زن ایده آل و زیبا از دید هوش مصنوعی، آیا واقعا این چیزی است که کامل به نظر می رسد؟

به گزارش هدا بلاگ، زن ایده آل کیست و چه ویژگی هایی دارد. از دید هوش مصنوعی زن ایده آل موی بلوند با اندام انحنادار و ظاهری جدی و حتی همراه با اخم دارد.

زن ایده آل و زیبا از دید هوش مصنوعی، آیا واقعا این چیزی است که کامل به نظر می رسد؟

هفته گذشته خالق Chat GPT در مقابل سناتورهای آمریکایی ایستاد و به آنان هشدار داد که هوش مصنوعی می تواند آسیب قابل توجهی به دنیا وارد کند. سام آلتمن با درخواست برای وضع مقررات بیش تر در خصوص همان فناوری که به ایجاد آن یاری نموده گفت: بدترین ترس من این است که اگر این فناوری اشتباه پیش برود ممکن است کاملا اشتباه گردد.

به گزارش فرارو به نقل از دیلی تلگراف، در دنیایی که به طور فزاینده ای سخت است که بدانید چه چیزی واقعی است و چه چیزی چت بات باید صداقت آلتمن را مورد تحسین قرار دهید. برای درک اهمیت شهادت او شاید باید آن را تقریبا معادل مرد مارلبرو دهه 1950 میلادی بدانیم که فیلمنامه تبلیغاتی خود را پاره می نماید و جلوی دوربین فریاد می زند: سیگار کشیدن یک روز شما را می کشد!

درست مانند سیگار به نظر می رسد هوش مصنوعی هدیه ای است که انسان کماکان از آن استفاده می نماید با این وجود، ما هم چنان در خصوص آن هیجان زده هستیم. یک روز پیش از شهادت آلتمن در مقابل نمایندگان امریکا از هوش مصنوعی خواسته شد تا تصاویری از زن و مرد ایده آل را ارائه دهد.

انسان ایده آل، طبق نظر هوش مصنوعی مورد استفاده به وسیله پروژه بولیمیا دارای موهای بلند، ماهیچه های قوی، دندان های عالی و پوست زیتونی است. از دید هوش مصنوعی زنان ایده آل اکثرا بلوند و مردان ایده آل اکثرا دارای پوست تیره و خوش تیپ هستند و در اندام آنان انحنا دیده می گردد.

این دقیقا همان چیزی است که بچه ها مان در حال حاضر آرزو دارند شبیه آن شوند. پروژه پرخوری عصبی (Bulimia Project) در شرح این یافته ها گفت: ما فقط می توانیم فرض کنیم که علت این که هوش مصنوعی نسخه های بسیار عجیب و غریبی از اندام های فیزیکی ای که در رسانه های اجتماعی پیدا نموده آن است که این پلتفرم ها در ابتدا انواع بدن غیر واقعی را تبلیغ می نمایند.

با این وجود، حقیقت غم انگیز اینجاست: هیچ چیزی که هوش مصنوعی فراوری می نماید نمی تواند عجیب تر از آن چیزی باشد که انسان ها به وسیله ترکیبی از فیلترها، جراحان پلاستیک و تغییرات ایجاد نموده اند. رایانه ها به سادگی به ابتدایی ترین غرایز ما که در سرتاسر اینترنت نوشته شده اند پاسخ می دهند.

مارگارت اتوود در سه گانه آدم دیوانه خود دنیایی را در آینده ای نزدیک تصور نموده که در آن انسان ها از نظر ژنتیکی اصلاح شده اند و کت و شلوارهای پوستی همزیستی می پوشند تا بتوانند هر طور که می خواهند به نظر برسند. دانشمندان کوشش می نمایند تا همه عیوب را ریشه کن نمایند اما در نهایت پس از انتشار یک پاندمی به وسیله دارویی شگفت انگیز که نوید سلامت و شادی ابدی را می دهد باعث ریشه کن شدن انسان ها می شوند.

اگر نمی توانید آن را درک کنید سریال من روث هستم با بازی کیت وینسلت و دخترش را دیدن کنید. در آن فیلم کیت وینسلت نقش مادر نوجوانی را بازی می نماید که در رسانه های اجتماعی غرق شده است. وینسلت با برنده شدن جایزه بفتا برای ایفای این نقش در اوایل ماه جاری از سخنرانی خود برای درخواست اتخاذ قوانین سخت گیرانه تر استفاده کرد. (لایحه ایمنی آنلاین هنوز به وسیله مجلس اعیان در حال آنالیز می باشد و به طور باورنکردنی تصویب تاخیر داشته است).

او گفت: برای جوانانی که به رسانه های اجتماعی و جنبه های تاریک تر آن معتاد شده اند می گویم: لازم نیست این زندگی شما باشد. به افراد صاحب قدرت و افرادی که می توانند تغییر ایجاد نمایند می گویم: لطفا محتوای مضر را جرم انگاری کنید.

فناوری بزرگ به مقدار هر به مثابه ماده مخدر غیرقانونی اعتیادآوری باشد که می ترسید بچه ها تان با آن برخورد نمایند واقعیت آن است که این ما هستیم که اجازه می دهیم این اعتیاد به رسانه های اجتماعی رشد کند.

منبع: دیلی تلگراف

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 خرداد 1402 بروزرسانی: 6 خرداد 1402 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3678

به "زن ایده آل و زیبا از دید هوش مصنوعی، آیا واقعا این چیزی است که کامل به نظر می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زن ایده آل و زیبا از دید هوش مصنوعی، آیا واقعا این چیزی است که کامل به نظر می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید