رشد منفی 72 درصدی گردشگری ایران

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، بحران دنیای شیوع ویروس کرونا، صنعت گردشگری بین المللی را با پرچالش ترین سال ممکن روبرو نموده و فرایند افزایشی آمار مبتلایان در بیشتر نقاط دنیا و محدویت های سفر ناشی از آن موجب شده این صنعت پرسود و تاثیرگذار در اقتصاد دنیای در هشت ماه نخست سال 2020 با متوسط رشد منفی 70 درصد در سطح دنیا همراه گردد.

رشد منفی 72 درصدی گردشگری ایران

طبق اعلام سازمان دنیای گردشگری (WTO)، در ماه ژانویه که همزمان با شروع بحران کرونا بود، گردشگری دنیا تنها رشد منفی یک درصد را در مقایسه با سال گذشته آن به ثبت رساند اما به تدریج سایه کرونا بر گردشگری دنیا سنگین تر شده و در ماه فوریه و مارس این سیر نزولی به منفی 16 و منفی 65 درصد می رسد و در ماه های آوریل و می نیز رکورد رشد منفی 97درصدی ثبت شده است. صنعت گردشگری بین الملل در ماه های ژوئن، جولای و اوت نیز به ترتیب رشد منفی 91، 81 و 79 درصد را نشان می دهد.

صنعت گردشگری ایران نیز تحت تاثیر این بحران دنیای با شرایط سخت مشابهی دست و پنجه نرم می نماید و بر اساس آمار منتشرشده، متوسط رشد این صنعت در ایران طی هشت ماه نخست امسال میلادی، منفی 72درصد برآورده شده است.

در سه ماه نخست 2020 (ژانویه، فوریه، مارس)، گردشگری ایران به ترتیب رشد منفی 90، 92 و 94 درصد را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن ثبت نموده و این رشد منفی در ماه آوریل و می با منفی 96 و 97 درصد به اوج خود می رسد. در ماه ژوئن نیز منفی 84 درصد ثبت می گردد. اما نکته جالب توجه در آمار منتشرشده از سوی سازمان دنیای شیب تند بهبود شرایط گردشگری ایران در دو ماه اخیر است به طوری که این رشد در جولای و اوت به منفی 35 درصد رسیده است.

مقایسه نمودارهای شرایط گردشگری دنیای و ایران حاکی از آن است که رشد منفی ورود گردشگران بین المللی به ایران در دو ماه گذشته با شیب تندتری در مقایسه با مقیاس دنیای رو به بهبود است و باید منتظر ماند و دید چه آینده ای در انتظار ویروس کرونا، ساکنان دنیا و صنعت گردشگری در ماه های آینده خواهد بود.

منبع: ایسنا

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1940

به "رشد منفی 72 درصدی گردشگری ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد منفی 72 درصدی گردشگری ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید