ماجرای قبوض میلیونی آب در روستا های تربت جام چیست؟

به گزارش هدا بلاگ، صدور تعدادی قبض میلیونی در برخی روستا های شهرستان تربت جام تعجب مشترکان و مصرف کنندگان را به دنبال داشته است.

ماجرای قبوض میلیونی آب در روستا های تربت جام چیست؟

قبض های چند میلیون تومانی در برخی روستا های تربت جام سبب گلایه این شهروندان شده است؛ این قبوض بعضا تا هشت و نیم میلیون تومان نیز عنوان شده است.

عبدالکریم شهرکی؛ عضو شورای اسلامی شهر سمیع آباد تربت جام در این باره می گوید: اخیراً قبض های سرسام آور آب در شهر سمیع آباد و بخش پایین جام به شدت سبب نارضایتی مردم شده و با مراجعات مکرر مشترکین به اداره آب و فاضلاب شهری متاسفانه هیچکس پاسخگو نیست تنها جوابی که به مشترکین دادند گفتند برایتان قسطی می کنیم؛ قبض های مشترکینی که شاکی هستند از 500 هزار تومان شروع شده تا 8 میلیون و پانصد هزار تومان است.

حامد کبودانی؛ رابط نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی در بخش بوژگان این شهرستان نیز از مبلغ بالای قبض های آب در شهر های نیلشهر و احمدآباد صولت و به ویژه در روستا های تابعه بخش بوژگان گلایه دارد و می گوید: این قبوض سبب نارضایتی مردم شده و کسی پاسخگو نیست و تنها جوابی که به مشترکین دادند گفتند برایتان قسطی می کنیم.

مشترکین معترض به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایند

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان تربت جام در این رابطه به خبرنگار ما گفت: مشترکینی که به قبوض خود اعتراض دارند و فکر می نمایند اشتباهی رخ داده است یا باید به دفاتر پیشخوان دولت یا امور مشترکین اداره آب و فاضلاب شهرستان مراجعه نمایند تا به اعتراض آن ها رسیدگی شود.

محسن عبداللهی افزود: برای هر قبضی با هر مبلغی که صادر می شود چندین احتمال وجود دارد که برای بررسی آن حتما باید مشترک اعتراض خود را ثبت نماید تا روال آن انجام شود.

وی ادامه داد: در مرحله اول احتمال دارد کنتورخوان ما اشتباه کرده باشد که شماره قبض و کنتور را باید مطابقت دهیم، در مرحله دوم احتمال خرابی کنتور وجود دارد که کنتور در محل تست و در صورت خرابی تعویض می شود و قبض برای اصلاح به کمیته برگشت از خروج ارسال می شود.

عبداللهی ادامه داد: در صورتی که کنتور سالم باشد و قرائت کنتور نیز درست اجرا شده باشد احتمال نشتی و ترکیدگی لوله نیز وجود دارد که برای تست آن می توان در بازه ای که آب مصرف نمی شود شماره کنتور را ثبت و بعد از چند ساعت شماره کنتور را بازدید و در صورتی که کنتور کار کرده و عددش تغییر کرده بود لوله های آب دچار نشتی یا ترکیدگی است.

وی افزود: در صورتی که قرائت کنتور اشتباه ثبت شده باشد یا کنتور خراب بوده و یا لوله ها دچار نشتی و ترکیدگی شده باشد قبض اصلاح می شود، اما در صورتی که این موارد رخ نداده باشد قبض باید پرداخت شود.

عبدالهی ادامه داد: مشترک استنباطش این است که اگر لوله نشتی داشت یا ترکیده باید معین شود که گاهی معین نمی شود و آب به چاه می ریزد و دیواره های چاه را خراب می کند و حتی سبب تخریب چاه و خانه می شود و مورد داشتیم که منجر به ریزش و فوت مشترک شده است.

رئیس اداره امور آب و فاضلاب تربت جام گفت: در صورتی که لوله ترکیده باشد اداره آب با اخذ تعهد از مشترک و فقط برای یک بار و با توجه به مبلغ قبض های قبلی مبلغ قبض را اصلاح خواهد کرد، اما برخی مشترکینی که به مبلغ قبض خود اعتراض دارند چندین نوبت است که مبلغ قبض خود را پرداخت نکرده اند و مبلغ قبض برایشان سنگین است و لازم به ذکر است که ارائه خدمات اداره آب و فاضلاب منوط به پرداخت قبض توسط مشترکین است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: گردشبان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1463

به "ماجرای قبوض میلیونی آب در روستا های تربت جام چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای قبوض میلیونی آب در روستا های تربت جام چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید