طراحی باغ موزه پادگان ارومیه با توجه به هویت نظامی انجام می گردد

به گزارش هدا بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: در طراحی سایت باغ موزه پادگان ارومیه سعی می گردد هویت نظامی این مجموعه حفظ گردد.

طراحی باغ موزه پادگان ارومیه با توجه به هویت نظامی انجام می گردد

جهت دریافت خدمات طراحی و ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی، جلیل جباری 30 تیرماه، در جلسه ویدئوکنفرانس با محمدرضا کارگر مدیرکل موزه های کشور اظهار کرد: از آنجایی که پادگان ارومیه سابقه نظامی دارد و در چندین دوره، رده های مختلف نظامی در این پادگان حضور داشتند، طراحی این مجموعه برای تغییر کاربری به موزه باید متناسب با سابقه آن باشد.

او اضافه نمود: معیار عمل اقدامات اجرا شده در اراضی پادگان لشکر 64 ارومیه، طبق مصوبات بهمن ماه سال 98 شورای عالی معماری و شهرسازی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی بیان کرد: در این اراضی بخش هایی با کاربری تجاری، خدماتی و اداری به همراه یک باغ موزه ایجاد خواهد شد.

او گفت: از آنجایی که زمین ها متعلق به ارتش است برای انجام اقدامات لازم، احتیاج به دریافت مجوز از مسئولان ارتش بود که خوشبختانه آن ها همکاری های خوبی با اداره کل استان داشتند.

جباری اضافه نمود: بخشی از اقدامات در اراضی پادگان لشکر 64 ارومیه با همکاری شهرداری ارومیه انجام خواهد شد که به همین منظور رایزنی های زیادی با شهرداری اجرا شده است.

لزوم توجه شهرداری ارومیه به رعایت ضوابط بافت تاریخی اراضی پادگان لشکر 64

محمدرضا کارگر مدیرکل موزه های کشور نیز در این جلسه گفت: شهرداری ارومیه باید در این مجموعه براساس عملکرد و هویت پادگان اقدامات خود را انجام دهد و خود را ملزم بداند که ضوابط این باغ تاریخی را رعایت کند و این کار مستلزم تدوین ضوابط برای این مجموعه است.

او اضافه نمود: شهرداری ارومیه باید به این موضوع توجه داشته باشد که باغ موزه اراضی پادگان لشکر 64 ارومیه محلی برای حضور مردم و پر کردن اوقات فراغت آن ها است و محل درآمدزایی نیست.

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 678

به "طراحی باغ موزه پادگان ارومیه با توجه به هویت نظامی انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی باغ موزه پادگان ارومیه با توجه به هویت نظامی انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید