عمل تنگ کردن واژن

به گزارش هدا بلاگ، خبرنگاران: تنگ کردن واژن! بله حرف زدن در خصوص این جور چیز ها معمولا راحت نیست، اما بیایید روراست باشیم؛ شما به عنوان یک خانم هرگز به مسئله تنگ کردن واژن فکر ننموده اید؟ حتی شاید در وبسایت ها جستجو نموده باشید تا ببینید آیا راهی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که بتوانید آن را امتحان کنید، خصوصا بعد از زایمان.

عمل تنگ کردن واژن

هر چند تنگ کردن واژن نباید موضوع مهم و ضروری باشد، اما خیلی از زنان در این مورد دچار اضطراب هستند. بعضی از خانم هایی که به تنگ کردن واژن فکر می نمایند، تصورشان این است که واژن شان شُل شده و به همین دلیل اعتماد بنفس و مهارت های جنسی خود را از دست داده و احساس می نمایند چیزی کم دارند.

آیا واقعا به تنگ کردن واژن احتیاج دارید؟

بیشتر خانم ها دوست دارند بی عیب و خواستنی باشند، خصوصا از جهت جاذبه های جنسی. به همین دلیل، بیشتر خیلی ها تصور می نمایند تنگ کردن واژن، راه چاره اصلی است، خصوصا بعد از زایمان طبیعی. یک واژن تنگ می تواند لذت جنسی را برای هر دو طرف حین رابطه افزایش بدهد.

اما زمانی که واژن شُل می گردد، ممکن است رابطه جنسی کمتر تحریک نماینده باشد؛ و این زمانی است که مسئله تنگ کردن واژن را می توان مطرح نمود. تنگ کردن واژن، فرایندی است که طی آن، عضلات لگن سفت می شوند. این کار یاری می نماید عضلات کف لگن تا حدودی خاصیت الاستیته یا کشسانی بیشتری پیدا نمایند و در نتیجه تنگی واژن حاصل گردد.

راه و روش های طبیعی گوناگونی برای تنگ کردن واژن وجود دارد، اما گاهی خانم ها انتخاب می نمایند که با عمل جراحی، تنگ کردن واژن را انجام دهند. به عمل جراحی برای تنگ کردن واژن، واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی گفته می گردد.

اما پیش از اینکه به آنالیز راه چاره های تنگ کردن واژن بپردازیم، اجازه دهید به سوال عظیم تری جواب بدهیم: چرا واژن شُل می گردد؟. آیا علت شل شدن واژن می تواند نداشتن رابطه جنسی، رابطه جنسی بسیار زیاد، زایمان طبیعی و یا انجام نادرست تمرینات ورزشی باشد؟

احتیاج به تنگ کردن واژن؛ واژن چطور شل می گردد؟

برخلاف باور عمومی که رابطه جنسی زیاد می تواند واژن را شُل کند، شل شدن واژن می تواند چند دلیل داشته باشد که شامل زایمان طبیعی، یائسگی و فرایند اجتناب ناپذیر پیری می گردد. در هر یک از این موقعیت ها، شما استروژن از دست می دهید و این می تواند منجر به شل شدن یا افتادگی واژن گردد. بیشتر یا کمتر رابطه جنسی داشتن هیچ ارتباطی با خاصیت الاستیته یا خاصیت کشسانی واژن تان ندارد.

احتیاج به تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی

هر بار که وضع حمل می کنید، عضلات کف لگن شما تحت فشار بسیار زیادی قرار می گیرند که نتیجه آن می تواند شل شدن دهانه رحم بعد از هر زایمان باشد. همچنین تعداد زایمان ها و فاصله زمانی کوتاه بین شان می تواند باعث گردد دهانه واژن، باز و شُل گردد.

خیلی از خانم ها عمل سزارین را انتخاب می نمایند تا جلوی وارد شدن فشار بر واژن را بگیرند، اما اجازه دهید همین الان شما را از این تصور اشتباه رها کنیم؛ عمل سزارین نمی تواند از باز شدن واژن و شُل شدن آن جلوگیری کند. شما هر شیوه ای را برای زایمان انتخاب کنید، این اتفاق خواهد افتاد و دلیل آن نیز، وزن کودک، ژن های شما، اینکه طی بارداری تمرینات کف لگن را انجام داده باشید یا نه و تعداد زایمان های تان است.

احتیاج به تنگ کردن واژن به دلیل عوارض پزشکی

یائسگی و یا عوارضی مانند کیست ها و در بعضی موارد سرطان، می توانند باعث شوند دهانه واژن شُل و افتاده گردد. هر چند این مسئله هیچ مسئله ای در زایمان ایجاد نمی نماید، اما می تواند بر اعتماد بنفس یک زن در بلند مدت اثر بگذارد. اگر دچار هر گونه عارضه یا بیماری هستید که شامل عمل جراحی در اطراف رحم یا دهانه رحم تان می گردد، بد نیست شرایط واژن تان نیز آنالیز گردد. خوشبختانه تنگ کردن واژن دیگر فقط یک فانتزی نیست و قابل انجام است.

احتیاج به تنگ کردن واژن به دلیل افزایش سن

سن شما نقش مهمی در نحوه تغییرات بدن طی سال های عمرتان دارد. واژن شما نیز مانند سایر قسمت های بدن تان با گذشت سال ها، ضعیف و شل می گردد.

دلیلش هم این است که عضلات کف لگن که نگهدارنده واژن هستند، خاصیت کشسانی خود را با افزایش سن از دست می دهند؛ بنابراین اگر متوجه شدید با افزایش سن، این عضو از قسمت خصوصی بدن تان تغییراتی پیدا نموده نگران نشوید، چون کاملا طبیعی است و برای هر کسی در زندگی رخ خواهد داد. فقط یادتان باشد چکاپ های زنانه تان را به طور مرتب انجام دهید و جدی بگیرید. شما حتی با افزایش سن هم می توانید واژن خود را جوان و محکم نگه دارید. برای تنگ کردن واژن روش هایی وجود دارد از جمله جراحی های زیبایی که در این زمینه به دادتان می رسند!

روش های تنگ کردن واژن

همانطور که گفتیم تنگ کردن واژن هم به وسیله جراحی و هم با راه چاره های طبیعی امکانپذیر است.

تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی

واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی یک عمل جراحی ترمیمی برای تنگ کردن واژن است. طی این عمل، واژنی که به هر دلیلی شل و افتاده شده، تنگ و سفت می گردد. در عمل جراحی برای تنگ کردن واژن، پزشک دیواره های واژن را می کشد و سفت می نماید. به عمل تنگ کردن واژن، جوانسازی واژینال نیز گفته می گردد.

بعضی از خانم ها تصمیم می گیرند عمل ترمیم پرده بکارت را انجام دهند و به شرایط بکارت برگردند. بعضی نیز انتخاب می نمایند که طی عمل جراحی، بافتی که روی کلیتوریس را می پوشاند بردارند.

بعضی ها نیز ترجیح می دهند نقطه G را عظیم تر نمایند که طی این عمل، کلاژن به دیواره جلویی واژن تزریق می گردد تا تحریک جنسی افزایش بیابد. اما در عمل لابیاپلاستی برای تنگ کردن واژن، فُرم لابیا تغییر خواهد نمود.

تنگ کردن واژن با عمل جراحی؛ عوارض و پیامد ها

عمل های جراحی که برای تنگ کردن واژن یا جوانسازی واژن انجام می شوند مانند هر عمل زیبایی دیگری، عوارض خود را دارند. اول اینکه نسبتا گرانقیمت اند. در ضمن می توانند سبب عفونت، تغییرات دائمی در حس و در ضمن اسکار و درد شوند؛ بنابراین بهترین کار این است که سراغ روش های طبیعی تنگ کردن واژن بروید مانند رژیم غذایی و ورزش.

تنگ کردن واژن با تمرینات ورزشی مربوط به عضلات کف لگن

طبیعی ترین راه حفظ جوانی و قدرت واژن و در نتیجه تنگ کردن واژن، تمرین دادن عضلات کف لگن است که به روش های مختلفی می توانید انجام دهید.

فیزیوتراپی عضلات کف لگن برای تنگ کردن واژن

یک متخصص فیزیوتراپی می تواند بر اساس عملکرد عضلات کف لگن شما، یک برنامه ورزشی برای تان در نظر بگیرد. این برنامه تمرینی بر اساس احتیاج های خاص شما و شرایط واژن تان طراحی می گردد؛ بنابراین مثلا اگر تازه زایمان نموده باشید، پس روتین تمرینی تان باید در ابتدا سبُک باشد و کم کم پُرشدت تر گردد.

تمرینات کگل برای تنگ کردن واژن

تمرینات کگل تمرینات بسیار معروف هستند که حتما در خصوصش شنیده اید و تنگ کردن واژن یکی از مهم ترین اثرات این تمرینات است. تمرینات کگل حرکاتی هستند که شامل مراحلی برای انقباض و آزاد کردن عضلات کف لگن می شوند. قبل از آغاز باید مثانه تان را خالی کنید. عضلات کف لگن خود را منقبض نموده و تا 10 شماره نگه دارید، رها نموده و دوباره تکرار کنید. با انجام منظم و مرتب این تمرینات، متوجه تفاوت چشمگیری خواهید شد.

یوگا و پیلاتس برای تنگ کردن واژن

یوگا و پیلاتس تمریناتی هستند که به تنگ کردن واژن نیز یاری می نمایند. هر دوی این ورزش ها، عضلات بدن را می کشند و کشسانی عضلات را افزایش می دهند که شامل عضلات کف لگن نیز می شوند. پوز های خاصی از یوگا برای تقویت و سفت کردن عضلات کف لگن و در نتیجه تنگ کردن واژن بسیار مفیدند. در پیلاتس نیز شما با انجام حرکات پُل می توانید عضلات کف لگن را تقویت نمایید.

رژیم غذایی برای تنگ کردن واژن

در کنار تمام توصیه های گفته شده برای تنگ کردن واژن و جوانسازی آن مهم است که رژیم غذایی سالمی داشته باشید و به آن پایبند بمانید. غذا هایی که می خورید روی سلامت و شادابی تمام بدن موثرند.

مثلا اگر می خواهید دچار عفونت واژن نشوید باید چای سبز را در رژیم غذایی خود داشته باشید. کاتچین موجود در چای سبز، از مجاری ادراری عبور نموده و ریسک رشد باکتری های مضر را کاهش می دهد. خوردن منظم پروبیوتیک ها مانند ماست و کیمچی و ساورکرات نیز می تواند واژن تان را سالم نگه دارد. این مواد غذایی، تعادل میان باکتری های خوب و بد را حفظ می نمایند.

این ها راه های ممکن و موثر برای تنگ کردن واژن هستند، اما آیا واقعا تنگ کردن واژن می تواند زندگی جنسی تان را بهتر کند؟

آیا تنگ کردن واژن، رابطه جنسی تان را بهتر می نماید؟

واقعیت این است که فقط خود شما می تواند جواب این سوال را بدهید. از خودتان بپرسید، آیا یک واژن تنگ تر به شما احساس جذابیت جنسی بیشتری می دهد؟ آیا تصور می کنید از زمانی که واژن تان را جوانسازی نموده اید، نظر همسرتان نسبت به شما تغییری نموده است؟ اگر پاسخ تان به همه این سوال ها مثبت بود، پس تنگ کردن واژن برای شما شگفت انگیز بوده است!

اما اجازه دهید مسئله ای را برای تان روشن کنیم. ارگاسم زمانی روی می دهد که بین نواحی حساس واژن و آلت تناسلی مرد، تماس و اصطکاک ایجاد گردد. این تحریک هر چه بیشتر باشد، ارگاسم بهتر و قوی تر خواهد بود. در نهایت اینکه شما چگونه به ارگاسم می رسید واقعا ربطی به تنگ بودن واژن تان ندارد بلکه به ارتباط عاطفی و فیزیکی شما و همسرتان بستگی دارد.

اینکه دوست دارید مطمئن باشید واژن تان سفتی و تنگی کافی را دارد اشتباه نیست. اگر تنگ کردن واژن به شما احساس بهتری می دهد، پس مناسب شماست و باید برای تنگ کردن واژن اقدام کنید. به هر حال رابطه جنسی و احساس خوب داشتن در خصوص آن بستگی به سلیقه و الویت های شما دارد.

روش های غیرجراحی تنگ کردن واژن

پدیده تنگ کردن واژن چیز جدیدی نیست. حتما تا به حال متوجه شده اید که پوست اندام تناسلی تان کمی شُل شده است. فرقی نمی نماید چقدر از واژن خود مراقبت کنید، به هر حال شما گشاد شدن واژن را در مرحله ای از زندگی خود تجربه می کنید. دلیل گشاد و شل شدن واژن هر چه که باشد شما می توانید با راه چاره هایی به تنگ کردن واژن خود فکر کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم راه های طبیعی تنگ کردن واژن چه هستند.

تنگ کردن واژن با گوس بری

گوس بری یک راه چاره معروف طبیعی برای تنگ کردن واژن است. بعضی از فواید این میوه شامل تقویت سلامت پوست و مو می گردد. چند عدد گوس بری را در آب بجوشانید. عصاره به دست آمده از این میوه با آب ترکیب شده و معجونی به دست می آید. آن را در یک بطری شیشه ای و در جای خشک نگهداری کنید. هر روز قبل از حمام کردن این محلول را به واژن تان بزنید تا خاصیت کشسانی عضلات واژن تان بیشتر شده و واژن تان تنگ گردد.

تنگ کردن واژن با آلوئه ورا

این هم یک راه چاره خانگی دیگر برای تنگ کردن واژن. ژل تازه آلوئه ورا برای سفت کردن عضلات واژن بسیار موثر است. یک عدد برگ آلوئه ورا را بردارید و ژل آن را استخراج کنید. هر روز چند قاشق ژل تازه را به بخش های داخلی و بیرونی واژن بزنید و ماساژ بدهید.

تنگ کردن واژن با کورکوما کوموسا

گیاه کوروکوماکوموسا یک گیاه گلدار است که ریشه هایی مانند زنجبیل داشته و اثرات شگفت انگیزی برای تنگ کردن واژن دارد. اگر این گیاه را به طور مرتب بهره ببرید، می توانید جلوی افتادگی دیواره های واژن و سایر مسائل واژن را بگیرید. بهتر است عصاره کورکوماکوموسا را تهیه نموده و به واژن تان بزنید. در عرض چند روز اثر آن را خواهید دید.

تنگ کردن واژن با پیوراریا میریفیکا

هر چند این گیاه بابت خواصی که در عظیم کردن سینه دارد معروف است، اما برای تنگ کردن واژن نیز فوایدی دارد. عصاره گیاه پیوراریا میریفیکا ریشه ای برجسته دارد که سرشار از فیتواستروژن بوده و فرایند بازسازی بافت را تقویت می نماید. استفاده از این گیاه در نواحی اطراف واژن می تواند دیواره های واژن را سفت و محکم کند.

منابع: asiaone ،branchoutshop

منبع: برترین ها
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 949

به "عمل تنگ کردن واژن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمل تنگ کردن واژن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید