قائم مقامی: شطرنج در دوره ریاست پهلوان زاده خسارت زیادی پرداخت، او دست از حاشیه سازی بردارد

به گزارش هدا بلاگ، استاد بزرگ شطرنج ایران به صحبت های روز گذشته رئیس سابق فدراسیون درخصوص حواشی مسابقات اساتید منتخب شطرنج ایران واکنش نشان داد.

قائم مقامی: شطرنج در دوره ریاست پهلوان زاده خسارت زیادی پرداخت، او دست از حاشیه سازی بردارد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، اتفاقاتی که در زمان برگزاری مسابقات جام قهرمانی اساتید منتخب شطرنج ایران (بزرگداشت مدافعان سلامت) رخ داد، حاشیه هایی را به وجود آورد. احسان قائم مقامی به عنوان یک طرف ماجرا، مسائلی را درخصوص دخالت بی مورد مهرداد پهلوان زاده مسئول برگزاری این مسابقات و رئیس سابق فدراسیون مطرح کرد که پهلوان زاده نیز روز گذشته مصاحبه کرد تا به نوعی پاسخ قائم مقامی را بدهد.

قائم مقامی در واکنش به صحبت های روز گذشته پهلوان زاده، مطالبی را در اختیار خبرنگاران قرار داد که به شرح زیر است:

متاسفانه علی رغم اینکه هیچ تمایلى براى ورود به حاشیه ها ندارم، اظهارات خلاف واقع و دروغین آقاى پهلوان زاده ریاست سابق فدراسیون شطرنج و سرپرست مسابقات آماده سازى تیم ملى (جام مدافعان سلامت) من را بر آن داشت براى احترام به افکار عمومى و شفاف سازى موضوع شرحاتى را ارائه کنم.

موقعى که پهلوان زاده در لحظات حساس بازى من و مصدق پور (دقیقه خاتمهى وقت دو طرف) مداخله نا به جا داشت و براى ثانیه هایى کنترل بازى را از دست من خارج کرد، به هیچ عنوان نه صدایى از لپ تاپ من ایجاد شده بود و نه صدایى از اطراف من را اذیت کرده بود که لازم باشه او مداخله کنند.

پهلوان زاده در صحبت هایش مطرح کرده است که در بازى یک دور مانده به خاتمه این اتفاق افتاده و این بازى تاثیرى در رده بندى نداشته است. در صورتى که او می دانست و می داند من علاوه بر بازی هاى باقى مانده، دو رقابت عقب مانده هم داشتم و با توجه به اینکه تا آن دور بى شکست بودم و در آن بازى هم در آستانه پیروزى بودم و بازى مستقیم من با صدرنشین بازی ها استاد بزرگ پرافتخار شطرنج ایران پرهام مقصودلو باقى مانده بود، هنوز روى کاغذ شانس قهرمانى داشتم، پس این ادعاى او هم کذب محض و صرفا جهت منحرف کردن افکار عمومی است.

نکته جالب این که پهلوان زاده پس از اتمام بازی ها در حضور سرداور و چندین بازیکن در صفحه عمومی کنفرانس آنلاین بازی ها به اشتباه و تقصیر خود اذعان داشت و همچنین بعد از اتمام بازی من و مصدق پور از سرداور خواست که مصدق پور را برای تکرار بازی مجاب کند. که به هر دلیل این اتفاق شکل نگرفت.

ضمناً سرداور بازی ها، آقای عرفان هاشمی طی تماس تلفنی هم که داشتیم، گفت که پهلوان زاده اشتباه خود را پذیرفته و او فیلم اون لحظه را دیده و به نظرش این مداخله عجیب بوده است. البته می گفت که نیت پهلوان زاده قطع صدا بوده که البته واقعاً صدایی وجود نداشته و اگر هم مداخله ای قرار بوده که صورت بگیرد، بدون تایید من غیر قابل پذیرش است.

پس اینکه بعد از چند روز علی رغم عذرخواهی و اعتراف به تقصیر، او مطابق رویه معمول خود زیر حرف ها و عملکردش هم زده، اینجا ثابت می شود.

نتایج این مسابقه تدارکاتی که با حاشیه های دیگری هم همراه بوده است و این حاشیه ها روی نتایج بازی ها و روحیه بازیکنان و رده بندی اثر جدی و مستقیم داشته، چرا باید در این حد رسانه ای میشد؟ بهتر نبود فقط به قهرمانی پرهام عزیز اشاره می شد؟

تاکید پهلوان زاده روی مقام هفتم من در مسابقه آماده سازی درون اردویی که حرف و حدیث زیادی به خود دیده، ناشی از چیست؟ آیا این موضوع انگیزه تخریبی او را در آستانه المپیاد آشکار نمی کند؟

ضمن اینکه پیشتر عنوان شد رفتار او مانع از تداوم فرایند بی شکست ماندن و بازی های خوب من بوده است.

من بعد از اعتراضم از او پرسیدم که تا چه زمانی به این روال حرکات تخریبی و نگاه حذفی می خواهد ادامه بدهد؟ متاسفانه طی سال های اخیر طی چندین مرحله با تنظیم آیین نامه های جهت دار قهرمانی کشور و همچنین وتوی کمیته فنی در خصوص انتخابم، من را با اغراض شخصی به چالش و حاشیه کشیده اند. پهلوان زاده بگوید تا چه زمانی جبهه سازی و بایکوت و تخریب باید ادامه داشته باشد؟

او مطرح کرده که قائم مقامی گفته کامپیوتر بلد نیست. دلیل حضور او در فدراسیون با توجه به این که من آشنایی با این سیستم حضور در مسابقه نداشتم، کمک به من برای اتصال به شبکه با دو دوربین و استفاده از سیستم زوم با استفاده از فیلترشکن بوده است. از این بابت چند بار از پهلوان زاده تشکر کردم، ولی اظهار خلاف واقع و ادبیات نامناسبش در مصاحبه مقوله ای است که مشخصاً جنبه تخریبی دارد و من ورود به این سطح ادبیات را برای خود صحیح و شایسته نمی دانم. امیدوارم فعالان و دست اندرکاران شطرنج مان با رعایت شأن و جایگاه دیگران در صدد تاثیرگذاری مثبت بدون حاشیه باشند.

به نظر من وقت آن رسیده که او بعد از این همه خسارتی که شطرنج ایران در دوره ریاستش در فدراسیون بابت به حاشیه های مختلف داخلی و بین المللی پرداخت، دست از حاشیه سازی و گروه سازی و قربانی کردن اخلاق و فرهنگ ورزشی و ارزشی بردارد. پهلوان زاده از متخصصان جامعه شطرنج ما است و انتظار می رود با تعهد و صداقت بیشتر مانند بسکمک از اوقات بنیانگذار فعالیت ها و جریان های سازنده در شطرنج کشورمان باشد.

خدا شاهد است که من همیشه سعی کردم کارهای مثبت پهلوان زاده را ببینم و پر رنگ جلوه بدهم، ولی واقعا در چند سال اخیر خیلی غیرمنصفانه اذیت شدم. من طی صحبت هایی که با نیکو خصال سرپرست داشتم، از او خواهش کردم که حواشی شطرنج ایران را مدیریت کند و او هم توصیه های خوبی برای من داشت و از این رو سعی می کنم با تمرکز بالاتر مانند قبل از ورود به این دست حواشی اتفاقی یا طراحی شده اجتناب کنم. ما همگی باید به موفقیت شطرنج کشورمان در تمامی بخش ها فکر کنیم و اهتمام بورزیم.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1326

به "قائم مقامی: شطرنج در دوره ریاست پهلوان زاده خسارت زیادی پرداخت، او دست از حاشیه سازی بردارد" امتیاز دهید

910 کاربر به "قائم مقامی: شطرنج در دوره ریاست پهلوان زاده خسارت زیادی پرداخت، او دست از حاشیه سازی بردارد" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قائم مقامی: شطرنج در دوره ریاست پهلوان زاده خسارت زیادی پرداخت، او دست از حاشیه سازی بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید