طرح رایگان گازسوز کردن خودرو های عمومی کلید خورد

به گزارش هدا بلاگ، قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: طرح رایگان گازسوز کردن خودرو های عمومی با گازسوز کردن 600 دستگاه وانت بار کلید خورده است.

طرح رایگان گازسوز کردن خودرو های عمومی کلید خورد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از وزارت نفت، حمید قاسمی ده چشمه گفت: طرح رایگان گازسوز کردن خودرو های عمومی با گازسوز کردن 600 دستگاه وانت بار کلید خورده است.

وی گفت: این طرح هم اکنون به صورت عملی شروع شده است و پیش بینی ما این است که روزانه حدود یک هزار دستگاه خودروی عمومی از جمله تاکسی و وانت بار گازسوز شوند.

وی با اشاره به دریافت بیش از 45 هزار تقاضا در سامانه جدید ثبت نام دوگانه سوز کردن خودرو های عمومی گفت: 25 هزار مورد ثبت شده مربوط به خودرو های شخصی بوده است که مشمول طرح نیستند و در سامانه جدید در همان مرحله ثبت نام شناسایی می شوند.

قاسمی با تاکید بر آمادگی کارگاه های مجاز و کارخانه های تبدیل تاکید نمود: این امکان وجود دارد تا در صورت احتیاج ظرفیت این کارخانه ها افزایش یابد.

وی زمان انتظار برای تبدیل را حدود یک هفته خاطرنشان کرد و گفت: ثبت نام در سایت https://gcr.niopdc.ir/login و تبدیل خودرو های عمومی طبق این طرح رایگان است.

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به اینکه اولویت این طرح با تاکسی و وانت بارهاست، گفت: ظرفیت اولیه کارگاه ها برای گازسوزکردن این دسته از خودرو ها در نظر گرفته خواهد شد، اما در مراحل بعدی مسافربر های شخصی از جمله تاکسی های اینترنتی (اسنپ و تپسی و...) و نیز مسافربر های بین شهر ها و روستا ها نیز مشمول طرح خواهند شد.

قاسمی اضافه نمود: تاکسی های اینترنتی و مسافربر های بین شهری و روستایی به وسیله فهرستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه خواهد نمود، به مرور در نوبت تبدیل قرار خواهند گرفت.

وی همچنین با تأکید بر آمادگی زیرساخت ها در این سامانه برای دریافت اطلاعات خالص و سرعت دریافت کار ثبت نام، گفت: پیمانکاران طرح نیز هم زمان به اطلاعات پنل این سامانه دسترسی دارند و می توانند برای کارگاه ها و تامین کالا و مباحث اقتصادی برنامه ریزی نمایند.

قاسمی تاکید نمود: هم اکنون به طور میانگین روزانه 21 میلیون مترمکعب گاز سی ان جی در کشور توزیع می گردد که با توجه به زیرساخت های موجود امکان افزایش این رقم تا روزانه 40 هزار مترمکعب نیز وجود دارد.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 750

به "طرح رایگان گازسوز کردن خودرو های عمومی کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح رایگان گازسوز کردن خودرو های عمومی کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید