ساماندهی کارگاه های ساختمانی و توقف ساخت و ساز در تهران خبرنگاران

به گزارش هدا بلاگ، معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران، بخشنامه استقبال از بهار 1400 را با موضوع ساماندهی کارگاه های ساختمانی و توقف همه فعالیت های ساخت و ساز در ایام منتهی به سرانجام سال و تعطیلات نوروزی را ابلاغ کرد.

ساماندهی کارگاه های ساختمانی و توقف ساخت و ساز در تهران خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهردار تهران ضمن صدور بخشنامه ای با تأکید بر بخشنامه های قبلی از جمله رعایت نحوه و میزان اِشغال معابر، پوشش موقت نما، رعایت ایمنی در کارگاه های ساختمانی، نصب تابلو مشخصات پروژه، پوشش حصارکارگاهی طبق ضابطه و رعایت ضوابط جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، دستورالعمل استقبال از نوروز را با موضوع حوزه شهرسازی و معماری به مناطق 22 گانه ابلاغ کرد.

گلپایگانی در این خصوص گفت: با توجه به تداوم بیماری کرونا در کشور و تأکیدات اجرا شده جهت حضور شهروندان در منزل و همچنین کاهش تردد در سطح شهر، برنامه های استقبال از بهار سال جاری همچون سال گذشته همراه با تمهیدات خاصی می باشد؛ به طوری که سعی شده تأمین آسایش شهروندان به طور ویژه ای مدنظر قرارگرفته و با توقف کلیه فعالیت ها و عملیات ساختمانی، سلامت کارگران، کارفرمایان و همکاران ما در دستگاه نظارت، موضوع محوری معاونت شهرسازی و معماری در طرح استقبال از بهار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: بدین منظور برای ساماندهی عرصه ساخت و ساز بخشنامه ای با عنوان طرح استقبال از بهار 1400 در دستور کار قرارگرفته که شامل موارد متعددی ازجمله بازپیرایی و اصلاح منظر عمومی کارگاه های ساختمانی است.

معاون شهرسازی گفت: همچنین برای آمادگی بیشتر شهر برای استقبال از نوروز در این بخشنامه تدابیر و محدودیت هایی برای ساخت وساز ها در کلیه پروژه ها اعم از دولتی و خصوصی و... اندیشیده شده است، که بر این اساس کلیه فعالیت های اجرائی از 23 اسفند ماه تا 5 فروردین و عملیات تخریب و گودبرداری نیز از 23 اسفند تا 13 فروردین ماه ممنوع است؛ البته انجام تمهیدات لازم به منظور افزایش ایمنی، اجرای سازه نگهبان و پایدارسازی جداره گود، زیر نظر مهندس ناظر پروژه و با اعلام قبلی به اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران بلامانع است.

وی اضافه کرد: همچنین از همکارانمان خواسته ایم با صـدور اخطاریه برای املاک دارای عمـلیات گودبرداری، بر لزوم تسـریع در اجرا و تکـمیل سازه نگـهبان طبق نقـشه های مصوب به نحوی اقدام نمایند که تا قبل از 27 اسفند ماه پایداری لازم برای گود ها تأمین گردد.

معاون شهرسازی و معماری گفت: از مناطق نیز خواسته ایم تا 27 اسفند با صدور اخطاریه برای تاورکرین های (جرثقیل های برجی) رها شده و دارای خطر، ضمن بروزرسانی اطلاعات مربوطه در سامانه ناحیه محوری، موارد را به اداره کل معماری و ساختمان منعکس نمایند.

وی با تأکید بر بازپیرایی کارگاه های ساختمانی در این بخشنامه اضافه کرد: پیگیری زیباسازی سیما و منظر کارگاه های ساختمانی به وسیله تعویض حصار های کارگاهی مندرس و فرسوده، رنگ آمیزی حصار ها و توصیه به استفاده از گلدان در محل مناسب در کنار حصار های کارگاهی به طوری که مزاحمتی برای تردد وسایل نقلیه و یا افراد ایجاد نکند نیز مدنظر قرار گرفته است.

معاون شهردار تهران اضافه کرد: همچنین ایجاد نظم در محدوده کارگاهی از جمله برطرف سد معبر ساختمانی و جمع آوری مصالح ساختمانی و یا نخاله ها، نصب علائم ایمنی و ترافیکی هشدار دهنده در قسمت های مختلف پروژه در کارگاه های ساختمانی و آزادسازی معابر پیاده وفق بخشنامه های ملاک عمل و ... جزء نکاتی است به آن توجه ویژه ای شده است.

گلپایگانی در خاتمه بیان نمود: از همکارانمان خواسته ایم به پیغام های مردمی اعلامی در سامانه های 137 و 1888 مرتبط با این حوزه توجه مضاعف شده و با انجام تدابیر لازم، ضمن بازدید های مستمر در این ایام، از حسن اجرای این بخشنامه به خصوص در خصوص پایش و رصد گود های رها شده مطمئن شوند، بر این اساس به منظور جلوگیری از هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز نیز بر ضرورت فعالیت مستمر و محسوس اکیپ های شهربان به صورت شبانه روزی تأکید شده است.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2547

به "ساماندهی کارگاه های ساختمانی و توقف ساخت و ساز در تهران خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی کارگاه های ساختمانی و توقف ساخت و ساز در تهران خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید