نکات کلیدی برای خرید یخچال فریزر

به گزارش هدا بلاگ، دانستن نکات کلیدی برای خرید یخچال فریزر بسیار مهم است. برای آشنایی با مدل های مختلف یخچال فریزر؛ ظرفیت ها و میزان مصرف آن ها همراه ما باشید.

نکات کلیدی برای خرید یخچال فریزر

برای یک لحظه آشپزخانه تان را بدون یخچال فریزر تصور کنید. زندگی در این خانه به طور حتم مشکل خواهد بود. پس بهتر است برای خرید پرکاربردترین وسیله آشپزخانه کمی بیشتر دقت به خرج دهید و مدلی را انتخاب کنید که از لحاظ کیفیت، قیمت، مصرف انرژی و طراحی، متناسب با نیازتان باشد.

با خواندن راهنمای چندوجهی زیر هم با مدل های مختلف یخچال فریزر با ظرفیت های مختلف و هم کم مصرف ترین ها آشنا می شوید. از طرف دیگر با دانستن نکات مهم نگهداری از یخچال فریزر نه تنها طول عمر این وسیله را بالا می برید بلکه لطف عظیمی در حق قبض برق تان انجام خواهید داد.

اینکه می خواهید یخچال فریزر دوقلو انتخاب کنید تا مواد غذایی بیشتری را در فریزر قرار دهید یا ترجیح می دهید یخجالتان ساید بای ساید باشد و یا حتی مدل های دو در کوچک به سلیقه شما بستگی دارد اما نکته اصلی اینجاست که یخچال مورد نظرتان علاوه بر تطابق با سلیقه تان باید ابعادی متناسب با آشپزخانه داشته باشد.

نکات کلیدی در انتخاب یخچال فریزر

برای انتخاب یک یخچال فریزر تنها کافی است به چند نکته کوچک اما کاربردی و مهم دقت کنید. الزاما مدلی که تمامی امکانات زیر را داشته باشد، بهترین مدل یخچال فریزر نیست؛ اما هر چه این قابلیت ها در مدلی که متناسب با بودجه تان انتخاب می کنید بیشتر باشد انتخاب کاربردی تری خواهد بود.

نمایشگر و آلارم

قرار دریافت نمایشگر دیجیتالی روی بدنه نه تنها جلوه بهتری به یخچال فریزر می دهد بلکه با یک نگاه به آن می توانید هر نوع اشکالی در سیستم خنک نمایندگی یا موتور را تشخیص دهید. نمایشگرهای LED نسبت به نمایشگرهای LCD تفاوت چندانی در ظاهر ندارند اما قیمتشان بالاتر است.

کنترل سرمایه برفک زدایی و تصفیه هوا

برفک زدایی اتوماتیک یکی از مهمترین قابلیت های یخچال فریزر به حساب می آید؛ چون نه تنها زحمت شما را کم می نماید بلکه مصرف برق دستگاه را هم پایین می آورد. هر چه تعداد سیستم های خنک نمایندگی بالاتر باشد کیفیت خنک نمایندگی بالاتر می رود و البته تاثیر مستقیمی روی قیمت یخچال فریزر خواهد داشت.

استفاده از کربن در بدنه و لاستیک دور درب ضدباکتری، باعث می گردد مواد غذایی ماندگاری بیشتری داشته باشد و البته بوی مواد غذایی درون محفظه یخچال یا فریزر پخش نگردد.

محفظه صفر درجه و بار خانگی

این امکانات تقریبا امکانات اضافه و غیرضروری به حساب می آید. هر چند بارخانگی یاری می نماید تا طول عمر یخچال بالاتر برود اما محفظه صفر درجه تنها برای مواد غذایی تازه کاربرد دارد. اگر عادت به خرید روزانه دارید حتما به داشتن محفظه صفر درجه در مدل انتخابی تان دقت کنید.

برچسب انرژی

در بین یخچال های موجود در بازار ایران چه مدل های فراوری داخلی و چه مدل های وارداتی می توانید مدل هایی در رده مصرف انرژی A پیدا کنید. اما برچسب مصرف انرژی +A را تنها در مدل های وارداتی می بینید. این برچسب هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ میران به صرفه و مالی بودن یخچال اهمیت زیادی دارد.

چه ظرفیتی مناسب شماست؟

تعداد محدودی از خریداران قبل از خرید می دانند چه مدلی با چه ظرفیتی مناسبشان است. در حالی که انتخاب ظرفیت مناسب شاید سخت ترین و مهم ترین بخش خرید یخچال فریزر به حساب بیاید. به طور معمول برای یک خانواده دو نفره یخچالی با ظرفیت 160 تا 200 لیتر کفایت می نماید اما برای خانواده های پرجمعیت بهتر است سراغ مدل های 500 تا 700 لیتری بروید که شامل مدل های ساید بای ساید و دوقلو می گردد.

یخچال های هتلی

تنها زمانی که فضای کافی برای قرار دادن مدل های عظیمتر وجود نداشته باشد خریدن این مدل ها پیشنهاد می گردد. قیمت مدل های هتلی تفاوت خیلی کمی با مدل های دو در بالا و پایین دارد و ظرفیتشان بین سه تا هفت فوت است. عظیمترین نقطه ضعف یخچال های هتلی نداشتن جایخی و فریزر است. اگر با تمام این تفاسیر قصد خرید یخچال هتلی را دارید می توانید مدل 170-AFR هوور را با ظرفیت 6 فوت و قیمت 340 هزار تومان انتخاب کنید. اگر هم بخواهید از برندهای شناخته شده تر و البته گران قیمت تر انتخاب کنید مدل پنج فوتی ERU13500 الکترولوکس با قیمت یک میلیون و 355 هزار تومان در بازار وجود دارد.

یخچال های دو درب

این مدل ها به خاطر ظرفیت پایین فریزر و فضای کم چندان پیشنهاد نمی گردد. اما برای آشپزخانه های کوچک گزینه ای بهتر از این مدل ها وجود ندارد. مدل 1666-RF امرسان 16 فوت ظرفیت دارد، تنها با بدنه سفید رنگ فراوری می گردد و برای کسانی مناسب است که با بودجه کم می خواهند یخچال فریزر انتخاب نمایند. قیمت این مدل حدود 500 هزار تومان است. مدل 8401BTQ-KF هوور هم حدود یک میلیون تومان قیمت دارد اما با وجود آبریز و نمایشگر روی بدنه ظاهر مدرن تر و زیباتری به آشپزخانه می دهد.

ساید بای سایدها

پرفروش ترین مدل های یخچال فریزر در بازار ایران مدل های ساید بای ساید است. فروش بالای این مدل ها شاید بیشتر به خاطر طراحی بدنه و زیبایی ظاهری شان باشد؛ اما ظرفیت فریزر مدل های ساید بای ساید باعث می گردد خانواده های پرجمعیت زحمت و هزینه خرید یک فریزر جداگانه را متحمل شوند.

در بازار ایران می توانید مدل های مختلف ساید بای ساید را از 2 تا 8 میلیون تومان پیدا کنید. با بودجه ای بین دو تا سه میلیون می توانید مدل KFP8901FBQ ال جی و 8914GT-RSC اسنوا را انتخاب کنید که قیمتی حدود دو میلیون و 500 هزار تومان دارند.

اگر بودجه تان بین سه تا چهار میلیون تومان باشد می توانید سراغ مدل KSBSD600 کن وود با حدود قیمت سه میلیون و 500 هزار تومان و یا مدل KAN60A15NE بوش با حدود قیمت چهار میلیون تومان بروید واگر مشکل پسند هستید و می خواهید یکی از مدل های تک بازار را که طراحی منحصر به فردی دارد انتخاب کنید و البته بودجه تان به شما اجازه می دهد؛ مدل SPXRA602ENF شولتز با شش میلیون و 900 هزار تومان می تواند یکی از گزینه هایتان باشد. هر چند قیمت بالای این مدل دلیلی بر کیفیت منحصر به فرد آن نیست و می توانید همین امکانات را در مدلی از برندهای دیگر و قیمتی ارزان تر هم انتخاب کنید.

یخچال فریزرهای سه درب

برخی از مدل های سه درب جزو دسته ساید بای سایدها هستند و برخی دیگر در دسته مدل های یخچال فریزر بالا و پایین قرار می گیرند. تنها مزیت خرید این مدل ها امکان تنظیم جداگانه یکی از محفظه هاست. البته به خاطر تفکیک فضا و قابلیت استفاده از درهای مختلف هم دسترسی آسان تری به مواد غذایی خواهید داشت و هم آسیب پذیری دستگاه پایین می آید.

با بودجه ای کمتر از 2 میلیون تنها می توانید سراغ خریدن مدل های بالا و پایین مثل مدل 3DAFTZ ایندزیت با ظرفیت 19 فوت و مدل 631CS-AFD هایر 16 فوتی را با حدود قیمت یک میلیون و 900 هزار تومان انتخاب کنید. اما اگر می خواهید از مدل های ساید بای ساید خریداری کنید می توانید مدل FRENCH سامسونگ را با حدود قیمت چهار میلیون تومان و مدل KAN91PJ10N بوش را با قیمت 5 میلیون و 220 هزار تومان انتخاب کنید.

یخچال فریزرهای دوقلو

مدل های دوقلو را با دقت بیشتری انتخاب کنید. قیمت این مدل ها کمی بیشتر از مدل های ساید بای ساید است و فضای زیادی اشغال می نماید. در نتیجه تنها برای آشپزخانه های عظیم مناسب هستند؛ از طرفی فریزر فضای بسیار زیادی دارد و حجم بالایی از مواد غذایی را در خود جای می دهد.

در بین مدل های دوقلو مدل RR18/RZ18 سامسونگ عریض ترین بدنه را دارد. این مدل را می توانید با 2 میلیون و 700 هزار تومان خریداری کنید. مدل KSR38A01+GSN32A23 بوش نسبت به مدل های ساید بای ساید قیمت پایینی دارد و به همین خاطر در بازار ایران فروش نسبتا خوبی داشته است. این مدل را می توانید با حدود چهار میلیون و 800 هزار تومان خریداری کنید.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: setare.com
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1890

به "نکات کلیدی برای خرید یخچال فریزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات کلیدی برای خرید یخچال فریزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید