طالقانی: برابر قانون و اساسنامه هیئت ها عمل می کنیم، آقایان برای استیضاح رئیس هیئت فوتبال قم اصرار داشتند

به گزارش هدا بلاگ، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره فرایند برگزاری مجمع فوق العاده هیئت فوتبال استان قم و استیضاح رئیس این هیئت ارائه کرد.

طالقانی: برابر قانون و اساسنامه هیئت ها عمل می کنیم، آقایان برای استیضاح رئیس هیئت فوتبال قم اصرار داشتند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عبدالکاظم طالقانی، عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته استان های فدراسیون فوتبال درباره استیضاح رئیس هیئت فوتبال قم گفت: ما برابر قانون و اساسنامه هیئت ها عمل می کنیم. ماده 24 به روشنی معین نموده که استیضاح روسای هیئت ها به چه شکلی انجام می گردد و ابهامی در این باره وجود ندارد. همچنین مباحث مربوط به مجمع عمومی هم در بند 17 تصریح شده است.

رئیس کمیته استان های فدراسیون فوتبال ادامه داد: در روزهای ابتدایی اردیبهشت، 6 عضو مجمع قم درخواست استیضاح آقای بهرامی را به فدراسیون فوتبال ارائه کردند. پیشنهاد این اعضا برکناری نامبرده بود که در 5 بند توضیحاتی در این باره ارائه شد. بعد از آن تحقیقات مقدماتی درباره برنامه های مربوطه شروع شد و در گام نخست سه نفر از جمع این 6 نفر به صورت حضوری در جلسه شرکت کردند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال توضیح داد: این سه نفر آقایان اصغری، آبکار و حسینی بودند که در نشست با من شرکت کردند و از آنها پرسیدم موضوع چیست. در آن جلسه گفتم با توجه به اینکه آقای بهرامی زحمات زیادی کشیده و سرانجام فعالیت ایشان 8 ماه دیگر است اجازه بدهید در انتخابات آینده هیئت قم مشکل حل گردد اما هر سه عضو اصرار به کار خود داشتند.

وی ادامه داد: در ادامه من با سه فرد معترض دیگر تماس گرفتم که این سه نفر نماینده وزارت آموزش و پرورش، آقای جان جان و قلی زاده بودند که آنها هم بر امضا خود تاکید داشتند. ما بر اساس این درخواست خواستار برگزاری مجمع فوق العاده شدیم. در پاسخ از سوی دبیر هیئت قم اعلام شد که سه نفر از این اسامی اهلیت ندارند و بنابراین استیضاح منتفی است.

طالقانی اضافه نمود: پس از اعلام نظر دبیر هیئت فوتبال قم مباحث آنالیز شد و مطابق نامه ها و مستندات موجود روشن شد که این سه عضو به صورت قانونی در مجمع حضور دارند و مستندات این موضوع در فدراسیون به صورت کامل موجود است.

وی ادامه داد: برای مثال یکی از مباحث مورد اعتراض دبیر هیئت فوتبال قم درباره نماینده بازیکنان در مجمع بود. خیلی جالب است که آقای جان جان در مجمع قبلی معرفی شده بود اما بدون اطلاع فدراسیون آقای مسعود ابرقویی در جلسه شرکت کرد. ما این بار در لیست پیگیری کردیم و دیدیم که آقای ابرقویی بازیکن شاغل در اصفهان و باشگاه سپاهان است و در مجمع قبلی بدون اطلاع فدراسیون و غیرقانونی تغییر انجام شده است. ما در نامه خطاب به دبیر هیئت پرسیدیم که علت این جابجایی چه بوده است و این بحث قابل پیگرد است. تاکید شد که تخلف در مجمع بوده و باید آنالیز گردد. بر اساس مستندات موجود آقای جان جان باید به عنوان نماینده بازیکنان در هیئت حضور پیدا می نموده است. دلیلش هم این است که وی حائز شرایط نمایندگی بازیکنان در مجمع است نه آقای ابرقویی که بازیکن تیم سپاهان است.غیر ممکن است بازیکنی که قرارداد در خارج از استان دارد در مجمع استان دیگری حضور پیدا کند و همه روسای محترم هیئت های استان ها کاملا از این موضوع اطلاع دارند.

رئیس کمیته استان ها اضافه نمود: طبق ماده 24 و بند 12 برای استیضاح احتیاج به یک سوم اعضای مجمع وجود دارد و با توجه به اینکه این 6 نفر مورد تایید هستند و حتی اگر تعداد استیضاح کنندگان 5 نفر هم بود برگزاری مجمع فوق العاده هم قانونی بود.در ادامه ما تاکید کردیم که موضوع برگزاری مجمع به اعضا اعلام گردد اما دبیر هیئت فوتبال قم خواستار لغو شد که درخواست منتفی شدن مجمع مورد تایید رئیس فدراسیون قرار نگرفت. حتی با مدیرکل اداره ورزش و جوانان قم تماس گرفته شد ولی او گفت که نامه ها به دست من نرسیده است.در حالیکه کلیه نامه ها برای وی ارسال شده بود. حتی از ایشان محل برگزاری نشست را درخواست کردیم که وی برای برگزاری مجمع مکانی اختصاص نداد. پس از آن فدراسیون محلی را مشخص کرد و در ادامه مجمع با حضور بیش از دو سوم اعضا تشکیل شد. حتی روز مجمع حدود 15 دقیقه هم کلیه اعضا منتظر آقایان منعم و بهرامی بودند اما آنها در جلسه شرکت نکردند.

وی ادامه داد: جلسه با صحبت های سرپرست فدراسیون شروع شد و آقای بهاروند گفتند ما به دنبال اجرای قانون هستیم و در هر هیئتی امکان دارد چنین شرایطی به وجود بیاید. این اتفاق خوبی است که همواره جوابگوی مجمع باشیم. پس از آن، برگه اعلام اعتراض اعضا مجمع قرائت شد و به نوبت از اعضا معترض خواسته شد که نکات مدنظرشان را بگویند. در ادامه، دو بازرس و یک منشی انتخاب شدند تا مراحل مربوطه به خوبی طی گردد.

طالقانی اضافه نمود: پس از صحبت های 6 مخالف، بقیه هم در راستای صحبت های این نفرات موافقت خود را با استیضاح اعلام کردند و در ادامه آرا مجمع توسط سه عضو انتخاب شده شمارش شد و رای به برکناری رئیس هیات فوتبال قم با 10 عضو داده شد. در سرانجام اینکه اساس بحث اجرای قانون بر اساس دیدگاه های اعضای مجمع هیئت فوتبال قم بود و این موضوع مورد تاکید قرار داشت. در این باره اسناد و مدارک مربوطه به صورت کامل در فدراسیون جهت ارائه به افکار عمومی وجود دارد.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 690

به "طالقانی: برابر قانون و اساسنامه هیئت ها عمل می کنیم، آقایان برای استیضاح رئیس هیئت فوتبال قم اصرار داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالقانی: برابر قانون و اساسنامه هیئت ها عمل می کنیم، آقایان برای استیضاح رئیس هیئت فوتبال قم اصرار داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید