فعالیت 5 شرکت صنایع غذایی بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه ، دو شرکت دیگر تا خاتمه سال بورسی می شوند

به گزارش هدا بلاگ، حمیدرضا شیران از حضور دو شرکت تولید کننده نوشیدنی و مواد پروتئینی بنیاد مستضعفان در بورس تا سرانجام سال 99 خبر داد.

فعالیت 5 شرکت صنایع غذایی بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه ، دو شرکت دیگر تا خاتمه سال بورسی می شوند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، حمیدرضا شیران از حضور فعال 5 شرکت از 8 شرکت هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان در بورس خبر داد و گفت: در حال حاضر از مجموعه شرکت های هلدینگ صنایع غذایی، 2 کارخانه فعال در حوزه نوشیدنی و یک کارخانه فعال در حوزه لبنیات در بورس حضور دارند و اطلاعات مالی آن ها به صورت شفاف در سایت کدال درج شده است.

وی از برنامه ویژه بنیاد مستضعفان برای سرمایه گذاری برای افزایش امنیت و سلامت غذایی مردم خبر داد و اضافه نمود: در این برنامه بنیاد مستضعفان توجه ویژه ای به کارخانجات لبنیاتی بنیاد دارد به طوری که جذب شیر آن ها از سال گذشته تا به امروز حدود 30 درصد افزایش پیدا کرده است و تا پایان سال 99 تولید مستقیم شرکت به حدود 700 تن خواهد رسید که با عملیاتی شدن این برنامه، ظرفیت تولید شرکت نزدیک به 90 درصد رشد خواهد کرد.

مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان با تاکید بر شرایط مناسب شرکت های قندی این بنیاد در بورس شرح داد: 2 شرکت قندی بنیاد، حجم قابل قبولی شکر را خریداری کردند به طوری که برخلاف بسیاری از کارخانجات مشابه که صرفا تولید فصلی دارند، این 2 شرکت تا پایان سال، روزِ بدون کار نخواهند داشت.

شیران از برنامه کارخانه قند شیروان برای کشت پاییزه چغندرقند خبر داد و اضافه نمود: این کارخانه طی 2 بازه زمانی 2 ماهه به تولید شکر از چغندر کشت شده در داخل مشغول است و در سایر ماه ها نیز شکر های وارداتی خریداری شده را تسویه خواهد کرد. این در حالی است که قند شیروان حدود 18 هزار تن یعنی 3 برابر سال گذشته اقدام به واردات شکر تسویه نشده کرده است که تاثیر بسزایی در تامین نیاز مردم به شکر و سوددهی کارخانه دارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره پرداخت مالیات توسط شرکت های غذایی بنیاد مستضعفان گفت: وقتی این شرکت ها در بورس حضور دارند یعنی تمام دارایی های آن ها شفاف است، مالیات پرداخت می کنند و هیچ نقطه تاریک و پنهانی ندارند.

شیران در پایان از تلاش بنیاد برای بورسی شدن 2 شرکت دیگر هلدینگ صنایع غذایی سینا خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های اجرا شده 2 شرکت در حوزه تولید نوشیدنی و محصولات پروتئینی تا پایان سال 99 بورسی می شوند و احتمال می دهیم با توجه به شرایط خوب تولیدی این 2 شرکت، با استقبال خوبی از سوی مردم روبرو شوند. تجدید ارزیابی تمام شرکت های هلدینگ با توجه به قوانین بورس در دستور کار قرار گرفته است نقش بسزایی در معرفی ظرفیت های آن ها به مردم دارد.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 572

به "فعالیت 5 شرکت صنایع غذایی بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه ، دو شرکت دیگر تا خاتمه سال بورسی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 5 شرکت صنایع غذایی بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه ، دو شرکت دیگر تا خاتمه سال بورسی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید