عملکرد درخشان شش ماه ابتدای سال 99 شرکت بیمه ما

به گزارش هدا بلاگ، بر اساس اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای 6 ماهه منتهی به 99/06/31 (حسابرسی نشده) شرکت بیمه ما که منتشره در سامانه اطلاع رسانی ناشران، سود خالص هر سهم شرکت بیمه ما تا خاتمه شهریور ماه 1605 ریال رقم خورده است.

عملکرد درخشان شش ماه ابتدای سال 99 شرکت بیمه ما

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری بورس24 بر اساس اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای 6 ماهه منتهی به 99/06/31 (حسابرسی نشده) شرکت بیمه ما که در سامانه اطلاع رسانی ناشران منتشر شده است، سود خالص هر سهم شرکت بیمه ما تا انتها شهریور ماه 1605 ریال رقم خورده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش از 281% و نسبت به سال 98 بیش از 209% رشد داشته است و این در حالی است که پیش بینی می شود فرایند درآمدهای سرمایه گذاری بعد از افت ناشی از سقوط شاخص کل بورس به مرزهای 1.400.000 واحد در یکی دو ماه اخیر مجددا مسیری صعودی را در پیش گیرد.

با توجه به سود خالص شناسایی شده هر سهم به میزان 1605 ریال برای شش ماهه ابتدای سال 99، شاخص EPS (ttm) برای دوره یکساله گذشته منتهی به 99/06/31 با احتساب سرمایه 4000 میلیارد ریالی به رقم 639 ریال ارتقا پیدا کرده که با توجه به قیمت انتهای 6260 ریال برای هر سهم شرکت بیمه ما در تاریخ 99/07/30، باعث کاهش P/E شرکت به زیر 10 شده که نسبت به P/E بازار و صنعت بیمه از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است ، لذا همین امر دلیلی است بر سودآوری و بازدهی مناسب شرکت و همچنین ارزندگی سهام شرکت بیمه ما که همیشه پیروز به جلب نظر سرمایه گذاران شده است.

پیاده سازی فرآیند بهینه سازی پرتفوی سرمایه گذاری و هدایت و تمرکز سرمایه گذاری ها از بخش کم بازده به بخش پر بازده و بخصوص بازار سهام باعث افزایش قابل توجه درآمدهای سرمایه گذاری شده که بیش از کل برنامه سال 99 بوده و در ادامه سال نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

از جمله برنامه های شرکت بیمه ما که از سال گذشته آغاز و در سال جاری نیز به شکل مطلوب ادامه یافته، تلاش برای حفظ جایگاه واقعی ارزش، نقدشوندگی و شناوری سهام شرکت به منظور صیانت از حقوق و منافع سهامداران و افزایش هر چه بیشتر رضایت مندی ایشان است که این برنامه با اختصاص بودجه مناسب و در چارچوب صندوق اختصاصی بازارگردانی همچنان تقویت شده و با فرایندی مثبت ادامه خواهد یافت.

در 6 ماه ابتدای سال بازده پرتفوی سرمایه گذاری به نحو مطلوبی بالاتر از بازده بازار و سایر نهادهای سرمایه گذاری در بازار بوده و این نشاندهنده عملکرد بهینه شرکت در بخش سرمایه گذاری است. با توجه به عملکرد 6 ماهه سرمایه گذاری و با در نظر داشتن پرتفوی بهینه سرمایه گذاری، شرایط موجود و برنامه های آینده، پیش بینی می شود که تا انتها سال رکوردهای بی نظیری را در بخش سرمایه گذاری ببینیم.

طی شش ماهه ابتدای سال 99 در عملیات بیمه ای نیز شرکت عملکرد درخشانی داشته و درآمد حاصل از حق بیمه با 55% افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 6489 میلیارد ریال بالغ شده است و ضریب خسارت کمتر از 70 نشان از مدیریت بهینه ریسک و تمرکز بر جذب رشته های کم ریسک در پرتفوی بیمه ای دارد، همچنین با توجه به ثبت سرمایه 4000 میلیارد ریالی در تاریخ 99/07/06 اقدامات لازم در خصوص اخذ مجوز قبولی اتکایی آغاز شده است.

عملکرد شش ماهه ابتدای سال 99 و برنامه های توسعه ای شرکت برای ارائه محصولات جدید و تداوم سودآوری از محل فعالیتهای بیمه ای و سرمایه گذاری طی سالهای آینده همگی بشارت از جایگاه ویژه فعلی و آینده روشن این شرکت در صنعت بیمه دارند.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1804

به "عملکرد درخشان شش ماه ابتدای سال 99 شرکت بیمه ما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد درخشان شش ماه ابتدای سال 99 شرکت بیمه ما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید