طرح های توسعه بازار گردشگری تدوین شد، هتل کپسولی ایرانی ایراد دارد

به گزارش هدا بلاگ، حسین اربابی، مدیرعامل کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی با اعلام این که به شدت به دنبال توسعه و افزایش ناوگان امداد خودرو و تسهیل استفاده مردم از این امکانات هستیم، تاکید نمود: به همین دلیل کارت های طلایی، نقره ای، برنز و الماس یک ساله صادر کردیم که هر کدام خدمات مختلفی را با شرایط و قیمت مناسبی ارائه می دهند.

طرح های توسعه بازار گردشگری تدوین شد، هتل کپسولی ایرانی ایراد دارد

مدیرعامل کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی درباره برگزاری مسابقات رالی با توجه به شرایط کنونی اعلام کرد: ما در این مدت تمام سعی خود را برای قانع کردن فضا حاکم بر ستاد کرونا به کار گرفتیم که مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و با کمترین خطر از فضا توریستی حاکم بر رالی تور استفاده نمایند و یک رالی موتور هم در اواخر خردادماه برگزار کردیم. چنین اقداماتی می تواند به برگرداندن نشاط اجتماعی و سلامت روان مردم یاری کند.

برنامه ریزی برای برگزاری رالی با 200 شرکت نماینده

اربابی یکی از حوزه هایی که در این شرایط نشاط اجتماعی و سلامت روح را تأمین نموده و به صورت انفرادی انجام می گردد را رالی تور اعلام کرد و گفت: برنامه ریزی هایی برای برگزاری یک مسابقه رالی با 200 اتومبیل انجام دادیم و آمادگی لازم را در این خصوص داریم. منتظریم که این فضا پرالتهاب آرام بگیرد و شرایط مساعد برای برگزاری فراهم گردد.

او شروع رالی های بین المللی را وابسته به متغیرهای فراوانی دانست و گفت: این موارد از عهده ما خارج است و باید ببینیم که شرایط چگونه خواهد شد؛ البته دکتر مونسان در فکر به کارگیری تمهیداتی برای ورود توریست خارجی است.

مدیرعامل کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی در ارتباط با صدور اسناد بین المللی اعلام کرد: این تصور به اشتباه وجود دارد که برای صدور این مدارک احتیاج به بازگشایی مرزها است. در این مدت با تسهیلات مختلفی که فراهم شد در کم ترین زمان و بدون مراجعه حضوری صدور سند مالکیت، گواهینامه و اسنادی که امکان صادر شدن آن ها وجود داشت، به وسیله سایت کانون صورت گرفت.

مراحل پایانی استقرار هتل های کپسولی در فرودگاه ها

او بهترین اقدام اجرا شده در حوزه توریستی را در این دوران، رونمایی از هتل کپسولی ها دانست و اضافه نمود: در اماکن مختلف و اکوکمپ ها در حال آنالیز زیرساخت ها و شناسایی فضاهایی هستیم که امکان مستقر کردن این هتل های کپسولی وجود داشته باشد. استقرار در فرودگاه ها مراحل پایانی را پشت سر می گذارد و در حال حاضر پیگیر مستقر کردن این هتل ها در بیمارستان ها هستیم.

اربابی در مورد پیشرفت بومی سازی هتل های کپسولی اعلام کرد: واقعیت این است که نمونه هایی توسط شرکت های دانش بنیان ساخته شده است، اما این نمونه ها با آنچه که ما ارائه کردیم و مدنظرمان است تفاوت های فاحشی دارد. درخواست نموده ایم که این ایرادات را اصلاح نمایند تا نهایتاً به فراوری داخلی دست پیدا کنیم.

او عدم احساس احتیاج در بازار را دلیل ناتوانی متخصصان در فراوری این نمونه ها دانست و اضافه نمود: ما بازار هدف را شناسایی کردیم و از کسانی که توانایی ساخت دارند استقبال می کنیم. امیدواریم که هر چه زودتر متخصصان داخلی یک نمونه مقبول ارائه دهند.

امکان واردات هتل های کپسولی وجود دارد؟

مدیرعامل کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی درباره امکان واردات هتل های کپسولی، گفت: این مدل از هتل ها احتیاج بازار ایران است که باید عملیاتی گردد و بخش خصوصی برای آن اهتمام دارد. در صورتی که فراوری داخلی صورت بگیرد مسلما اولویت با متخصصان داخلی است؛ اما پایلوت های داخلی کاملاً یک کار ذهنی بدون در نظر دریافت فضا و شرایط مسافر ساخته شده اند.

او در مورد قیمت تمام شده هتل های کپسولی گفت: قیمت ها 30 تا 100 میلیون تومان برآورد شده که البته بستگی به آپشن ها و خدمات متفاوت دارد.

مهر نوشت، او به برنامه ریزی و آماده شدن سه طرح برای توسعه بازار توریستی کشور اشاره نمود و اضافه نمود: بر خلاف همواره که به فکر توسعه زیرساخت ها بودیم، در کوشش برای تحریک بازار به سمت تاسیسات توریستی هستیم و در روزهای آینده درباره این طرح ها اطلاع رسانی کاملی خواهد شد. در وزارتخانه کوشش خوبی برای تشویق مردم به سمت استفاده از تاسیسات رسمی توریستی شکل گرفته که با اجرایی شدن این طرح ها، شاهد خروجی خوبی در این جهت خواهیم بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1202

به "طرح های توسعه بازار گردشگری تدوین شد، هتل کپسولی ایرانی ایراد دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های توسعه بازار گردشگری تدوین شد، هتل کپسولی ایرانی ایراد دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید