نصب 5 مجسمه شاهنامه در جلوخان آرامگاه فردوسی

به گزارش هدا بلاگ، خبرنگاران/خراسان رضوی رییس اداره هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از ساخت و نصب پنج مجسمه از هشت مجسمه تعبیه شده برای جلوخان آرامگاه فردوسی طی 10 ماه گذشته خبر داد.

نصب 5 مجسمه شاهنامه در جلوخان آرامگاه فردوسی

بهزاد چوپانکاره با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور تکریم جایگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی و تقویت هویت ملی مذهبی ایرانیان، فراخوان طراحی مجسمه های جلوخان آرامگاه فردوسی طی سه نوبت منتشر شد که از ماحصل آن تا به امروز پنج مجسمه تعیین تکلیف شده و تنها برای سه مجسمه دیگر اقدامات بعدی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: مجسمه دقیقی طوسی از طریق هنرمند هادی عارفی منش با ارتفاع چهار مترف بدون پایه ساخته و در مرداد ماه سال گذشته در محل مورد پیش بینی نصب شد. همچنین مجسمه آرش کمانگیر اثر اسماعیل رزاقی با ارتفاع هشت متر در شهریور ماه 99 نصب گشت و پس از آن مجسمه نبرد رستم و اسفندیار که از طریق محدثه نیک فرجام ساخته شده بودف در آذر ماه همان سال روی پایه خود جای گرفت تا این سه مجسمه در روز پایانی این ماه به صورت همزمان مورد رونمایی قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، چوپانکاره شرح داد: همزمان با 25 اردیبهشت ماه، مصادف با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان از مجسمه رستم و سهراب که از طریق هنرمند، محمد حسین ماموریان، با ارتفاع چهار متر بدون پایه و مجسمه رستم دیوبند با ارتفاع هشت متر با پایه که از طریق رضا قره باغی ساخته شده بودف در جلوخان آرامگاه فردوسی هم رونمایی شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3128

به "نصب 5 مجسمه شاهنامه در جلوخان آرامگاه فردوسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب 5 مجسمه شاهنامه در جلوخان آرامگاه فردوسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید