سیر صعودی مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا، اختلاف بر سر ضرورت انجام آزمایش کرونا

به گزارش هدا بلاگ، ویروس کووید-19 جهان را ویران نموده زیرا هنوز نحوه عملکرد آن به درستی شناخته نشده است. براساس دستورالعمل های پیشین مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، به طور متوسط 5 روز و حداکثری 14 روز زمان ضروری است تا فرد مبتلا به ویروس کرونا علائم را بروز دهد. تخمین ها همچنین نشان می دهد نزدیک به 30 تا 40 درصد افراد هرگز در صورت ابتلا علائمی از خود نشان نمی دهند. تحقیقات نشان می دهد افراد بدون علائم می توانند ناقل باشند.

سیر صعودی مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا، اختلاف بر سر ضرورت انجام آزمایش کرونا

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در تازه ترین توصیه های خود به آمریکایی ها برای مقابله با ویروس کرونا، از مردم خواست کمتر برای انجام آزمایش کووید-19 اقدام نمایند، این درحالی است که پیش از این از مردم خواسته شده بود که آزمایش ویروس کرونا بدهند

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری ورج (Verge)، تا به امروز بیش از 186 هزار نفر در آمریکا به دلیل ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده اند و این در حالی است که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC)به عنوان یکی از نهادهای تحت نظارت وزارت بهداشت این کشور در هفته جاری شرایط مبارزه با بدترین بیماری همه گیر در یک قرن گذشته را تسلیم خاطرنشان کرد.

در مطلب درج شده در این پایگاه خبری آمریکایی با عنوان راهنمای آزمایش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری همه گیری را بدتر می نماید آمده است: در اوایل این هفته، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده با به روزرسانی توصیه های خود در مورد کووید-19، از مردم خواست تا افراد کمتری آزمایش ویروس کرونا بدهند.

توصیه پیشین این آژانس این بود که تمامی افراد در تماس با شخص مبتلا باید به سرعت شناسایی شده و مورد آزمایش قرار گیرند. اما اکنون گزارش تازه این آژانس بهداشت آمریکایی می گوید افراد بدون علائم لزوما به آزمایش احتیاج ندارند، حتی اگر به صورت مستقیم در تماس با شخص مبتلا بوده و یا در اجتماعات عظیم شرکت نموده باشند. این امر استثنائاتی را برای افراد آسیب پذیر ایجاد نموده و دستورالعمل مبهمی را برای پیروی از مقامات بهداشت محلی اضافه نموده که تحت شرایط عادی، به هدایت های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری مراجعه نمایند.

معین نیست چرا چنین تغییراتی ایجاد شده، اما در نهایت هم اهمیتی ندارد زیرا این توصیه ها ما را به سوی موارد مهمتری سوق می دهد؛ توصیه هایی که اگر دنبال گردد جان باختن آمریکایی های بسیاری را سبب می گردد.

ویروس کووید-19 دنیا را ویران نموده زیرا هنوز نحوه عملکرد آن به درستی شناخته نشده است. براساس دستورالعمل های پیشین مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، به طور متوسط 5 روز و حداکثری 14 روز زمان ضروری است تا فرد مبتلا به ویروس کرونا علائم را بروز دهد. تخمین ها همچنین نشان می دهد نزدیک به 30 تا 40 درصد افراد هرگز در صورت ابتلا علائمی از خود نشان نمی دهند. تحقیقات نشان می دهد افراد بدون علائم می توانند ناقل باشند.

از اینرو، مبارزه با کووید-19 مستلزم قطع زنجیره عفونت ها است. این امر شامل یافتن موارد مبتلا در اسرع وقت، تشخیص افراد دیگر در معرض شخص مبتلا و قرنطینه نمودن آن ها و همچنین آزمایش این افراد است. اما در حال حاضر، آژانس بهداشتی آمریکا تمامی این توصیه ها را کنار گذاشته و تنها از افراد می خواهد خود را از نظر علائم کنترل نمایند که این امر تاثیر چندانی در جلوگیری از شیوع کرونا ندارد.

دولت دونالد ترامپ درمان و واکسن ویروس کرونا را راهکار مناسبی برای مقابله با ویروس کرونا دانسته است. اما این گزینه ها نه تنها در کوتاه مدت که در میان مدت هم به داد جلوگیری از گسترش کووید-19 نمی رسد و آزمایشات واکسن حتی با پیشرفت های بی سابقه ماهها طول می کشد.

این در حالی است که کشورهای دیگر با آزمایش و ردیابی افراد در تماس با شخص مبتلا، شیوع را تحت کنترل درآورده اند.

در آغاز همه گیری کرونا، مقامات بهداشتی و درمانی ایالتی و فدرال آزمایش کرونا را برای بیمارانی که به خارج از کشور سفر می کردند یا در معرض یک مورد تایید آزمایشگاهی بوده، محدود کردند. این راهبرد، براساس فرضیاتی مبتنی بود که ویروس کرونا از خارج از کشور به عمد وارد شده و همین امر سبب شیوع فزاینده کرونا میان ساکنان نیویورک شد. به گونه ای که تنها در عرض 6 هفته، 10 هزار از افراد مقیم نیویورک جان خود را از دست دادند؛ رقمی معادل کشته شدگان حادثه 11 سپتامبر. این در حالی است که اگر مقامات شهری تنها یک هفته سریعتر واکنش نشان می دادند، اکثریت قریب به اتفاق جانباختگان می توانستند نجات یابند.

هرچند آمریکا از ماه مارس (اوایل فروردین) آزمایشات کرونا را افزایش داد، اما شیوع ویروس همچنان در جوامع بی شمار کوچکتر دیده شده است و با بازگشایی مدارس و مشاغل، شناسایی مبتلایان خاموش و توقف فرایند شیوع بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

پیش از این نیز ترامپ بارها و بارها اعلام نموده بود که انجام آزمایش و یافتن موارد بیشتر مبتلا به کووید-19 باعث شده شرایط آمریکا بدتر به نظر برسد. وی به اشتباه ادعا نموده که اگر کشور آزمایش کووید-19 را متوقف کند، موارد بسیار اندکی خواهیم داشت.

اما خوشبختانه به نظر نمی رسد که ایالت ها از این توصیه ها پیروی می نمایند. گوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا بلافاصله پس از ارائه توصیه های جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری گفت که وی به هدایت های جدید بی اعتنایی می نماید. ایالت های تگزاس، فلوریدا، نیویورک و سایر ایالت هایی که درگیر شیوع کرونا هستند هم همین فرایند را دنبال نموده اند.

در این میان کارشناسان محلی بهداشت از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری خواسته اند که در دستورالعمل های خود بازنگری نمایند و حتی آنتونی فائوچی رییس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی ابراز نگرانی نموده که این توصیه ها باعث می گردد افراد از انجام آزمایش سرباز زنند.

در این میان، به نظر می رسد کاخ سفید نسبت به افزایش نگران نماینده آمار جان باختگان که از اواخر ماه ژوئیه (اوایل مرداد) روزانه به حدود 1000 نفر رسیده است، بی اعتنا است.

نیوسام پس از ارائه توصیه های جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری تاکید نمود هدایت های تازه این مرکز را در راستای اظهارات ترامپ دانست و نسبت به سیاسی شدن این مرکز هشدار داد. سخنانی که به نظر می رسد با توجه به اصرار بی اندازه ترامپ برای کاهش انجام آزمایشات دور از ذهن هم نباشد.

هرچند در این شرایط نه سیاسی شدن مرکز کنترل و پیشگیری بیماری که مداومت این مرکز در مورد منع مردم برای انجام آزمایش کرونا اهمیت دارد.

براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز آمریکا همچنان رتبه نخست کشورهای دنیا را در مورد شیوع بیماری کووید-19 دارد؛ به گونه ای که تا به امروز بیش از 6 میلیون و 141 هزار آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده و از این میان بالغ بر 186 هزار و 800 نفر جان خود را از دست داده اند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1449

به "سیر صعودی مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا، اختلاف بر سر ضرورت انجام آزمایش کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیر صعودی مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا، اختلاف بر سر ضرورت انجام آزمایش کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید