عربستان، کرونا ابزار جدید مقامات برای کینه ورزی علیه شیعیان، هتاکی نیروهای امنیتی به شهدای قطیف

به گزارش هدا بلاگ، مقامات سعودی در ادامه کینه توزی های خود علیه شیعیان این کشور٬ این بار از حواشی مربوط به کرونا و خلوتی خیابان ها برای تجاوزگری و هتک حرمت مزار شهدای قطیف استفاده کردند.

عربستان، کرونا ابزار جدید مقامات برای کینه ورزی علیه شیعیان، هتاکی نیروهای امنیتی به شهدای قطیف

به گزارش گروه بین الملل هدا بلاگ به نقل از پایگاه خبری العهد آدینه شب گذشته اعضای سرویس های امنیتی عربستان سعودی همانند دزدان و سارقان تصمیم گرفتند ناعادلانه به مزار شهدا در منطقه شیعه نشین العوامیه تجاوز نموده و حرمت آنها را از بین ببرند.

عصر آدینه گذشته، مقامات سعودی از تعهد اهالی العوامیه به قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا سوءاستفاده و قبرستان شهدای تظاهرات های مسالمت آمیز این منطقه را برای خالی کردن عقده ها و کینه های تاریخی خود انتخاب کردند. عناصر سعودی با دیدن اسامی قهرمانانی که به ناحق توسط نیروهای امنیتی کشته شده بودند٬ دستور تخریب مقبره آنها را دادند.

منابع محلی استان شیعه نشین قطیف گزارش دادند که در روز چهارشنبه 25 مارس 2020 انجمن خیریه العوامیه اطلاع داد که قبرستان این منطقه به جز موارد دفن مرده ها به دلیل شیوع ویروس همه گیر کرونا تا اطلاع ثانوی بسته است. در این میان مسئولان امنیتی سعودی با سوءاستفاده از خلوتی خیابان ها و عدم حضور مردم در آن تصمیم گرفتند شبانه نقشه توطئه آمیز تجاوزگری خود به آرامگاه شهدای این منطقه را عملی نمایند.

بر اساس اطلاعات منابع مذکور در قبرستان این منطقه 22 مقبره شهدای قطیف که در تظاهرات های مسالمت آمیز به دست عناصر امنیتی سعودی به شهادت رسیدند وجود دارد و 49 نفر از افرادی که توسط مقامات سعودی ترور و اعدام و یا در بازداشت شهید شدند نیز در این قبرستان دفن شده اند.

منابع مذکور میان این جنایت جدید مقامات سعودی در هتک حرمت شهدای العوامیه با کمپین تجاوزات اخیر آنها در ماه گذشته علیه اهالی قطیف که از زیارت عتبات مقدس جمهوری اسلامی ایران بازگشته بودند ارتباط قائل شدند.

واقعیت آن است که چنین تجاوزاتی نمی توانست در یک روز عادی اتفاق بیفتد و شرایط به وجود آمده در سایه شیوع کرونا این کار را برای مقامات سعودی آسان کرد و گمان کردند در تاریکی شب و بدون وجود هیچ شاهدی کسی متوجه نخواهد شد چه اتفاقی افتاده است.

کسانی که از حملات عربستان سعودی علیه اهالی مناطق شیعه نشین عربستان در شرق این کشور خبر داشته باشند بهتر می توانند درک نمایند که مردم این مناطق تا چه اندازه مستضعف هستند و و دولت عربستان هرکاری که بخواهد ضد این افراد انجام می دهد؛ هر اتهامی بخواهد به آنها وارد می کند٬ آنها را به پای چوب اعدام و زندان می کشاند و هیچ کس نمی تواند مانع ستمگری های آن گردد.

نقض گسترده حقوق بشر در عربستان موضوعی است که همیشه مورد توجه سازمان ها و گروه های بین المللی حقوق بشری بوده است. اما باید توجه داشت که خشونت فرقه ای و سیاست های تبعیض آمیز نظام مند به ویژه علیه شیعیان در عربستان از جمله مواردی است که علیرغم در پی داشتن قربانیان فراوان، اغلب از نگاه جامعه بین المللی دور مانده و مورد غفلت واقع شده است.

پوشش رسانه ای این اتفاقات به ندرت انجام می گردد و عمده خبر ها به وسیله گزارش های غیرقابل تایید در شبکه های اجتماعی منتشر می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 505

به "عربستان، کرونا ابزار جدید مقامات برای کینه ورزی علیه شیعیان، هتاکی نیروهای امنیتی به شهدای قطیف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، کرونا ابزار جدید مقامات برای کینه ورزی علیه شیعیان، هتاکی نیروهای امنیتی به شهدای قطیف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید