فرانسه و آلمان مذاکرات درباره اصلاحات سازمان بهداشت جهانی را ترک کردند

به گزارش هدا بلاگ، فرانسه و آلمان هم به دلیل ناامیدی از کوشش های آمریکا در رهبری مذاکرات اصلاحات در سازمان بهداشت جهانی این گفت وگوها را ترک کردند.

فرانسه و آلمان مذاکرات درباره اصلاحات سازمان بهداشت جهانی را ترک کردند

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا در حالی رهبری مذاکرات ایجاد اصلاحات در سازمان بهداشت جهانی را بر عهده دارد که تصمیم گرفته تا از این نهاد خارج گردد و اقدام آلمان و فرانسه در ترک گفت وگوها نیز یک پسرفت برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست در حالی که واشنگتن که ریاست دوره گروه هفت را نیز برعهده دارد، امیدوار بود که یک نقشه راه مشترک برای ایجاد تغییرات اساسی در سازمان بهداشت جهانی در سپتامبر و دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در نوامبر ارائه گردد.

یکی از مقام های ارشد اروپایی حاضر در گفت وگوها گفت: هیچ کس به دنبال ورود به یک فرایند اصلاحی و ارائه یک خط مشی برای آن از سوی کشوری که می خواهد سازمان بهداشت جهانی را ترک کند، نیست.

وزرای بهداشت آلمان و فرانسه تایید کردند که دو کشور مخالف رهبری آمریکا در مذاکرات پس از اعلام این کشور برای خروج از این نهاد هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایتالیا نیز گفت، کار روی سند اصلاح هنوز در جریان است و موضع ایتالیا در راستای پاریس و برلین واقع شده است.

یکی از مقام های ارشد دولت واشنگتن نیز در پاسخ به سوالی درباره موضع آلمان و فرانسه گفت، تمامی کشورهای گروه هفت باید از مفاد ایده اصلاحات سازمان بهداشت جهانی حمایت نمایند. با این وجود، این واقعا مایه تاسف است که آلمان و فرانسه تصمیم گرفته اند تا از این مساله حمایت ننموده و از گفت وگوها خارج شوند.

سخنگوی دولت انگلیس نیز از اظهارنظر در این باره امتناع کرد اما گفت، کشورش از سازمان بهداشت جهانی حمایت می نماید و به اصلاحات در این نهاد به عنوان ضرورتی برای پاسخگویی و انعطاف پذیری آن تاکید نمود.

گفت وگوها برای ایجاد اصلاحات در سازمان بهداشت جهانی حدود چهار ماه پیش شروع شده و قریب به 20 وبینار بین وزرای بهداشت از گروه هفت صورت گرفته و وزرای بهداشت و مقام های ارشد کشورهای عضو نیز نشست هایی را برگزار نموده اند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1177

به "فرانسه و آلمان مذاکرات درباره اصلاحات سازمان بهداشت جهانی را ترک کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه و آلمان مذاکرات درباره اصلاحات سازمان بهداشت جهانی را ترک کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید