نامه&zwnjهایی از یک دبستان به کادر درمان در جشنواره سینما حقیقت

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا) - مهدیه سادات محور، هدف از ساخت مستند داستان دستان کوچک را به تصویر کشیدن روحیه همدلی در بچه ها در سخت ترین بحران موجود یعنی کرونا دانست.

نامه&zwnjهایی از یک دبستان به کادر درمان در جشنواره سینما حقیقت

مهدیه سادات محور که با داستان دستان کوچک در بخش ویژه کرونای چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت حضور دارد، در گفت و گو با خبرنگار پانا درباره مستند خود گفت: ایده این مستند براساس دغدغه و کوشش معلمان دبستانی در شهر تهران (مدرسه فائزون) شکل گرفت که در راستای راستا تعلیم و تربیت شاگردان شان، احتیاج به کنشگر فعال بودن آنها را در بحران کرونا ضروری می دانستند.

محور یادآور شد: فراخوانی جهت دریافت نقاشی ها و نامه های بچه ها و جمع آوری آنها توسط مدرسه اجرا شده بود و قرار را بر این گذاشته بودند که نامه ها با نام و نشانی خود بچه ها به دست پرستاران و پزشکان جهت تشکر از زحمات شان در ایام کرونا در روز میلاد امام زمان برسد و در واقع این حرکت عیدی ای باشد از دستان کوچک بچه ها در برابر عظمت زحمات پرستاران و پزشکان.

این مستندساز توضیح داد: در واقع هدف از ساخت این مستند به تصویر کشیدن روحیه هم دلی در بچه ها در سخت ترین بحران موجود یعنی کرونا بود. مستندسازی در ایام کرونا، خصوصا کار با سوژه کودک و حضور در لوکیشن بیمارستان، به سختی های فراوری ضریب می داد.

او با بیان اینکه در این اوضاع، خصوصا اوایل بحران کرونا، به کارگیری عوامل و تجهیزات بسیار دشوارتر از قبل بود، یادآور شد: آکسسوار اعم از نقاشی ها و هدایا می بایست ضدعفونی می شد که این امر باعث کند شدن فرایند فراوری بود.

محور با تاکید بر اینکه در کنار همه این مسائل، بیمارستان ها هم پروتکل های سخت خود را داشتند، گفت: اما با همت سوژه ها و تیم فراوری و محتوایی، این اتفاق زیبا رقم خورد و داستان دستان کوچک به جشنواره سینماحقیقت رسید.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از 25 آذرماه تا دوم دی 99 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 به صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد نمود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2062

به "نامه&zwnjهایی از یک دبستان به کادر درمان در جشنواره سینما حقیقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه&zwnjهایی از یک دبستان به کادر درمان در جشنواره سینما حقیقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید