فناور ثبت شده است. همکاری هایی در مرز دانش که به توسعه علم و فناوری در داخل کشور، استفاده از تجارب ایرانیان مقیم خارج از کشور و بهره بردن از توانمندی های دیگر کشورها می انجامد.

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در قالب حمایت از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب وکارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک کند.

ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار، فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور، فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل و کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته از جمله مهم ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1817

به "راه اندازی 140 استارت آپ توسط کارآفرینان ایرانی غیر مقیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 140 استارت آپ توسط کارآفرینان ایرانی غیر مقیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید