ماسک را با الکل ضدعفونی نکنید

به گزارش هدا بلاگ، ایرنا/فوق تخصص ریه و متخصص داخلی گفت: ماسک یک بار مصرف در صورت خیس شدن کاربرد محافظتی خود را از دست داده و باید تعویض گردد، بنابراین ضدعفونی کردن ماسک با الکل به دلیل ایجاد رطوبت توصیه نمی گردد.

ماسک را با الکل ضدعفونی نکنید

محمدرضا زاهدپور انارکی با اشاره به ورود ویروس هندی به کشور اضافه نمود: هر موتاسیون (جهش) در ویروس کرونا، قدرت تهاجم، سرعت انتقال و سرایت، عوارض بیماری و میزان مرگ و میر را افزایش می دهد.

وی توضیح داد: دوره خاموش یا پنهان بیماری نیز در این ویروس در مقایسه با ویروس اصلی کوتاه تر و بروز علائم بالینی به سرعت اتفاق می افتد، اما بدون شک هر یک از ویروس ها یک دوره خاموش را طی می نماید.

این فوق تخصص ریه با بیان اینکه در پیشگیری از این ویروس ماسک مهمترین عامل است، اضافه نمود: ماسک N95 موثرترین ماسک برای جلوگیری از انتقال آلودگی ویروسی است.

استفاده از ماسک برای جلوگیری از انتقال کرونا باید حداقل دولایه باشد

این متخصص داخلی اضافه نمود: استفاده از ماسک یک بار مصرف به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، باید حداقل دولایه باشد و در صورت استفاده از ماسک یک بار مصرف یک لایه باید از 2 ماسک استفاده گردد.

استفاده از ماسک یکبار مصرف؛ حداکثر 8 ساعت

زاهدپور انارکی ادامه داد: استفاده از ماسک یکبار مصرف همچنین باید به صورت روزانه تعویض و حداکثر هشت ساعت استفاده گردد.

به گفته این فوق تخصص ریه، این ماسک به ویژه در مناطق آلوده از جمله مراکز درمانی و بیمارستان ها باید به محض خروج فورا تعویض شده و مجددا استفاده نگردد.

منبع: همگردی
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2990

به "ماسک را با الکل ضدعفونی نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک را با الکل ضدعفونی نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید